Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompka Cyrkulacyjna (Naprawa)


adamosky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam pompke cyrkulacyjna LFP Leszno model 15PWr14C

zobaczyłem ze dzisiaj przestała działać, mianowicie dioda sie pali lecz nic nie chodzi.odkrecilem i podpialem do pradu na sucho - ani drgnie.

Bardzo prosze o porade jak mozna sprawdzic czy jest sprawna czy cos do wymiana. Nie ukrywam ze koszt takiej nowej pompki to wydatek 300zł :D moze uda sie cos zrobic? pozdrawiam ?

ludzie ratujcie czy isc od razu do sklepu po nowa hehe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam pompke cyrkulacyjna LFP Leszno model 15PWr14C

zobaczyłem ze dzisiaj przestała działać, ...

Sprawdź ew zablokowanie wirnika - przy potrząsaniu wirnik powinien mieć słyszalny luzik (klapanie osiowe); dodatkowo pod lampką włóż prosty drut np.do robótek od strony WYLOTU i po natrafieniu na wirnik - spróbuj go nim poruszyć. Powinien lekko dać się obracać. Jeśli OK, to pozostaje kondensator przesuwu fazy - bez niego motorek nie ma 'motywacji do pracy'tongue.gif. Znajdź go i podmień na nowy (pojemność 1-2 mikrofarady/400V AC) nawet o większej o połowę pojemności! Powinno pomóc, ale najpierw zmierz omomierzem(powinno tam być ok.200-500 Ohm), albo próbnikiem neonowym/diodowym przepływ uzwojenia głównego, czyli pomiędzy przewodami zasilającymi (po odłączeniu od siecicool.gif). Jeśli jest przepływ to i uzwojenie niespalone (powąchajsmile.gif)...

Powodzenia - PozdrA.

Acha, te pompki muszą być zawsze mokre w środku, bo woda smaruje łożyska ślizgowe wirnika - unikaj uruchamiania na sucho (przelana wodą, podłączona na momencik do próby, a zaraz potem-do roboty-zakładać do cyrkulacji, i 'rozpoznanie walką')

 

Edytowane przez adamasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wczesniej przed przeczytaniem posta, troszke potrzepalem pompke, pod cisnieniem przelalem wode (wypadł jakis mały paproszek mysle to to było powodem jak nie co innego. Teraz pompka działa i huczy jak nalezy. Zobaczymy do jakiego czasu :) potem replay. Dziekuje wwszysktkim forumowiczom za zainteresowanie. Widocznie prawdopodobienstwo uszkodzenia takiej pompki jest nikłe. A juz chcialem leciec po nową pompke juz mnie szlak trafiał. pozdrawiam i jeszcze raz Dzieki!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

sprawdź wirnik i czy nie ma luzów jak ma luzy to po ptakach

Czasami jest to tylko wina zakamienienia wystarczy poskrobać i dalej działa

Edytowane przez Mushasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 21.11.2011 o 22:46, adamasz napisał:

Sprawdź ew zablokowanie wirnika - przy potrząsaniu wirnik powinien mieć słyszalny luzik (klapanie osiowe); dodatkowo pod lampką włóż prosty drut np.do robótek od strony WYLOTU i po natrafieniu na wirnik - spróbuj go nim poruszyć. Powinien lekko dać się obracać. Jeśli OK, to pozostaje kondensator przesuwu fazy - bez niego motorek nie ma 'motywacji do pracy'tongue.gif. Znajdź go i podmień na nowy (pojemność 1-2 mikrofarady/400V AC) nawet o większej o połowę pojemności! Powinno pomóc, ale najpierw zmierz omomierzem(powinno tam być ok.200-500 Ohm), albo próbnikiem neonowym/diodowym przepływ uzwojenia głównego, czyli pomiędzy przewodami zasilającymi (po odłączeniu od siecicool.gif). Jeśli jest przepływ to i uzwojenie niespalone (powąchajsmile.gif)...

Witam 

Czy mógłby Pan podesłać zdjęcia które Pan umieścił w swojej wypowiedzi? Chciałem zobaczyć kontekst całej wypowiedzi poparty zdjęciami. Mam nadzieję że mi pozwoli to na zidentyfikowanie mojego problemu z pompą

Pozadrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.