Skocz do zawartości

nightwatch

Stały forumowicz
  • Postów

    774
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    13

Ostatnia wygrana nightwatch w dniu 10 Grudnia

Użytkownicy przyznają nightwatch punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Instalacja
    kaloryfery + podłogowe, zawor 3d

Metody kontaktu

  • Adres strony www
    https://github.com/lafar6502/masterpiec

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia nightwatch

  1. To jest taki mały problem tego forum - fajnie że ktoś zachwala własną decyzję i jest przekonany o jej słuszności. Ale bez przesady, po co jeszcze ten wyższościowo-pogardliwy ton wobec wszystkich co zdecydowali inaczej? Patrzcie, prostaczki, ja mam pompę ciepła bom jest pan, a Wy sobie wdychajcie wasz czad i malujcie ściany tak jak lubicie najbardziej. Jeszcze jak by ktoś zbudował sam tę pompę, to rozumiem - jest się czym pochwalić. Ale złożyć zamówienie to każdy potrafi, nie jest to oszałamiające osiągnięcie... No chyba że jest, tylko o tym nie wiem?
  2. no ale dalej jest problem? Czemu żeś tego zaworu 3d nie usunął, choćby do testu?
  3. Dokładnie. Jak sterowniki zaczęły rysować wykresy to zaraz płacz że czemu taki falowany i że koniecznie trzeba wyprostować. Jak pokazuje temperaturę powrotu to zaraz płacz że za mała i trzeba instalacje przerobić. Temperaturę spalin zobaczysz i od razu na forum - oczywiście że Ci powiedzą że zła, jaka by nie była. Łoo panie, kto Ci to tak spieprzył...
  4. jak bufor 1000L wychładza się 5 stopni na godzinę to znaczy że ogrzewanie w domu działa. Nie ma szans żeby się tyle wychłodził przez kawałek rury w kotłowni.
  5. skoro tak pięknie wszystko hulało to czemu się piec zagotował? PS myślę że jeden zawór zwrotny za pompą wystarcza żeby nic nie płynęło w niewłaściwym kierunku.
  6. jak już rozbierasz instalację to może pomiń ten zawór 3d na chwilę, tzn zrób bezpośrednio rurę z bufora do pomp co bez żadnego mieszania, i zobacz czy będzie jakaś poprawa. Jak już wszystko posprawdzałeś i jest ok to wyeliminowanie tego ostatniego podejrzanego nie powinno byc trudne.
  7. Tak na oko to będą sobie podbierać jeśli nie ma wystarczającego przepływu na zasilaniu. A tam nie ma przepływu gdy go coś dławi. Myślę że Sambor słusznie podejrzewa ten zawór 3d, bufor to tylko baniak z wodą i tam nie ma żadnego dławienia.
  8. Też mam kocioł 19kW i podobną temperaturę spalin -ok 70 stopni. Nijak nie wychodzi więcej - niektóre kotły tak po prostu mają. Może to kwestia usytuowania czujnika temperatury spalin i te cieplejsze go omijaja, ale to raczej nie będzie wielka rozbieżność. Myślę jednak że z automatu nic tu nie wynika - komin trzeba sobie obejrzeć po sezonie a nie zakładać że coś tam musi się wydarzyć bo komuś innemu się wydarzyło. Na wodę w kominie najbardziej pomaga założenie daszka od góry, jeśli go jeszcze nie ma, tak żeby się nie lało do środka.
  9. No nie wiem, moja gazownia jednak odrzuciła wszelkie oferty że zapłacę za wykonanie przyłącza, stwierdzili że niezależnie od mojego udziału to im się nie opłaca. Po kilku latach gdy mieszkańców przybyło to zaczęło im się opłacać i sami zaoferowali że wykonają przyłącze, ale z takim zastrzeżeniem że będę musiał podpisać umowę na dostawy gazu w jakimś terminie (nie zdecydowałem się bo już miałem ogrzewanie). W żadnym momencie nie było propozycji że ja zapłacę za budowę przyłącza i będzie sobie ono czekać bezterminowo aż się zdecyduję.
  10. coś takiego Ci proponowałem wyżej, tzn baniak 300 litrów. Wydaje mi się (na oko) że to starczy żeby ocieplić kaloryfery gdy kocioł będzie zajęty nagrzewaniem się. I raczej słusznie pomijasz bufor przy grzaniu baniaka CWU. Opisany wyżej pomysł @PioBin-a żeby zbiornik CWU wykorzystać jako bufor dla CO na start ogrzewania też wydaje się fajny i nawet coś takiego mi chodziło po głowie, ale problem jest taki że żaden sterownik na rynku tego nie umie obsługiwać. PioBin sobie sam zrobił sterownik więc to dla niego żaden problem sobie cośtam doprogramować, ale jak kupujesz gotowy produkt to zapomnij.
  11. @cezario1 Śmieci segreguje się na palne za dnia i palne nocą 🙂
  12. No ale jak nadal będziesz używał regulatora pokojowego do sterowania pompami to nic się nie zmieni po zastosowaniu bufora. Zeby non-stop mieć ciepłe grzejniki to musiał byś wodę pompować bez przerwy, co najwyżej obniżająć jej temperaturę wg wskazań termostatu. (może to mógłbyś osiągnąc już teraz, robiąc sterowanie temperaturą na zaworze mieszającym z termostatu pokojowego zamiast całkowicie wyłączać kocioł - wtedy zdobył byś przynajmniej rozeznanie jak to wpływa na komfort w domu bez przerabiania całej instalacji).
  13. Zbiornik 300L CWU w ciągu 2 dni straci jakieś 15 stopni temperatury poprzez izolację, tzn nawet bez żadnego zużycia ciepłej wody trzeba będzie go po 2 dniach dogrzać. Bufor - tak samo ma straty. Dlatego myślę że grzanie samego CWU to bardziej oszczędna opcja latem. Dodatkowo grzejąc CWU przez bufor przy odrobinie pecha będziesz bardzo długo czekał na ciepłą wodę - gdy się okaże że zarówno bufor jak i zbiornik CWU są wystudzone. Tak naprawdę to bufor w kotłach peletowych jest wg mnie trochę na wyrost. Sam masz kocioł bez bufora i działa zapewne OK. Nie ma potrzeby magazynowania jakiejś wielkiej ilości energii gdy kocioł może ją wytwarzać według zapotrzebowania. Jedyne do czego ten bufor służy to zwiększenie masy wody w układzie żeby rzadziej trzeba ją było dogrzewać i rzadziej włączać kocioł. Takie zwiększenie ilości wody możesz osiągnąc np zbiornikiem 300 litrów, to na parę godzin wystarczy żeby utrzymac ciepłe grzejniki.Teraz jedno rozpalenie starcza na 2 godziny, a ile litrów wody w układzie? Zrób żeby starczało na 5-6 godzin, będziesz miał 4 rozpalenia dziennie i chyba nie ma co walczyć żeby ich było mniej. Pelet nocą kosztuje tyle samo co w dzień więc nic nie oszczędzisz paląc tylko w drugiej taryfie. [zresztą nawet rozpalenie co 2 godziny to nie jest jakiś dramat, no ale pewnie masz jakieś inne powody do przerabiania tej instalacji]
  14. jak wiatr wieje to wentylator nie musi pracować 🙂
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.