Skocz do zawartości

elmarko

Forumowicz
  • Postów

    30
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez elmarko

  1. @pwl07 a ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie twoich termostatów bo nie do końca rozumiem jeszcze jeden temat.. Masz dwa odrębne termostaty sterujące dwoma mieszaczami... to który brany jest pod uwagę przez kocioł i odpowiada za jego sterowanie  (ew. blokadę pompy kotła) i dalej wprowadzenie go w tryb 'postój'? - Ostatni który dogrzeje pomieszczenie do zadanej temperatury w pomieszczeniu?

  2. @pwl07 jedna rzecz mnie zastanawia, a mianowicie: ust. zaawansowane - konfiguracja styku 22-23 'Wyłącznik krańcowy', ja u siebie ustawiłem 'termostat' i być może dlatego działa to nie zgodnie z założeniami, przetestuję twoje ustawienie.

    Ale zastanawiam się z czego wynika u Ciebie to ustawienie, dlaczego tak jest (a nie zaznaczony 'termostat') i za co ono dokładnie odpowiada.

    Czy termostat masz podpięty pod styk nr 26,27 (mieszacz 1)?

  3. @Gonzo19 @pwl07 dzięki za pomoc, faktycznie ustawienie podane przez pwl07 uaktywniło opcje 'termostat' - obecnie testuje rozwiązanie.

    Jednakże już widzę kolejny problem, mianowicie po przejściu w tryb "postój" kocioł rozpala się dość szybko, po spadku temp kotła o ok 7 st (tyle co wartość H1 (?)), a nie po spadku temperatury określonej w termostacie, o co może chodzić?

    Jest ktoś mi w stanie przybliżyć również na co dokładnie wpływa wartość w ustawieniach serwisowych "nieczułość mieszacza" - i jak powinna być ustawiona w przypadku korzystania z termostatu pokojowego?

  4. @Gonzo19 hmm.. dziwna sprawa bo ja takiej opcji nie widzę w moim ustawieniach - mój kocioł l SF11/130. Może to jest dodatkowa opcja którą się aktywuje w innym miejscu?

    Czy któryś z pozostałych użytkowników może dać znać czy ma u siebie też taki wybór dot. termostatu w ustawieniach kotła jak @Gonzo19?

    lazar.jpg

  5. Panowie,

    Mam również problem z podłączonym termostatem pokojowym podłączonym pod mieszacz nr 1 (złącza 26,27) - mianowicie w takiej konfiguracji termostat bardzo fajnie wyłącza mi pompę obiegową mieszacza z obiegu nr 1 (czyli jak rozumiem jest prawidłowo podpięty), jednakże nie wprowadza kotła w tryb "postój" tylko ponownie się rozpala - nie czeka, aż w pokoju spadnie temp. o zadaną histerezę - blokada kotła włączona, opcja blokady pompy też nie powoduje wyłączenia pompy. 

    Macie jakiś pomysł, co mogę jeszcze sprawdzić?

     

  6. Panowie, mam pytanko.

    Mam Lazara 11/130 (podłogówka/grzejniki) i chciałbym podłączyć do niego termostat bezprzewodowy np. Salus091 lub coś podobnego, tak by sterować bezpośrednio jego pracą, a nie poszczególnym mieszaczem - czy da się taki efekt uzyskać?

    Zależy mi na efekcie by po nagrzaniu pokoju do określonej temperatury (tam gdzie będzie panel) kocioł przeszedł w nadzór lub się wyłączył, a gdy temperatura spadnie o określoną wartość to się ponownie załączył - bo jak rozumiem jak podłącze termostat pod pompę obiegową np. podłogówki to po osiągnięciu określonej temperatury w pomieszczeniu on wyłączy tylko pompę obiegową podłogówki a kocioł będzie dalej sam sobie pracował - dobrze rozumuję?

    W taki razie jak podłączyć termostat by osiągnąć pożądany efekt - w miejsce styku panelu pokojowego na module A i włączenie opcji blokady pompy od termostatu załatwi temat? Ma tak już ktoś zrobione? Jak sterujecie kotłem za pomocą termostatów?

  7. Kolego a możesz napisać jaką temperaturę utrzymujesz w budynku że masz takie spalanie? Jaka powierzchnię ogrzewasz i jaka jest instalacja (op czy grzejniki)?

    I napisz na jakich modulacjach kocioł głównie pracuje?

  8. 15 godzin temu, Adamo169 napisał:

    Pompy mam ustawione na maxa może to wina peletu że nie ma siły dogrzać kupiłem Silve niby certyfikowany din plus spieków za wiele nie było jedyne co popiół wygląda na ciemny jak fusy po kawie może by zmienić pelet na coś innego

    A spróbuj ustawić pompy na mniejsze biegi i zobacz jaki będzie efekt.

  9. 31 minut temu, ŁukaszL napisał:

    Strasznie wysoka temp zasilania podłogówki co w dużym stopniu przekłada się na pracę głównie na 50% mocy. Mam podobnie zaizolowany dom, bardzo zbliżona instalacje i grzeje na krzywej grzewczej 0,2 co daje zasilanie 26 stopni przy 0 na dworze, w domu mam 21,5-22 stopnie. 

    oo widzisz, ciekawe info. W takim razie ja dzisiaj spróbuje 0.2/0.3 i poczekam na efekty. Kierowałem się ustawieniem 0.6 gdyż to pierwszy sezon grzewczy i każdy mi powtarza aby wprowadzać większe ustawienia (w serwisie mówili nawet o 0.8 na początek).

