Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Ling Combi] Korozja Wewnątrz Podajnika


meehow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

 

Po 3 latach używania mam solidną korozję na wewnętrznych ściankach podajnika. W sumie mogę ręką zdejmować całe płaty skorodowanej powłoki. Jako że człowiek się na błędach uczy, na samym początku (powiedzmy przez jeden sezon grzewczy) nie zwracałem uwagi czy paliwo jest suche, zakładając, że temperatura w kotle wszystko wysuszy. Nie przewidziałem jedynie, że ta wilgoć nie będzie miała gdzie ujść. Ślimak z powodu korozji już musiałem wymienić, ale to inna historia. Teraz chciałbym zabezpieczyć podajnik, żeby mi nie przerdzewiał na wylot. Planuję go odkręcić od rury podajnika i zabezpieczyć. Możecie doradzić, jak to najlepiej zrobić? Czy szczotka druciana, a potem jakaś farba antykorozyjna? Jaką polecacie? A może jakaś lepsza metoda zdarcia rdzy przed malowaniem?

 

Pozdrawiam,

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne zjawisko jak się pali wilgotnym opałem.Ja u siebie też po 3 latach miałem rdzę zeskrobałem ją skrobakiem,szczotkę na wiertarkę i atak. A pomalowałem farbą HAMERAID 2 razy, ale i tak pokazały się małe bąbelki pod farbą.Nie polecam ściągania pojemnika bo z uszczelką można zerwać sporo rdzy , zostaną wżery i problem gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - wilgotny eko = rdza w zasobniku. Kiedyś wrzuciłem na próbę jakieś dwa worki marketowego ekogroszku - był wilgotny i zaraz było widać rdzawy nalot. Od tej pory palę bardzo suchym ekogroszkiem. Składuje go w rokach polipropylenowych w kotłowni i po trzech sezonach jest spokój z rdzą ale i tak planuje profilaktycznie w przyszłym roku zbiornik ściągnąć i go porządnie odczyścić i zakonserwować jakąś doba farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Cortanin - tani i dobry

 

za radą użytkownika (SUSPENSER lub Karoka65 - dokładnie nie pamiętam) stosuję Cortanin (w każdym motoryzacyjnym koszt butelki ok. 9 zł a starcza na dwa malowania) dwa razy w roku na wiosnę i na jesień maluję zasobnik od środka nic nie skrobiąc - doskonale wiąże rdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.