Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termo Aqua Duo 20 Kw


Grzechh

Rekomendowane odpowiedzi

He, masz racje pomyliłem się, odwrotnie ustawienie 1 zawór na 7 temp 46 na wyjście, ustawienie 2 zawór 7,5 temp 54 na wyjście - mea culpa!

Palnik nie został uszczelniony, nawet nie wiem jak to zrobić, dzisiaj go wyciągnąłem i mam pytanie jak jest u ciebie strzałka na palniku jest ona zgodnie ruchem ślimaka (do pieca) czy nie (do zasobnika) pytam gdyż z jednej strony są nacięcia na powietrze, a z drugiej nie.

fotki zrobię w poniedziałek lub wtorek bo na weekend palę w awaryjnym, mam trochę drewna do spalenia.

Jeżeli chodzi o płomień to sięga on do pułki pierwszej po jakiś 20 min pracy, spalanie - zasobnik mi starczył na 3,5 dnia, jest sporo szlaki ale jest miększa niż wcześniej, dużo sadzy pomimo zwiększenia temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdjąłeś tą koronę to strzałka po przeciwnej stronie niz podajnik. Zanim ją założysz to odwróć do góry nogami, na całej długości jest rowek na którym opiera się ona na podstawie palnika. W ten rowek dajesz silikon czarny do 1200stC nie żałując go a potem zakładasz i poruszaj kilka razy żeby dobrze osiadł. gwarantuję że zauważysz poprawę i będziesz mógł zmniejszyć nadmuch.

Jak będziesz robił zdjęcia to zrób komorę spalania bo tam jest jeśli pamiętam ruszt wodny a nie ma deflektora chyba??? może da się go zawiesić bo przyda się no chyba że ruszt jest tak nisko że nie będzie gdzie ale z tym na fotki poczekam

a i popraw w takim razie swój post o tych dwóch ustawieniach w połączeniu z zaworem 3D bo nawet jak zaminię temperatury wyjścia to przy sobocie mój umysł nie ogarnia całości

czekam na foto i słowo od Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem fotki.

1. Żar temp zadana 59 C zeszła do 51 C gdy robiłem fotkę zaczynała się podnosić 52 C.

2. Popielnik.

3. Układ - pierwsza pompka CU druga CO.

4. Układ - cyrkulacyjna.

Widać, że po lewej stronie nie łapie powietrza jest tylko maluteńki nadmuch, całość się skupia na prawej stronie. Podawanie 7s przerwa 45s nadmuch 30 % czopuch2/3 szpara 2,5 cm.

post-30765-0-59571100-1322593121_thumb.jpg

post-30765-0-96949100-1322593156_thumb.jpg

post-30765-0-08669200-1322593229_thumb.jpg

post-30765-0-26879200-1322593256_thumb.jpg

post-30765-0-94486600-1322593795_thumb.jpg

Edytowane przez Grzechh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kolei

nie widzę dokładnie ale ruszt wodny dosyć nisko - zmierz odległość pomiędzy nim a palnikiem jak będzie z 15-18cm deflektor spokojnie wejdzie jak nie to trzeba by kombinować chyba

z tego co widzę to popiół całkiem niezły, spróbuj skrócić przerwę o sekundę lub 2 powinno byc jeszcze lepiej

co do żaru to na niewielkiej mocy tak jest w tym palniku że pali się z jednej strony od podajnika, taki urok brucera. ludziska kombinują zaklejając otwory od strony podajnika ale ja sobie z tym dałem spokój

 

zmień przerwę i daj kociołkowi pracować z dobę żeby układ się ustabilizował powinno obniżyć się powoli spalanie oraz unormować czas pracy oraz podtrzymanie wtedy będziesz mógł jeszcze przerwę podtrzymania wyregulować i chyba na tym koniec będzie.

Nie jestem zwolennikiem rusztu wodnego i uważam że dobrze by było pod nim bezpośrednio powiesić kawał żeliwa żeby rozbijal płomienie ale jak się nie uda to nie koniec świata

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oki ale przy obecnych ustawieniach piecyk dochodzi do zadanej 27 min a wytrzymuje w podtrzymaniu 20 min. Ale spróbuje pozmieniać podawanie niestety nie za bardzo zrozumiałem przerwę zmienić ale jak? i kiedy? Z deflektorem będzie problem bo odległość jest mniejsza niż 15 cm. Zastanawiam się czy nie pójść w druga stronę i nie zmniejszyć czasu przerwy do ok 30 s. Szybciej wtedy wchodził na zadaną. ale na razie poczekam. Teraz wyjeżdżam i wracam w połowie grudnia więc zostawię na obecnych ustawieniach.

