Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodadatkow Podłogówka


elrow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Robimy w nowym domku instalcję CO na grzejnikach. Chcemy w łazienkach ( dwie) i wiatrołapie zrobić ogrzewanie podlogowe. Głowę mam już wielką od rad i przeróżnych rozwiązń, ale pytam i radzę się dalej. Co radzicie. Czy zrobić ogrzewanie podłogowe osobno ( ciągnąć dodatkowy obwód po przez zawór mieszający i pompę do rozdzielacza), czy też zastosować zawory RTL na powrotach. Domek podpiwniczony , z użytkowym poddaszem. Piec na ekogroszek z podajnikiem, rozdzielacze do grzejników parter i poddasze. W łazienkach duże okna , na pewno grzejniki drabinkowe , czy pod oknami grzjenik + dogrzanie dla efektu ciepłej podłogi - podłogówka, albo inne rozwiązanie, tego właśnie jeszcze nie wiem. Za bardzo zaczołem kombinować i trochę się pomotałem z różnymi rozwiązaniami. Łazienki po około 9m, wiatrołap 4m.

Czekam na rady i rozwiązania.

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rob najprosciej jak sie tylko da,

mieszanie grzejnika z podłogówka w pomieszczeniach typu pokoj nie jest ergonomiczne, zdecyduj sie na jedno rozwiazanie,

jeśli chcesz podłogówke w łazienkach rtl wystarczy nie ma co komplikować instalacji, w wiatrołapie daj tylko grzejnik to pomieszczenie jest najmniej uzytkowane szkoda podrożać inwestycji, chyba ze w pomieszczeniach sąsiednich też dasz podłogówke do wiatrołap też złapiesz,

 

Rozdzielacze dla grzejników to super rozwiązanie dla regulacji i tylko tyle. Jeśli jest to mała instalacja są one nie potrzebne , podrażasz instalacje, większe straty na podejsciach do grzejników, robiłbym układ trójnikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie doszliśmy do wniosku, że robimy podłogówkę osobno. Jednak będą to trzy pomieszczenia ( dwie łazienki i wiatrołap). W łazienkach zastosujemy jeszcze drabinki, myślę nad zostawieniem pod oknami, wkutymi pex( wrazie czego). Na parterze rozdzielacz do grzejników, plus w łazience drugi do podłogówek. Poddasze drugi rozdzielacz do grzejników, w łazience odpowietrznik do podłogówki ( pex lecący z rozdielacz podłogowego znajdującego się na parterze). Rozdzielacze zasilane osobno od kotła z piwnicy, każdy rurką Cu fi22. Parter rozdzielacz na 9 grzejników ( 5 na parterze + rezerwa do łazienki, 3 do piwnicy), odejścia pex fi 16. W łazience rozdzielacz na trzy podłogówki ( łazienka parter, wiatrołap, łazienka poddasze). Poddasze - rozdzielacz na 5 grzejników + rezerwa do łazienki. Zawory , mieszacze , pompki w piwnicy przy kotle( ekogroszek z podajnikiem). Jestem w trakcie projektowania, więc czekam na dzielnie się doświadczeniem szanownych kolgów i koleżanek. Zdjęcia i sugestie mile widziane. Dodam, że planuje zamontować pompy energooszczędne firmy wilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jeszcze się przypomnę, bo jestem w trakcie prac, więc mam tysiące pomysłów na minutę , a do tego co chwilę ktoś przyjdzie i coś od siebie rzuci.

Jeżeli któryś z szanownych kolegów ma instalację grzejnikową na rozdzielaczach, to chętnie wysłucham rad i uwag, szczególnie uważnie oglądnę zdjęcia. Interesuje mnie także, czy pompa nie ma żadnych problemów, żeby przepchnąć przez dwa rozdzielacze i około 200m pex fi 16 ( licząc zasilanie i powrót grzejnika).

A gdybym jednak ( już prawie z tego zrezygnowałem) poszedło w kierunku rtl w tych małych pomieszczeniach ( zasilanie bezpośrednio z rozdzielacza, powrót rtl), to

jak będzie działała - wiatrołap 4 m2 ogrzewanej podłogi i dwie łazienki po około 7m2 ogrzewanej podłogi, byłoby to dodatkowe 100m pex do przeciśnięcia przez tą samą pompę. NO to więcej nie mieszam, piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.