Skocz do zawartości

Daćko

Stały forumowicz
  • Postów

    139
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom 120m2
  • Instalacja
    wszystko podłogówka 2 grzejniki łazienkowe
  • Kocioł
    kominek na drewno

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Małopolska

Ostatnie wizyty

1 963 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Daćko

  1. Daćko

    Ogniwo DS

    @Grzegorz326Ja bym spróbował przekierować powietrze pierwotne nad ruszt w prosty sposób sam tak mam i działa tylko w innym kotle mianowicie przysłoń cienką blaszką wlot pod ruszt nawet do 2/3 powierzchni to wymusi większy przepływ nad ruszt ,między drzwiczkami a konstrukcją wygląda że jest szczelina z dwa cm to nie za dużo ale jeśli jest tam szczelina po zamknięciu drzwiczek to warto spróbować tak przysłonić wlot pod ruszt żeby wymusić przepływ nad ruszt sam pisałeś że jak otworzysz drzwiczki to lepiej się pali ,jak nie zadziała bez problemu możesz wrócić do palenia po staremu.
  2. Daćko

    Ogniwo DS

    Ja jestem zwolennikiem dotleniania komory zasypowej co zapobiega robienia się takiego kondensatu ,w tym przypadku stawiam blachę po bokach każda zakrywa jeden kanał rusztu z boku dzięki temu powietrze z pod rusztu unosi się między tą blachą a ścianą boczną do góry i teraz najważniejsze w tej blasze trzeba nawiercić dziury na wysokości załadowanego opału i też na szczycie blachy otwory fi 8 minimum co około cztery cm odstęp , ma to wyglądać jak ekrany w kotłach HG ,propozycja może się wydawać dziwna ale jak nie spróbujesz to się nie przekonasz .Zwykły trociniak też można łatwo do powietrzyć aby nie lało się po rurach a tam dopiero się smoła leje.
  3. Panowie czy miarkowniki KEPAS są dostępne bo dwa miesiące temu szukałem w necie bez rezultatu.
  4. Czy ktoś się pochwali tym kotłem ,minęło sporo czasu od debiutu i cisza .
  5. Zastanawiam się co idzie rurką pozioma z kotła do drugiego od góry wejścia do buforu ,czy bufor zasilany jest bezpośrednio czy przez wężownicę ,piękna maszynownia bufor przysłania mnogość rurek i to jest na plus w estetyce
  6. Na poprzedniej parafii jeden z kościołów zabytkowy drewniany jest ogrzewany dwoma kotłami gazowymi nadmuchowymi rzeczywiście wentylatory słychać ale tragedii nie ma gorzej jest jak moc kotła spadnie i dmucha chłodnym powietrzem . @sambor Spotkałeś się z nagrzewnicą wodną w takich obiektach ? Jak przybyłem na nową parafie to skuteczniejsze i tańsze ogrzewanie było moim dużym rozmyślaniem ,nie znam przepisów i wytycznych związanych z ogrzewaniem obiektów sakralnych ale oczami wyobraźni widziałem instalację grzejnikową z kotłem zgazowującym drewno z racji że parafia posiada las w którym zawsze będzie coś do posprzątania typu posusz .wiatrołom ,do tego mieszkańcy po części też posiadają las lub zadrzewienia na około 300 domostw jak by połowa zorganizowała po jednym metrze drewna daje 150 metrów na kościół kubatury około 1000 m3 powinno wystarczyć ,problemem jest umiejscowienie kotła gromadzenie takiej ilości opału ostatecznie obsługa którą nie może być z przypadku tylko z doświadczeniem a może też z uprawnieniem . Dałem upust mojej bujnej wyobraźni jednak w dobie wprowadzania kolejnych podatków od paliw kopalnianych to moja wizja nabiera sensu .
  7. Obawiamy się dużego stężenia CO2 dlatego pytam na forum o wszelkie za i przeciw .Przedstawiciel handlowy zademonstrował nam urządzenie na samochodzie rzeczywiście po uzyskaniu pełnej mocy pięknie grzało ,takie nagrzewnice były by najskuteczniejsze gdyż obiekt z metalowymi oknami o pojedynczej szybie typu witraż potrzeba jest mocnego doraźnego grzania w określonych godzinach , w Polsce są kościoły ogrzewane takimi nagrzewnicami najbliższy to około 200 km od nas okolice Kielc najlepiej będzie odwiedzić taką parafię i zapytać u źródła .Ostatecznie pozostaje doinwestować ogrzewanie te które jest na gaz .
  8. Nagrzewnica olejowa na podczerwień urządzenie mało znane w naszym regionie , czy taka nagrzewnica będzie bezpieczna w użytkowaniu w kościele ,dotychczas grzejemy kotłem gazowym nadmuchowym z mało zadawalającym efektem ,pojawił się pomysł zastosowania takich nagrzewnic ,mamy jednak obawy jak to działa w rzeczywistości gdyż nie ma odprowadzenia spalin na zewnątrz chodzi o przebywanie ludzi i oddziaływanie na polichromie ,proszę o komentarz i poradę w tej sprawie.
  9. Daćko

