Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Do Mufy Cyrkulacyjnej Termometru ?


slowfox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem laikiem, podłączono bojler 100 litrow leżący z wężownicą firmy gelmet.

Bojler ma od przodu patrzac 4 wyjscia - dwa pionowe to wejscie do C.O zasilanie i powrot - od lewej strony wyczytalem z instrukcji ze jest to mufa cyrkulacyjna, a po prawej stronie jest to miejsce na czujke z pieca C.O i własnie moje pytanie brzmi nastepujaco:

 

czy w ktores z tych wejsc ( po lewej lub prawej ) moge wstawic termometr słupkowy ( bo taki mam) tak zeby mi czytał temperaturę wody w bojlerze ?

Zaznaczam ze oba wejscia są obecnie zakorkowane.

Pozdrawiam

 

Próbowałem na własną ręke dociec w ktory otwor mozna by bylo wkrecić termometr postanowilem dotknac reką korek metalowy jeden i drugi ten od mufy cyrkulacyjnej jak i czujki co i te korki nie sa az takie cieple, powiedzialbym ze sa letnie czyli cos jets na rzeczy ze nie tam jest miejsce termometru poniewaz jak dotkne wylotu wody cieplej ktore znajduje sie u gory w bojlerze to jest bardzo cieple, a na pewno woda jest gorąca conajmnie w polowie bojlera bo juz jest palone od okolo 12 godzin dosc mocno w piecu a nikt wody z bojlera nie pobiera...

Edytowane przez slowfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wkręcić, ale będie to tylko temperatura poglądowa, bo króciec do cyrkulacji jest mniej-więcej w 2/3 wysokości bojlera,(nie wiem, czy Twój bojler ma podobną budowę jak ten w załączonym przekroju) a woda cwu jest pobierana z samej góry.

 

http://www.fuego.pl/4216_Bojler_z_wezownica_spiralna_140.html

 

Po wkręceniu termometru i napaleniu w kotle zmierz temperaturęna nim, a następnie temperaturę gorącej wody wypływającej z kranu - wtedy będziesz wiedział jaką musisz brać poprawkę (zwłaszcza, że termometr już masz, więc po co miałby się niepotrzebnie walać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle się wyraziłem jets to bojler wiszący"leżący" czyli poziomy :) Tak w polowie bojlera jest to wejscie mufy cyrkulacyjnej, ale po pewnym czasie grzania to temperatura powinna sie mniej wiecvej wyrownac ta na gorze i w polowie ? jesli nikt neibedzie pobieral wody ciagle z bojlera ?

 

 

A zeby teraz zamontowac ten termometr to musze wylac cala wode z bojlera czy wystarczy jesli zakrece zasilanie wody zimnej i mozna odkrecic korek ?

Edytowane przez slowfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w polowie bojlera jest to wejscie mufy cyrkulacyjnej, ale po pewnym czasie grzania to temperatura powinna sie mniej wiecvej wyrownac ta na gorze i w polowie ? jesli nikt neibedzie pobieral wody ciagle z bojlera ?

 

 

A zeby teraz zamontowac ten termometr to musze wylac cala wode z bojlera czy wystarczy jesli zakrece zasilanie wody zimnej i mozna odkrecic korek ?

 

czyli jest zgodnie z moimi przypuszczaniami we wczesniejszym poscie.

kolego, sory ale ten termometr oprocz tego ze bedzie "zapchaj dziura" wiele ci nie powie.- takie jest moje zdanie

po pierwsze, zeby skontrolowac temp bojlera bedziesz biegal do kotlowni (no chyba ze masz to w innym miejscu)

po drugie, w zasadzie kazde odkrecenie kurka cieplej spowoduje ruchy na termometrze

po trzecie, wiele zalezy od rodzaju instalacji, rodzaju kotla itd, ale ja bym dolozyl w ten bojler grzaleczke wspomagajaca z termostatem i bym mial ustabilizowana temp bez wzgledu na to czy pale w kotle czy nie. do tego służy (pewnie ja masz) duża zaslepka w samym centrum dekla czolowego. ztylu powinna byc podobna z anoda magnezowa.

 

TAK, zeby wkrecic teraz cokolwiek w te zaslepiona korkiem dziure, musisz zamknac doplyw wody zimnej do bojlera i spuscic lekko ponad 50% wody, to jest do wysokosci tego korka.

Edytowane przez bobi70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A zeby teraz zamontowac ten termometr to musze wylac cala wode z bojlera czy wystarczy jesli zakrece zasilanie wody zimnej i mozna odkrecic korek ?

Wystarczy zakręcić zasilanie WZ i odkręcić jakiś kran ciepłej wody - a potem korek. Zacznie się opróżniać przez otwór po korku i do jego poziomu. Ale jeśli masz dużo wody do poziomu korka (ok.50l) to lepiej opróżniać bojler specjalnym zaworkiem na zasilaniu i z wężem do ścieku. Zastępczo możesz sobie przygotować taki wężyk z kawałkiem rurki z odpowiednim gwintem (1/2"). Zamieniasz korek na taki dren, no i czekasz kwadrans albo i dwasad.gif...

A.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.