Skocz do zawartości

Kliwer

Forumowicz
  • Postów

    50
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kliwer

  1. Aktualnie mnie rozłożyło. Gdy wyzdrowieję zobaczę jak będzie z pogodą by to zrobić 😉
  2. Ok, to nie tykam. Na wiosnę w takim razie wymienię ten odpowietrznik. Naczynie sprawdziłem - zapomniałem napisać w poprzednim poście - było 2 bar, zmniejszyłem do 1.7bar. Będę obserwować jak się zachowuje. Dziękuję za podpowiedzi.
  3. To ustawienie zaworu jest praktycznie od początku, więc dziwne by miało dopiero teraz powodować problem. Wczoraj otworzyłem pompę, przeczyściłem przepływomierz. Dwie rzeczy mnie zastanawiają teraz: 1. Odpowietrznik - wygląda tak: Czy to znaczy, że jest z nim coś nie tak i przecieka? (jest na nim założona taka osłonka z gumy) 2. Bieg pompy Wg instrukcji DIP S2, przełączniki 3 i 4 odpowiadają za bieg: U mnie jest: Czy w związku z tym powinienem przestawić 3 i 4 w górę?
  4. Tak, dokładnie taka. Ok, to jutro spróbuję zdjąć obudowę i zerknąć. Tak, na powrocie do pompy jest zawór z filtrem, jest wyczyszczony. Założona w czerwcu 2022, wszystko działało ok. Gdzieś 3-4 miesiące temu zaczął się pojawiać ten błąd. Pierwsze co to właśnie wyczyściłem filtr na powrocie oraz magnetyczny. Poczytam o tym sprawdzaniu naczynia. Jak będę mieć obudowę zdjętą to zerknę też na ustawienie pompy.
  5. Przepływomierz jak rozumiem będzie w środku obudowy pompy? Naczynie przeponowe jak było zamontowane tak jest do dziś, nic z nim nie robiłem. Zdjęcie jest stare, zrobione po montażu - poglądowe. Obecnie zawór trójdrożny jest ustawiony ręcznie na 50% i pompa zawsze grzeje i CWU i CO. Dopytam: W E8: 1. Filtr wody - gdzie? Chodzi o ten zawór z filtrem na powrocie? 5. Której pompy? CO czy w pompie?
  6. Test zrobiony, nic się nie wydarzyło. Ciśnienie jest cały czas takie samo jak po uzupełnieniu wczoraj rano. Tak, są grzejniki z termostatami. W środku instalacja wygląda tak: O ile mi wiadomo bufora(z wężownicami) nie ma tylko zbiornik 100L. Zbiornik ma zawór nadmiarowo upustowy - nim nie wypuszcza, jest sucho.
  7. Kol. @YaroXylen - wiem, że ciśnienie musi być. I ciśnienie w układzie jest nie ważne czy pompa działa czy nie - dopóki nie wyskoczy błąd E8. Poza tym, nie zawsze brakuje ciśnienia gdy błąd E8 się pojawia. Brak ciśnienia to SKUTEK nie przyczyna. Gdyby był wyciek to ciśnienie by stopniowo spadało a nie z dnia na dzień. Logika podpowiada, że w momencie gdy pompa wywala błąd E8 (awaria przepływu wody) z jakiegoś powodu w samej pompie wzrasta ciśnienie i zawór ciśnieniowy się otwiera by je zbić. Pytanie tylko co, czy w środku pompy może znajdować się jakiś filtr, który muszę wyczyścić? W domu wszędzie sucho.
  8. Nie ma ubytków w układzie CO. Jak pompa działa to ciśnienie trzyma stabilnie. Zakładam zadziałanie zaworu ciśnieniowego, który podobno jest w pompie - w domu przy zaworze jest sucho. Układ odpowietrzony.
  9. Witam. Posiadam pompę ciepła Netsu M-NET-10-3PH. Firma Netsu już chyba nie pracuje, na żadne numery telefonów nie odpowiadają a zgłoszenie awarii przez ichszy portal leży od 2.01 jako "Nowe". Od niedawna mam z nią problem. Za każdym razem po zaniku prądu pojawia się błąd E8 i pompa nie chce wystartować. Czasem wystarczy ją wyłączyć bezpiecznikiem na kilka minut i po ponownym uruchomieniu startuje poprawnie a czasem potrzeba to zrobić po kilku godzinach. Ze 3 razy zdarzyło się też iż ciśnienie w układzie CO zniknęło. Uzupełniłem stan, restart zasilania i ruszało ok. W domu są 2 filtry, jeden na zaworze, drugi magnetyczny. Oba przeczyściłem. Czy w samym środku pompy znajduje się też jakiś filtr? Co jeszcze może powodować takie objawy?
  10. Wszystko aktualne
  11. Powiedzmy, że 300zł za moduł, 700zł za sterownik + czujniki.
  12. Jeśli znajdzie się też osoba na moduł to wtedy się dogadamy, inaczej tylko w komplecie. Czujnik pogodowy i pokojowy też znajdę - tylko czujnik kotła mi się uszkodził, więc tego nie mam.
  13. Witam. Po demontażu kotła mam na sprzedaż kilka części, może komuś się przydadzą: - palnik Witkowski APR 25kW, przepracował jeden sezon (1500zł) - palnik retortowy ( 500zł), przepracował 4 sezony - SKZP02 z modułem internetowym, wersja pełna - bez czujnika pokojowego, kotła i pogodowego (1000zł) - zbiornik na opał do kotła (500zł) Ze względu na wagę i gabaryty raczej tylko odbiór osobisty
  14. Dzięki za informacje. Grzałki mam, pozostaje zamontować. Był dzień gdy nie było jednej fazy i pompa pracowała normalnie. Na liczniku przed pompą zazwyczaj mruga tylko jedna dioda, raz zdarzyło się że widziałem jak mrugały dwie. Jak zdarzy mi się potestować to na pewno podzielę się wynikami. Pompa to Netsu Uruz 10kW.