    Dopływ powietrza z zewnątrz jest bezwzględnie wymagany, bez tego kominiarz nie powinien zrobić odbioru. Ja nie miałem zamontowanego nawietrzaka to serwisant przy 1 uruchomieniu wpisał to do adnotacji przy karcie gwarancyjnej. 

    Ale mówimy tu zwykłym kanale wentylacji grawitacyjnej (taki jak najbardziej mam) czy np. dodatkowy nawiew np. typu "Z"?

     

  10. 2 godziny temu, Giz napisał:

    Zacznijmy od początku.

    1)czy masz dopływ świeżego powietrza do kotłowni? 

    Dopływu brak. Szczerze mówiąc ani hydraulik, ani serwisant przy uruchamianiu kotła słowem nie wspominał, że przy pellecie powinienem zastosować dopływ powietrza z zewnątrz...

    2)czy masz regulator ciągu kominowego? 

    regulatora brak. sytuacja jw.

    3)jakie masz minimalne obroty wentylatora? 

    tu nic nie zmieniałem, dokładnej wartości nie pamiętam, sprawdzę i potwierdzę jak wrócę do domu

    4)jaką masz korektę obrotów wentylatora przez sondę? 

    Korekta 15%

    5)jak masz regulowane wyjście na instalację? 

    zainstalowany siłownik (akcesoryjny od Lazara) na zaworze mieszającym na podłogówkę

    6)jakie temperatury idą na mieszacze? 

    mieszacz podłogówki miałem ostatnio ustawiony na 32 (przy lekkim mrozie ustawiałem 35) - wczoraj ustawiłem sterowanie pogodowe (krzywa 0.6, mieszacz wskazał 33)

    mieszacz na grzejniki ma  ustawione 55. Temperatura sterowana z pokoju regulatorem euroster 2026txrxg

    7)co i jakie ma nastawy reguluje temperaturę w pomieszczeniu? 

    hmm.. nie do końca chyba rozumiem... euroster do grzejników, a podłogówka bezpośrednio z kotła....

    8)czy używasz pogodówki? 

    pkt. 6, od wczoraj test na podłogówce

    9)jak ustawione masz przepustnice-dysze powietrza wtórnego i pierwotnego? 

    uu i tu zonk. nie wiem. jak i gdzie to sprawdzić?

    10)co ile masz czyszczenie palnika. 

    serwisant ustawił co 4h, od dłuższego czasu mam ustawione co 5h.

    Paliłem przez chwilę lokalnym pelletem z certyfikatami, ale tworzył spieki... obecnie LAVA i Olimp.

    Odpowiedz, a potem zaczniemy działać. 

    Uzupełniając, dom parterowy, ocieplony 15 cm grafitem, anhydryt na podłodze z ociepleniem 12 cm, ogrzewanie podłogowe na ok 80m2, 4 grzejniki. 

    Pierwszy sezon grzania, grzeje od października br.,

    Jeszcze jedno pytanie.. zastanawia mnie ustawienie "ustawienia termostatu pokojowego" (albo jakoś podobnie) w kotle na mieszaczu grzejników, mam ustawioną wartość 0, wydaje mi się ze chyba również w tym miejscu powinienem ustawić inną wartość np. 10 skoro używam do sterowania temperaturą sterownik eurostera. Mam rację?

    Panowie ratujcie, bo żona krzyczy, że więcej czasu spędzam w kotłowni z kotłem niż z nią :-)

  11. Panowie,

    Podłącze się pod ciekawą dyskusję. Jestem świeżym użytkownikiem SF11 z sondą Lambda, pierwszy sezon grzewczy (podłogówka i 4 grzejniki) ale nie mam już sił do ustawień tego pieca i jego spalania (obecnie przy temp. spalam ok. 40kg/doba).

    Kocioł pracuje głównie na wydajności 50% (ok. 12h dziennie), 100% (10h), 30%(2h). Temp. zadana 75, większość pracuje na w przedziale 62-66 st. H1=7 H2=10 Dążę do tego, aby jednak tej pracy na 30% przynajmniej było z połowa dnia...

    Modulacje:  100%, 6s/19 (wentylator 70%); 50%, 5s/24 (wentylator 55%); 30%, 4s/34 (wentylator 45%)

    Dwa pytanka:

    1. Zauważyłem, że przy 30% tlen jest mniejszy niż wartość tlenu zadanego (12.5%) - w granicach 10.5%-11.5%. Co może być przyczyną i jaki parametr na to wpływa? Na pozostałych wydajnościach jest ok, ponad wartości zadane tlenu.

    2. Mam podobny problem jak opisany trochę wyżej przez użytkownika @Gunman - mianowicie kocioł jak już siłą rozpędu dojdzie do pracy na 30% to temperatura od razu spada i kocioł stygnie, nie potrafię utrzymać przez dłuższy czas pracy w tym trybie. Co zrobić aby przytrzymać piec na 30%  dłużej? @Żółty   o jaką wartość wprowadziłeś korektę, że ci to teraz lepiej pracuje?

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.