Dzięki za pomoc i również pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oki ale przy obecnych ustawieniach piecyk dochodzi do zadanej 27 min a wytrzymuje w podtrzymaniu 20 min. Ale spróbuje pozmieniać podawanie niestety nie za bardzo zrozumiałem przerwę zmienić ale jak? i kiedy? Z deflektorem będzie problem bo odległość jest mniejsza niż 15 cm. Zastanawiam się czy nie pójść w druga stronę i nie zmniejszyć czasu przerwy do ok 30 s. Szybciej wtedy wchodził na zadaną. ale na razie poczekam. Teraz wyjeżdżam i wracam w połowie grudnia więc zostawię na obecnych ustawieniach.

Dzięki za pomoc i również pozdrawiam!

 

to że dochodzi 27 minut i potem wystarcza mu energii na 20 minut odpoczynku oznacza że pracuje z mocą wystarczającą do ogrzania Twojego domu i tak ma być. rzeknę nawet że jeszcze za duża ta moc jest - nowoczesne sterowniki prowadzą piec tak że wcale praktycznie nie ma podtrzymania - praca odbywa się z minimalną potrzebną mocą.

Jeśli zostawisz go tak na kilka dni to wygrzeje dom i zacznie spokojniej pracować a po powrocie ocenisz czy trzeba i czy warto jeszcze coś zmieniac, możliwe że wystarczą korekty kosmetyczne tylko

czekam na wieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

pytania podstawowe:

czy dom nowy i jeszcze nie "wygrzany" czy tylko nowy kociołek???

piszesz wymiennik ciepła - masz na mysli faktycznie bufor z zaworami itd itp czy bojler do CWU???

co do ustawień oraz efektow spalania:

skoro żaru mało i nie ma kopca oraz dużo spieków to parametry nie pozwalają na własciwe spalenie mieszanki

sprobuj zacząć tak:

 

1 podawanie w tym modelu sterownika minimum chyba 5 sekund i takie ustaw

2 przerwa podawania 45 sek tyle wystarczy przy obecnych temperaturach na zewnątrz

3 nadmuch możesz ustawiać w % i zacznij od 35%

4 jeśli możesz korygować czas podawania w podtrzymaniu to go wydłuż - pozwoli to na utrzymanie żaru wyżej i tym samym łatwiej będzie trzymac kopiec w fazie pracy oraz będzie się mniej wychładzał przy starcie z trybu podtrzymania

Jeśli kocioł będzie miał kłopot z osiągnięciem temperatury to skróć przerwę podawania o 5 sekund i znowu pozwól mu z godzinkę pracować

jeśli nadal bedzie kłopot to kolejna korekta przerwy.

generalnie kocioł powinien pracowac powoli a nie ostro i szybko bo wtedy będzie dużo spiekow oraz duze straty związane z niewłaściwym spalaniem.

 

obserwuj i pisz czy się poprawiło

Witam czytam forum i widze ze pan doswiadczony prosze o pomoc :)

Mam problem nigdy nie mialam pieca kupilam piec staporkow aquaduo 25kw na ekogroszek i to dla mnie czarna magia.

Na dzien dzisiejszy mam ustawiony na czas letni

temperaatura zadana 53c 

piec grzeje 51c

w czasie letnim tylko ogrzewam nim wode czyli mam:

czas podawania -5sekund

praca podtrzymania- 13sekund

przerwa podtrzymania 25min

 

nie spala calego wegla i wyrzuca pol juz nie wiem co zmieniac oraz pali mi w ciagu miesiaca na wode 2 duze wsypy czyli 9 workow na miesiac.

Wprowadzilismy sie od kwietnia i palilismy zima przez 2 miesiace .

Co tu robic jak zmniejszyc ogrzewanie aby nie palilo tyle wegla, 

Co zrobic aby spalalo calkowicie wegiel.

Wyrzucony wegiel to jest pol wiadra tygodniowo.

Co tu robic aby palenie bylo ekonomiczne.

 

Dziekuje za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przepraszam że dopiero teraz ale był urlop i odpoczynek od cywilizacji zupełny łącznie z brakiem dostępu do internetu.

nie spala ponieważ podawanie za dużych ilości w zbyt krótkim czasie.

skrócić czas podawania w podtrzymaniu o połowę

napisać proszę czy węgiel spada w czasie pracy czy w czasie podtrzymania?

węgiel przesypany można wrzucić ponownie do zasobnika i spalić, warunek usunąć spieki jeśli powstały z popiołu- mogą zablokować podajnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.