Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bawaria Seko - Nowy Sezon, Nowe Doświadczenia:)


sobon2000

Rekomendowane odpowiedzi

To wygląda dość pocieszająco ponieważ od 8.10.2011-24.12.2011r spaliłem 4 zasobniki eko-groszku (pieklorz) teraz zaczołem 5.Wdomu w dzień temp. 21.5 cały czas w nocy od0,5-1st niżej.

Moje ustawienia:

piec 60

cwu 45

podawanie 5s

przerwa pod.70s

podtrzymanie 20min.

Zawór 4 drożny ze sterownikiem pogodowym i pokojowym z obniżeniem temperatury po uzyskaniu temp.zadanej w pomieszczeniu.

Nadmuch 5bieg wypala się idealnie z całego zasobnika eko jest niepełna szuflada popiołu .

Jeden zasyp wystarcza Mi na 12-20 dni.

Dom z pustaków trocinobetonowych 11 lat mieszkam .

powierzchnia do ogrzania to :

piwnica 18st -20m2

parter 21.5st-70m2

poddasze nie zamieszkałe ogrzewane 14st-70m2

garaż nieocieplony podtrzymanie + 4st-40m2

zasobnik 260l

Zastosowałem również zgarniacz popiołu przy retorcie obrotowej.

Zamontowałem term.na wylocie spalin temp.podczas od 60-80st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem również zgarniacz popiołu przy retorcie obrotowej.

Zamontowałem term.na wylocie spalin temp.podczas od 60-80st

 

To zużycie masz całkiem ok :-) jak na tą powierzchnię, którą faktycznie grzejesz.

Tylko ta temp spalin jest jakby ciut za niska.

I powiedz czy z tymi ustawieniami - 5/70 - żar nie ucieka Ci wgłąb retorty?

Ja ciągnę na 7/45 i mam ładny kopczyk na retorcie. Temp spalin miałem też jakby za niską - nie mierzyłem, ale organoleptycznie stwierdziłem, że nie będzie wyższa jak właśnie Twoje 60 - 80 stC i zwiększyłem nieco nadmuch - na drugi bieg z bardziej przysłoniętą klapką wentylatora. Spaliny zrobiły się bardziej gorące - teraz rura wyraźnie parzy, zatem może mają ok 100 - 120 stC.

 

I jeszcze odnośnie tego 'zgarniacza popiołu'... możesz coś więcej na ten temat powiedzieć?

 

pozdrawiam

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem poglądowy szkic zgarniacza popiołu.Pozdrawiam .

 

Dzięki... Całkiem proste i pomysłowe urządzenie.

Czy mógłbyś jeszcze zdradzić czym przymocowałeś je do korpusu? Nie wierciłeś chyba w nim dziur...? :-)

Zainspirowałeś mnie tym pomysłem...

 

pozdrawiam

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. zamontowałem sterownik pokojowy, piec na sterowniku ustawiony na funkcje regulator pokojowy. Po osiągnięciu temp. w zadanym pomieszczeniu sterownik wyłącza pompy od co (grzejniki i podłogówka) I tu pojawia sie problem, bo podłogówka stygnie i nie zdąży sie nagrzać w tym czasie co grzejnik podniesie temp. na sterowniku i wyłączy obie pompy. Robercikus, pisałeś o innym sposobie podłączenia sterownika, jak byś mógł podesłac jakich schemacik. Nie wiem czy da się tak podłączyć sterownik pokojowy aby odcinał tylko pompę co od grzejników, a od podłogówki pracowała cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey rupper.

Sterownik pokojowy robi u mnie tylko i wyłącznie za termostatyczny i czasowy stycznik do zasilania pomp napędzających kaloryfery - i nic więcej.

Podłogówka pracuje u mnie non stop - kiedy temp wody w obiegu kotłowym jest ponad 40 stC, a sterownik kotła jest ustawiony tak, jakby nie było w ogóle żadnego innego sterownika - żadnych tam opcji regulatora pokojowego...

To fakt, że sterownik pokojowy nie może Ci wyłączać podłogówki - za duża bezwładność.

 

Zatem... Wepnij ten sterownik pokojowy szeregowo w zasilanie pompki do kaloryferów i tyle. :-)

 

pozdrawiam

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda dość pocieszająco ponieważ od 8.10.2011-24.12.2011r spaliłem 4 zasobniki eko-groszku (pieklorz) teraz zaczołem 5.Wdomu w dzień temp. 21.5 cały czas w nocy od0,5-1st niżej.