  15. Witam. Czy ktoś z Was orientuje się na ile pompa trójfazowa będzie działać na jednej fazie? Jakie mogą wystąpić ograniczenia? Posiadam instalację trójfazową, pompę trójfazową, lecz zastanawiam się nad podtrzymaniem pompy w przypadku zaniku prądu - posiadam agregat jednofazowy 7kW (kupiony przed planami założenia pompy).
  16. Na montażu instalatorzy również wspominali, że konstrukcja jak innego producenta, lecz nie pamiętam podanej nazwy, tylko naklejka inna.
  17. Dziękuję za informację. Pompa stoi na głównym chodniku do domu i trochę szpeci. A tak będzie estetyczniej 😉
  18. Witam. Myślę, że tu najlepiej będzie zadać to pytanie. Czy po bokach pompy mogę ustawić taki panel: https://allegro.pl/oferta/panel-kratka-drewniana-plot-panel-ogrodowy-pergola-8703926621 (tylko węższy)? Czy wpłynie to negatywnie na działanie pompy?
  19. Dokładnie taka belka jest zamontowana, na zdjęciu jej nie widać ale jest taka jak pokazana wyżej.
  20. Tak, chodzi o ten króciec. Rozmawiałem z instalatorem i mówi, że spotkał się już z bojlerami, które miały wbudowany zawór zwrotny więc tu może być podobnie. Zaświecić nie dam rady, za mało miejsca by zerknąć w środek. Jutro spróbuję z dłuższym kawałkiem pręta i zobaczę czy coś w ten sposób ustalę. EDIT: Jednak udałem się jeszcze dzisiaj do piwnicy. W otwór wchodzi pręt na głębokość ok 25cm i napotyka opór. Chyba jednak ten krócieć nie temu służy. Dzięki za podpowiedzi, spróbuję dopytać jeszcze producenta. EDIT2: Po dogłębniejszym porównaniu schematów podłączenia ze strony oraz tego naklejonego na zbiornik, stwierdzam, że króciec o którym mówię to w rzeczywistości CT1 - tuleja na czujnik temperatury (na schemacie naklejonym na zbiornik nie występuje). A w faktyczny króciec recyrkulacji wpięty jest naczynie przeponowe CWU. Dziękuję za pomoc i przepraszam za zamieszanie.
  21. Witam. Został mi zamontowany bojler Lemet z jedną wężownicą maxi SE 200. Pytanie moje jest następujące: czy króciec cyrkulacji posiada zawór zwrotny? Dzisiaj zabrałem się za wkręcenie śrubunku z zaworkiem w ten króciec i przygotowałem się na lanie wody i szybką akcję zdjęcia korka i założenia śrubunku a okazało się po odkręceniu, że nic nie poleciało. I teraz zastanawiam się, czy ten bojler posiada w sobie zawór zwrotny i dlatego nic nie poleciało? Pytanie pewnie błahe ale mam nadzieję, że ktoś będzie znał odpowiedź 🙂
  22. Witam. Obecnie posiadam kocioł na ekogroszek z podajnikiem, lecz ceny ekogroszku jak i problemy z jego dostępnością zmuszają do myślenia nad innym sposobem ogrzewania. Najkorzystniejszą opcją wydaje się być pompa ciepła, lecz pytanie czy i jak poradzi sobie z instalacją gdzie są tylko grzejniki? W tym sezonie na grzejniki puszczone miałem 45C i było ok. https://cieplo.app/wynik/vdo9 Wstępnie czytając, rozumiem że teoretycznie Panasonic T-Cap powinna się sprawdzić? Czy obecny bojler 120l mógłbym wykorzystać jako bufor ogrzewany przez pompę a wtedy ciepłą wodę wykorzystać do zasilenia instalacji? Czy będzie za mały? Bojler chciałbym zmienić na większy. Kocioł chcę zostawić w razie wu. Czy kocioł też może służyć za bufor? W najbliższym czasie (45 dni roboczych) będę mieć założoną fotowoltaikę (6.7kW) A może iść w inną stronę?
  23. Na piecu zadana 66C. Co 45C + korekta (aktualnie 2.2C) U mnie osób jest 5. Pompa i tak nie chodzi a bojler nagrzewa się do ~65C.
  24. Więc tak: - skalę ustawiłem 6-40, zakres powietrza 13-80 (moja dmuchawa to 67W, więc tak wypośrodkowałem to co było podane) - stabilizację ustawiłem na 0 Po obserwacjach z wczorajszego dnia - jest zdecydowanie lepiej. Kocioł duże lepiej trzyma temperaturę, spalanie spadło do ok 23kg. Popiołu nadal mało i sypki więc jestem zadowolony. Dziękuję bardzo za podpowiedzi! Przed chwilą przestawiłem jeszcze te czasy podawania i poobserwuję. Miałem takie wcześniej ale wydawało mi się, że za szybko się wypala węgiel i za bardzo cofa. Poobserwuję. Jeszcze raz dziękuję!
  25. Filmik - modulacja 90% https://1drv.ms/v/s!AhXZEEVAYY_3gq8yoz3x4lIU0epuKw Filmik - modulacja 30% https://1drv.ms/v/s!AhXZEEVAYY_3gq8zZJfb2LRzlLVukA Ustawienia: Po powrocie do domu dzisiaj, u mnie w pokoju prawie 28C. Głowica ustawiona delikatnie za 3 (20C). Także pod względem ciepła jest okej 🙂 W popiele nazbieranym od rana widzę trochę niedopałków.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.