Skocz do zawartości

esselite

Stały forumowicz
  • Postów

    364
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana esselite w dniu 17 Maja

Użytkownicy przyznają esselite punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    180m2, 1/2 bliźniaka, z poddaszem użytkowym.
  • Instalacja
    Ogrzewanie podłogowe 100% (150m2 rurek)
  • Kocioł
    Pompa Ciepła Panasonic 7kwJ split

Ostatnie wizyty

3 717 wyświetleń profilu

Osiągnięcia esselite

Wschodząca gwiazda

Wschodząca gwiazda (9/14)

  • Oddany Unikat
  • Reacting Well Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

24

Reputacja

  1. A nie ogranicza to jakoś ciśnienia. Daj znać jaką stacje zamówiłeś.
  2. To jest łatwe do zaobserwowania. Jeżeli to uszczelka na dole odpływu wody, to woda wycieka do muszli i zawór powienien cały czas uzupełniać wode w zbiorniku. Będziesz słyszeć takie syczenie , bo woda cały czas ucieka , a pływak otwiera zawór i dopuszcza wodę. Jeżeli w zbiorniczku w ogóle nie masz wody, to albo się leje do muszli, albo poza, ale to byś już dawno zauważyła. Jest jeszcze opcja, że się nie leje, tylko pływak nie otwiera zaworu dopuszczającego wodę. Trzeba wyjąć przyciski od spłuczki i zaobserwować przez dziurę co się tam dzieje po spuszczeniu wody. Te tanie stelaże do zabudowy tak czasami mają. U minie po spuszczeniu wody, losowo nie domykał się odpływ i cały czas lało wodę do muszli. Dzieci dostały traumy, bo nie wiedziały kiedy po wizycie w kiblu cos będzie źle 🙂 więc przestały spuszczać wodę. Nawet taki kibel potrafi wejść na psychę i zmieniać zachowania ludzi.
  3. no , popularność będzie niewielka. Mam też Huaweia niestety, ale w 2021 jak go zakładałem, nie było takiego dużego wyboru falowników hybrydowych. Na ta ich baterie z systemu Luna2000 można by się skusić z ale też z jakimś dofinansowaniem.
  4. No właśnie przed jakąkolwiek inwestycją wolałbym to zbadać dokładniej dla warunków panujących u mnie , więc długo odkładany zakup stacji pogodowej ma teraz uzasadnienie, bo ona ma ten wiatraczek co popierdziela i mierzy prędkość wiatru. Zepnę to z Home Assistant i wyprodukuje swoje lokalne statystyki, bo takie ogólne dla regionu to nie koniecznie maja odzwierciedlenie na moim dachu. Ja się nie spodziewam jakichś rewelacji, bo sprawność jest, jaka jest, ale bardziej mi by zależało na produkcji poza okresem kiedy PV działa, żeby to konsumować na bieżąco, choćby i 300W. 250W dom zużywa w IDLE, to by sobie ciągnął z tego wiatraka, zamiast zużywać z magazynu +20%. Z dotacja może jeszcze ma to jakiś sens, bo bez dotacji, to tylko koszt, który nie będzie miał zwrotu. Policzymy, zobaczymy.
  5. Zgłębialiście już temat? Na razie nie ma za bardzo co zgłębiać, dopóki nie opublikują warunków. Ja tylko nie rozumiem jednej rzeczy, czy to jest tylko na off-grid? Jak mam fotowoltaikę w net-meteringu i dodaje wiatrak to mogę to dołożyć do ON-Grid i zwiększyć moc elektrowni cały czas mając net-metering? ZE nie będzie miał z tym problemu? https://muratordom.pl/aktualnosci/przydomowe-elektrownie-wiatrowe-z-dofinansowaniem-w-2024-jakie-warunki-doplat-do-mikroelektrowni-wiatrowej-aa-L1Rx-NPav-8Uwv.html
  6. Jakich komponentów użyłeś? Może wysmarujesz jakiś "poradnik"?