Moje ustawienia:

piec 60

cwu 45

podawanie 5s

przerwa pod.70s

podtrzymanie 20min.

Zawór 4 drożny ze sterownikiem pogodowym i pokojowym z obniżeniem temperatury po uzyskaniu temp.zadanej w pomieszczeniu.

Nadmuch 5bieg wypala się idealnie z całego zasobnika eko jest niepełna szuflada popiołu .

Jeden zasyp wystarcza Mi na 12-20 dni.

Dom z pustaków trocinobetonowych 11 lat mieszkam .

powierzchnia do ogrzania to :

piwnica 18st -20m2

parter 21.5st-70m2

poddasze nie zamieszkałe ogrzewane 14st-70m2

garaż nieocieplony podtrzymanie + 4st-40m2

zasobnik 260l

Zastosowałem również zgarniacz popiołu przy retorcie obrotowej.

Zamontowałem term.na wylocie spalin temp.podczas od 60-80st

Spalanie masz rewelacyjne-niecałe 9 kg grochu na dobe to chyba absolutny rekord. Napisz czy nadmuch na 5 biegu masz w trybie szybkim czy wolnym i jak masz ustawioną klapę na wentylatorze. Pełną szuflade popiołu to ja mam już po 3 dniach a też pale pieklorzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey rupper.

Sterownik pokojowy robi u mnie tylko i wyłącznie za termostatyczny i czasowy stycznik do zasilania pomp napędzających kaloryfery - i nic więcej.

Podłogówka pracuje u mnie non stop - kiedy temp wody w obiegu kotłowym jest ponad 40 stC, a sterownik kotła jest ustawiony tak, jakby nie było w ogóle żadnego innego sterownika - żadnych tam opcji regulatora pokojowego...

To fakt, że sterownik pokojowy nie może Ci wyłączać podłogówki - za duża bezwładność.

 

Zatem... Wepnij ten sterownik pokojowy szeregowo w zasilanie pompki do kaloryferów i tyle. :-)

 

pozdrawiam

Robert G.

Dzięki za szybka odpowiedź. Dzwoniłem już do kolegi który robił mi instalację. Tak zrobimy, że pompa od podłogówki będzie pracować cały czas a sterownik będzie wyłączał tylko pompę od grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie masz rewelacyjne-niecałe 9 kg grochu na dobe to chyba absolutny rekord. Napisz czy nadmuch na 5 biegu masz w trybie szybkim czy wolnym i jak masz ustawioną klapę na wentylatorze. Pełną szuflade popiołu to ja mam już po 3 dniach a też pale pieklorzem.

Nadmuch mam 5 biegu w trybie wolnym,klapa wentylatora 80% przymknięta .Jeżeli chodzi o spalanie to jako tako zimy jeszcze niebyło.Co będzie w zimie napiszę później, z pieca jak i ze sterowania jestem narazie zadowolony. Dzisiaj mija 11dzień w zasobniku jeszcze 1/3 eko. Podłączyłem jescze sobie sterownik pogodowy do zaworu 4-drożnego działa na tej zasadzie :jak temperatura na zewnątrz spada to temp.na pomieszczenia wzrasta i odwrotnie , sam sobie reguluje(krzywa grzewcza) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Ostatnio kilka razy zawiesił mi się węgiel przy wlocie do ślimaka. Wszystko chyba przez wałek napędzający retortę. Czy mieliście taki przypadek i jak ewentualnie to rozwiązać? Mam zamiar przewiercić wałek i wkręcić tam śrubę, która podczas obrotu wałka będzie trochę poruszać groszkiem i nie będzie się on blokował nad wałkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czołem:)

Kope lat Panowie:)

Tej zimy poszło mi niecałe 3 tony ekogroszku przy 120m nieocieplonego domu dwurodzinnego.

 

Mam prośbę - doradzicie mi jakieś ustawienia na nieco cieplejsze dni takie jak dzisiejszy? Zależy mi głównie na grzaniu wody (nie mam pompki w boilerze).

Na tą chwilę o ile mnie pamięć nie myli mam ustawione:

Zadana - 54stopnie

podawanie - 7sek.

przerwa - 35sek

podtrzymanie - 30min

nadmuch - 1 bieg

 

Grzejniki już praktycznie mam przykręcone (ewentualnie na noc ze dwa się odkręci w sypialni). Bardzo dużo groszku sie nie dopala, aż żal na to patrzeć, bo mam uczucie, że wywalam pieniądze w błoto.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.