Skocz do zawartości

1mps

Stały forumowicz
  • Postów

    1386
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    8

Odpowiedzi opublikowane przez 1mps

  1. Właśnie, ochrona powrotu jak jest realizowana- jest pompa zawór termostatyczny lub 3d ? I gdzie jest czujnik wody powrotnej. Bo z tego co widać na zdjęciach na zasilaniu 65 st a powrót 39 st. Wynika z tego że nic nie chroni tego powrotu a kolega włączył sobie w sterowniku ochronę powrotu stąd zamykanie całkowite zaworów. Ktoś tu pomylił pojęcia. Przy włączonej ochronie powrotu dla sterownika PRIORYTETEM temperatura wody powrotnej . Wyłącz tą funkcję to po pierwsze po drugie kontrola temperatury zaworu fabrycznie chyba co 30 s ustaw na 50 s. Czas otwarcia zaworu rozumiem że jest zgodny z tym na tabliczce znamionowej siłowników.

  2. Temperaturę zasilania mamy bo jest czujnik nad pompami. Gdzie jest czujnik powrotu wskazujący 39 st. Możesz sprawdzić temperaturę powrotu z instalacji przed 3d na rurach niebieska otulina i ewentualnie na tej dolnej nie izolowanej za zaworami zwrotnymi.

    Bo albo zawory zwrotne szwankują albo zawór 3d ma źle ustawiona zworę- półksiężyc. Przecież kiedy na instalację idzie 27 st to powinno wracać minimum 7 st mniej więc zawór nie powinien się nigdy zamykać na 0. Co do pokojówki to inna bajka . W sterowniku w parametrach instalacji możesz obniżyć pokojówkę na zaworze a w parametrach kotła temperaturę kotła. To obniżenie powinno się wyświetlać na sterowniku pokojowym st280 przy tych temperaturach.

  3. Na koniec jeszcze jedna uwaga kocioł i tak będzie dobijał do 58 a nie do 55 jakby to wynikało z temperatury zadanej bojlera bo minimalna temperatura kotła to 53. A że na palniku jest dość sporo to może jeszcze przebić 2-3 stopnie ale to też może być za duże podawanie w nadzorze - fabryczne 1s co 3min. Więc najlepiej wydłużyć czas pomiędzy np. 7-8 min ale to już zależy od kaloryczności węgla.

  4. 2 godziny temu, demichel93 napisał(a):

    Dziękuję, podziałam i sprawdzę połączenia przed pompą jak i same zawory. Zastanawia mnie jedno, czy instalacja odpowietrznika przed pompą ma sens? Sądziłem, czytając inne posty na forum, że lepiej byłoby zamontować odpowietrznik za pompą, w moim przypadku wstawiając trójnik w kolana za zaworem kulowym za pompą.

    Oczywiście jeżeli się mylę to proszę o poprawienie mnie.

    Pompa zapowietrza się na odcinku zasilanie-pompa więc co za sens odpowietrznik za pompą? Więc tyle w temacie, nie trzeba całej instalacji rozkładać na czynniki pierwsze. 

  5. No właśnie. Jakoś to do ciebie nie dociera. Łudzisz się że chodzi kilka godzin a potem nie może wystartować ale jak coś pogrzebiesz to znowu będzie. Na tym filmiku jest nie tylko mowa o rezystorze ale również o kondensatorze!!! Jak myślisz za co odpowiada ?  Przynajmniej skontaktuj się z serwisem to się dowiesz a tak będziesz ciągnął temat do maja albo i dłużej.

  6. % np.to faktycznie moc kotła w danej chwili. A moc kotła to stosunek podawanej dawki do przerwy. Możesz to podejrzeć na ekranie serwisowym czy producenta. To że po nadzorze jest spadek temperatury 5 stopni to nie wina sterownika a instalacji brak ochrony powrotu.  Jaka jest temperatura powrotu przy zadanej 50 , 32 st. ? Minimalna temperatura powinna być 60 st. Nie wprowadzaj siebie i czytających w błąd sugerując że mniejsza temperatura kotła to mniejsze spalanie. I ostatnia sprawa zamiast kombinować ze wszystkimi parametrami wykorzystaj możliwości sterownika ustawiając parametry fabryczne ograniczając moc kotła do 60-80 %. W zależności od zapotrzebowania, resztę zrobi sterownik.

  7. Wszystkie te opinie są z przed pandemii. Teraz to jest wolna amerykanka mieszają ale i tak nie mają takich parametrów jak wcześniej i niestety mieć nie będą. Powód jest jeden wcześniej robili domieszki ruska który spełniał wysokie normy i wszyscy to potwierdzą. Więc zakup to loteria i niestety. Paliłem, bartexsem,pułkownikiem pieklorzem, madexsem, wesołą, sztygarem i paroma jeszcze. Żadnego nie polecam, każdy musi spróbować sam. Powód jest prosty inne piece, inne sterowniki,inne podajniki, inne dmuchawy, inne instalację, PiD lub dwustan. Więc pozostaje totolotek - na chybił trafił.

    • Lubię to 1
    • Zgadzam się 1
  8. Tak w ogóle to mi wychodzi że po pierwsze za mała dawka i za duży nadmuch. Efekt jest taki że widać zapadnięte palenisko a kolejne dawki nie wypychają spalonego popiołu  który z kolei jest topiony pod wpływem temperatury i robi się szlaka. Nie znasz palnika nie znasz pieca nie znasz sterownika , więc przynajmniej ,zrób czytelne zdjęcia , nie takie jak wcześniej. Ma być widać podajnik nie płomień.

  9. W twoim przypadku wystarczy zaworem 4 drogowy pompa c.o. i pompa kotłowa. Sprzęgło daje więcej możliwości ale to dotyczy kilku obwodów. Więc jest to już jak piszesz przerost formy nad treścią. Ty masz jeden grzejnikowy. Przy sprzęgle też wymagana pompa na powrocie. No ale jak się czyta o cudownych właściwościach sprzęgła to można uwierzyć. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.