    Mpm 6kw

    W rębaku świdrowym ja miałem problem z obudową nastawną łożyska pękła w miejscu przykręcenia , odlew żeliwny , wałek ma z 35 mm grubości ,dobrze że są małe obroty , jak widzę filmiki z tymi obudowami w maszynkach z dużymi obrotami to strach mnie ogarnia.
  10. Najlepiej będzie zadzwonić do serwisu ,też miałem problem z załączeniem pompki pomimo że na wyświetlaczu pompka się kręci przekaźnik nie załącza prawdopodobnie styki się skleiły .sterownik tech i 3 .
  11. @jopu91 Wymiar kotłowni szału nie robią ,ja mam 2*3 m i myślałem że mała .Wszystko zależy w którym miejscu masz komin i drzwi jedne czy drugie do mieszkania ,na dzisiejsze domy potrzebne są kotły małe w podstawie a wysokie według potrzeby i koniecznie z czopuchem do góry w tedy mamy możliwość przesunięcia względem komina .Z wyglądu na wąski a wysoki kocioł to konstal pleszew KDS+ w nim powinna być możliwość dołożenia opału bez wielkiego dymienia a to bardzo ważne jak są drzwi do mieszkania .Z doświadczenia pobór ciepła przez podłogówkę po rozpaleniu jest większy na początku bo podłoga chłodniejsza więc jeden zasyp może być mało .Wygodne jest mieć osobny zbiornik WU wiszący bo jak nagrzejesz wieczorem to przy dwóch osobach masz gorącą wodę w następny dzień pomimo chłodnego buforu który przez noc podłogówka wydoi .W kwestii kotła nie doradzę ,brat ma MPM z górnym załadunkiem robi robotę ale ja bym go nie chciał .
  12. @daro0 Nie zniechęcaj się do kotła dolnego spalania jakiej by nie był firmy ,dwa tygodnie to mało żeby pojąć wszystkie tajniki kotła a stare nawyki nie będą pomagać Rozpalanie z otwartą klapką oddymiającą według mnie to kiepski pomysł ,jak piszesz to tak właśnie rozpalasz i to jeszcze otwarte dolne drzwiczki na maxa co powoduje rozpalenie za dużej ilości drewna na raz dlatego dym w takiej ilości szuka gdzieś ujścia bo i tak nie może być dopalony w palniku skoro go omija przez klapkę do oddymiania .Proponuję rozpalać jak wcześniej pisano przy palniku i bez otwartej klapki oddymiania bo to zmniejsza cug w palniku przy nie wiele otwartej dolnej klapce i jednocześnie lekko otwartej klapce w drzwiczkach załadowczych i to może być z początku trudne ale trzeba dostosować dopływ powietrza pierwotnego w takiej ilości żeby kocioł się pomału rozbujał i zdążył spaliny przetrawić w palniku jak tych spalin nie przetrawi to będzie kopcił jak na zdjęciu. Myślę że z czasem będziesz się śmiał z trudnych początków.
  13. @cynek777Z tak małym buforem da się funkcjonować tylko będziesz musiał podnieść temperaturę podłogówki która też jest buforem , a w mroźne dni palenie dwa razy .
  14. Też odradzam zakładanie zaworu grzybkowego do kotła , sam zagotowałem nie raz kocioł bo wyłączyłem wtyczkę z pompki a co do zabezpieczeń typu UPS to kolejna elektronika co w każdym momencie może nawalić ja dla przykładu co jakiś czas wymieniam czujniki temperatury bo przekłamują na przykład czujnik temperatury kotła zaniża o 20 stopni a to prawdopodobnie po przepięciu po burzy po mimo że sterownik pracuje na UPS nie popaliło wszystkiego ale nie mam całkowitego zaufania że coś nie za działa ,więc przy najbliższej okazji u mnie zawór grzybkowy zostanie usunięty.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.