Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Warto Przerobić Stałą Retorte Na Obrotową


Kubaza

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam

 

zastanawiam sie nad przeróbką podajnika na na podajnik z retortą obrotową mam piec sas gro eco 23kW.

 

może ktoś z Was ma w tej kwestji jakieś doświadczenia

 

dodam że chcę palić bardziej spiekalnym groszkiem bo mam bardzo blisko domu w dobrej cenie i na stałej retorcie bardzo dużo spieków spada do popielnika ?

 

koszt przeróbki to ok. 600-800 zł zwróci mi się to po 3-4 tonach jeżeli paliłbym tym bardziej spiekalnym

 

 

z góry dziękuję za pomoc

 

 

pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym roku kupiłem SAS Multi 23 kW (czyli chyba taki jak Twój tylko z rusztem wodnym) z retortą obrotową PANCERPOL DUO LINK. Palę w nim od października eko groszkiem o sporej spiekalności ale za to tanim (660 zł/tona w workach). Mam porównanie ze szwagrem ktory pali ten sam groszek na retorcie nieruchomej. Efekt jest taki że on ma tam "kalafiory" prawie pod sam deflektor a u mnie spieki są co prawda ale niewielkich rozmiarów przez co nie zakłócają w znaczący sposób procesu spalania na retorcie. Ta różnica w spiekach jest nie tylko wizualna ale też odbija się na sprawności procesu spalania czyli w efekcie zużyciu paliwa. Nie mam osobiście porównania z retortą obrotową innych firm. Dobrze gdyby się jeszcze kilka osób wypowiedziało na temat swoich rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę na retorcie obrotowej i... węgiel spala się bardzo dobrze.

Użytkuję dopiero drugi sezon i stosowałem w tym czasie chyba cztery różne sorty węgla, może to za mało, jednak każdy spala się do proszku z niewielkimi grudkami wielkości max średniej fasoli rozpadającymi się w palcach o ile dobrze dobrane są parametry podawania/przerwy i nadmuchu.

Jestem z retorty obrotowej zadowolony.

 

pozdrawiam

Robert G.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że chodziło mu o to że retorta obrotowa jako urządzenie bardziej skomplikowane wymaga większej "dbałości" przez co jest bardziej podatne na uszkodzenia. Tylko że idąc tą drogą powinniśmy wszyscy palić w zwykłych piecach zasypowych i to bez dmuchawy bo może się popsuć ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładną nazwę tego palnika

 

Niestety nie potrafię tego ustalić, bo jest to pomysł autorski producenta mojego kotła.

Podobno nie jest to pancerpol. Mieliśmy natomiast przeróbkę - serwisową - bo zaraz po zakupie palnik nie pracował poprawnie.

Wszyscy użytkownicy, których znam mieli tąż samą modyfikację. Jeden z nich - kupił kocioł później - nie musiał nic kombinować, ani zgłaszać do serwisu, ale u niego palnik jest skonstruowany inaczej, niż u mnie.

 

Zatem nazwa i model palnika raczej nie do ustalenia.

 

pozdrawiam

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubaza

 

Jak czujesz się na siłach z późniejsza obsługa palnika, to warto, bo spalanie na obrotówce jest lepsze.

Ściągnij sobie DTR oraz instrukcję od palnika DUO pancerpola i sam ocenisz, czy dasz radę.

Klasyczny ster do obrotówki styka. Pilnować, aby się żar nie zapadał i nie uszkodził koronki obrotowej, to będziesz zadowolony.

 

Pytaj producenta kotła jaki masz palnik, pancerpola idzie przerobić wymieniając kilka elementów.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj producenta kotła jaki masz palnik, pancerpola idzie przerobić wymieniając kilka elementów.

 

Słuszne spostrzeżenie. Jeśli masz palnik pancerpol standard to tak na moje oko to trzeba będzie wymienić tylko kolano, kołnierz i kielich bo reszta czyli motoreduktor, ślimak i dmuchawa są pewnie te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze starego zostaje:

- sterownik

- dmuchawa

- motoreduktor z silnikiem

- rura podajnika z mocowaniem kosza.

 

Nowe będzie:

- kolano

- wianek obrotowy

- zabierak

- ślimak z prętem do końca za kolano (dłuższy, inaczej zakończony)

- nie pamiętam czy zewnętrzna obudowa palnika w palenisku zostaje, czy też do obrotówki jest lekko inna. Na 70%jest inna z takim pierścieniem centrującym palenisko...

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam ten sam problem . piec Markus z DOMGAZU stała retora chciałbym pprzerpbić na obrotową . Dzwoniłem do firmy i tam mówiią że przeróóbka niemożliwa trzeba kupić cały zestaw za ok2000 . A mne potrzebnynowy palnik i ślimak cena u innych producentów ok1200 zł ćo wy na to??????????? Może czści od iinnnych pproducentów by się nadały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dobrego ekogroszku obrotowa retorta zbędna. Obecnie palę Ekoretem z Sosnowca i pali się pięknie. W poprzednim sezonie paliłem Pieklorzem z Bobrka i była tragedia. Z tego powodu dokupiłem i zamontowałem obrotową Pancerpola. Niewiele pomogło, bo zrzucało posklejany niedopalony groszek do popielnika. Nie znaczy to, że palnik zły, raczej opał niespełniający normy. Teraz myślę o mieszaniu eko z miałem. Kwestia zakupu dobrego i suchego miału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.