Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulator Pokojowy Do Pieca Sas Nwt17


macgiver

Rekomendowane odpowiedzi

A to nie jest tak, że palenie cykliczne jest tańsze?

A tu jeszcze chcesz tańsze i lepsze?

To się chyba pogodzić nie da.

Może masz kolego racje poniekąd jak ktoś ma sąsiadów w koło i co 4 dni rozpala to tanio .

Ale jak co dziennie rozpala rano ładując cały piec -woda 12*C rozgrzewa dom 18-20*C, na noc dokłada i co rano w piecu ciemno - piec zasypowy

Ale jak raz rozpala rano ładując cały zasobnik -woda 12*C rozgrzewa dom 18-20*C,na noc obniżenie temp. ,po pracy wraca ciepło - piec z zasobnikiem .

 

A powiem Ci że nawet zasypowy i całodobowe dokładanie do pieca (człowieczek na emeryturce go pilnujący) dolnego spalania przyniósl mniejsze zużycie i komfort cieplny ,niż palenie z wygaszaniem

 

Muszę niestety podbić stawkę do 80 zł, bo histereza musi być 0,1C

A jeszcze lepiej za 120 zł adaptacyjny (tylko, że ciągłe przełączanie przekaźnika co parę minut może niektórych doprowadzić do szału).

P.S. Poza tym do Sasa NWT nie bardzo mi misterna robota pasuje, a jeden prosty sterownik - jak w pysk strzelił!

wszystko zalęży od inwestora i jego oczekiwań .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiem Ci że nawet zasypowy i całodobowe dokładanie do pieca (człowieczek na emeryturce go pilnujący) dolnego spalania przyniósl mniejsze zużycie i komfort cieplny ,niż palenie z wygaszaniem

A jak to się oblicza, że wychodzi taniej (nie licząc palacza)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no jak twierdzi znajomy inżynier to jak palili okresowo ,ale codziennie po pracy rozpalając , domek lat 80-tych , zanim nagrzali to połowy zasypu nie było , na noc dokładali i rano na pieculedwo 30*C no i dom się wyziębiał , wilgoć się pchała , jak palą" ciągle " z przerwami oczywiście na czyszczenie co 3-4 dni to iwilgoć znikła i 20*C-21*C w domu utrzymywane a skoro a skoro on wyliczył ,że jemu to się lepiej kalkuluje, i twierdzi że wcale tak mu opału nie idzie więcej ,to ja przyjmuje to do wiadomości , jako ekonomię . A i palaczma zajęcie w zimne krótkie dni .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no jak twierdzi znajomy inżynier to jak palili okresowo ,ale codziennie po pracy rozpalając , domek lat 80-tych , zanim nagrzali to połowy zasypu nie było , na noc dokładali i rano na pieculedwo 30*C no i dom się wyziębiał , wilgoć się pchała , jak palą" ciągle " z przerwami oczywiście na czyszczenie co 3-4 dni to iwilgoć znikła i 20*C-21*C w domu utrzymywane a skoro a skoro on wyliczył ,że jemu to się lepiej kalkuluje, i twierdzi że wcale tak mu opału nie idzie więcej ,to ja przyjmuje to do wiadomości , jako ekonomię .

To całe rozumowanie, które tu forsujesz opierasz na pomiarach "na oko"?? :blink:

I to w dodatku inżynier?

Żeby chociaż był dr hab czy profesor. Albo przynajmniej z Bugarii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inżynier to za to płaci i chyba sam sobie gola nie strzelał by złym liczeniem ?

A nic nie forsuje bo nie ja to sprawdzałem wiem tylko , że kiedyś palił okreswo ,a teraz nie wygasza (oprócz czyszczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.