Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasobnik ( Bojler ) Poziomy Z Wydajną Wężownicą


dareksin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam czegoś takiego jak na rysunku poniżej .

 

To z rysunku to zasobnik o pojemności 200 L ( wężownica + płaszcz )

 

Ja szukam czegoś podobnego ale o pojemności 140 L - 200 L ale bez płaszcza , najlepiej w jakimś super ociepleniu i obudowa z blachy.

 

wgj-duosol_sch.jpg

 

Szukam czegoś produkowanego seryjnie, na zamówienie odpada.

 

Przy okazji od razu zapytam , czemu są popularne pojedyncze i podwójne wężownice typu U a coś takiego nie jest promowane ? Czym to jest spowodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji od razu zapytam , czemu są popularne pojedyncze i podwójne wężownice typu U a coś takiego nie jest promowane ? Czym to jest spowodowane ?

 

po pierwsze, sam bym taki kupił.

po drugie, czy nie da się ustalić z jakiego żródła jest ta fotka? chodzi mi właśnie o producenta.

po trzecie. nie robią czegoś takiego z bardzo prostej przyczyny: a weź zegnij rurę calową czy nawet grubiej w takie kółko spiralne. po pierwsze to nie takie proste, a po drugie trzeba mieć park maszynowy. wchodzi tu gięcie dość małym promieniem. z lagi w imadle nie zrobisz.

wymiennik z taką wężownicą to parę metrów rury wygiętej z jednego kawałka najlepiej. jest to koszt i problem techniczny. kolesie za taką innowację zachcą 3x tyle kasy ile to warte. bojler będzie znacznie droższy od popularnych. do środka nikt nie luknie i nie sprawdzi czy tam jest taka czy taka wężownica, więc z powodu różnicy cen z analogami od konkurencji zacznie spadać sprzedaż, no i resztę sobie dopowiedz sam... żeby produkt się zadomowił na obłożonym rynku instalacyjnym trzeba dobrej promocji, a to kosztuje więc komu się chce... po prostu minie jeszcze sporo czasu w tym kraju, żeby klient zaczął kupować jakość i za nią płacił trochę drożej niż za badziewie. a z drugiej strony, produkt jakościowy musi być droższy od gówna ale nie o przepaść cenową. cena musi być adekwatna do jakości a nie adekwatna +100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze, sam bym taki kupił.

po drugie, czy nie da się ustalić z jakiego żródła jest ta fotka? chodzi mi właśnie o producenta.

 

Ustalać nie ma potrzeby , wiem co to za produkt.

 

WGJ-g DUOSOL - Elektromet

 

http://www.elektromet.pl/wgj-g-duosol

 

Pierwsze co się rzuca w oczy to ... "HARAKTERYSTYKA" przez "H"

 

http://www.elektromet.pl/wgj-g-duosol/specyfikacja/

 

Pisałem do nich ale olewka , bez odpowiedzi

Edytowane przez dareksin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na allegro są używane Viessmanny nierdzewne,płaszczowe,węzownicowe.Sam posiadam 2 sztuki,jestem zadowolony.

 

Tak widziałem.

 

Z wyglądu są super, ale nie jestem przekonany do czego były używane i w jakim są stanie...

 

Cena za używane też nie jest niska ... Z ociepleniem 1900 zł.

 

Od razu mówię że znam ceny katalogowe nowych ~ 10 000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem mam 2 Viessmanny;130l płaszczowy z izolacją kupiłem za 1100 /3lata/,drugi 250 bez izolacji płaszczowy w tamtym roku za 1200.Jestem naprawdę zadowolony.Wymienniki były czyściuteńkie odkamienione,normalnie w środku błysk.W tym roku kupiłem i zamontowałem wujkowi,też bardzo sobie chwali.Ale decyduje kazdy za siebie.

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.