  7. Nie korzystam z gazu od 2 sezonów, ale jakoś chciałem sobie porównać hipotetyczne koszty, gdybym jeszcze miał kocioł gazowy. Moi sąsiedzi są bezużyteczni, albo celowo nie chcą mi pokazać ceny z faktur jakie dostają, machnąłem już na nich ręką, bo udają, że nie wiedzą jak ich PGNiG obciąża, zamiast faktury rozliczeniowej pokazywali mi zaliczkową, itp, nawet jak pokazywałem im screeny , gdzie ma wejść na eBOK i ściągnąć, to on nie widzi czegoś takiego. Nieistotne. Otóż cały ambaras polega na tym, że już tak namieszali z tymi tarczami , podatkami i narobili tyle wyjątków w tych taryfach, że juz nie wiem o co chodzi, żeby sobie podstawić ceny jednostkowe. Z ostatnich dokumentów PGNiG wychodzi mi cos takiego. Celowo podaje tylko W3.6, bo do takiej taryfy mnie zaliczali ze zużyciem. Czy możecie to jakoś potwierdzić, że się nie mylę i czy VAT jest teraz na cały rok 23%? 2024 (Styczeń - Czerwiec) region Warszawski (Netto) Abonamentowa 6,3 miesiąc Paliwo gazowe 0,20407 kWh Dystrybucyjna stała 40,2 miesiąc Dystrybucyjna zmienna 0,02497 kWh 2024 (Lipiec - Grudzień) region Warszawski (Netto) Abonamentowa 6,4 miesiąc Paliwo gazowe 0,29487 kWh Dystrybucyjna stała 52,05 miesiąc Dystrybucyjna zmienna 0,03142 kWh Żródło: https://pgnig.pl/dla-domu/taryfa-gazu Taryfa nr 12 Polskiej Spółki Gazownictwa (dystrybucja) obowiązująca od 1 stycznia 2024 r. - tekst jednolity Taryfa nr 13 PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. - obowiązująca od 1 stycznia 2024 r. (tekst jednolity) Informacja w zakresie cen i stawek opłat abonamentowych stosowanych w okresie I-VI 2024 r. w rozliczeniach z odbiorcami uprawnionymi do ochrony taryfowej Wydaję mi się, że na 2023 były taryfy takie same jak na 1 połowę 2024, ale chyba coś z VAT było mieszane.
  8. Dopóki nie będziesz miał kontroli, to się nie dowiesz. Zeznania podatkowe polegają na poświadczeniach podatnika. Jeżeli mylnie poświadczasz, że masz prawo do jakiejś ulgi, nikt tego nie weryfikuje dopóki nie masz kontroli.
  9. Zależy jaki piec i jaki sterownik. U mnie sterownik pokojowy robił takie cuda, ale to dedykowany SCAR do pieca Immergas Victrix Superior. Nawet miał ustawienie akumulacji budynku, czy bardziej grzejniki, czy Podłoga, i opóźniał, przyspieszał reakcje na krzywą. Nawet miał jakąś auto adaptację, ale tego szczerze, nigdy nie włączałem. Teraz już pewnie robią lepsze i sterowane smartfonami itp.
  10. W miesiącach kiedy jest faktycznie jakaś produkcja w ciągu dnia nie potrzeba tego ciepła w domu tak bardzo. Możesz powiedzieć na podstawie swoich instalacji, ile energii elekt. jesteś w stanie przekierować do pompy ciepła w listopadzie, grudniu, styczniu i lutym? Bo wtedy tego pradu potrzeba najwięcej, licząc w dziesiątkach kWh na dobę, a instalacja odda może ze 2-3kwh, albo okraglutkie zero.
  11. @Dorota22 Abstrahując od porady technicznej, dużo zależy też jak się rozliczasz z tymi najemcami. Często najemcy mają inne doświadczenie w opłacaniu mediów, bo płacą przez cały rok zaliczkowo w oparciu o prognozy wystawione dla lokalu i wtedy te opłaty w sezonie grzejnym są opłacane z wpłacanych zaliczek. Jeżeli studenci nie pokrywają kosztu gazu poza sezonem, to kumuluje im się wszystko w sezonie grzejnym i wychodzą duże kwoty do zapłaty, nawet jeżeli piec jest 108% sprawności. To zużycie 301m3, to jest z jednego miesiąca, czy za jakiś większy okres ? Z doświadczenia mojego w domu 180m2, zużycie gazu za listopad miałem w okolicach 160-180m3 w różnych latach.
  12. Ja bym jednak nie opierał jedynego ogrzewania w domu na najtańszej klimie. Klima , ok, ale jakieś modele z klasą A++ na grzaniu.
  13. Mniej nie będzie, chyba ze zaczniesz wyłączać piec.. Twój piec ma minimum moc 3,4kW, przez 24h, to daje 81,6kWh. Tyle zużyje w teorii pracując na minimum wydajności przez dobę. Jak podzielisz przez współczynnik konwersji 10,5, to wychodzi 7,7m3 na dobę.
  14. Co to jest za PC, one tak zazwyczaj nie działają. Defrost może tak wpływać, ale nowoczesna PC powinna grzać stale i dobierać zasilanie w oparciu o temp na zewnątrz.
  15. Przyczyną tego jest niedokończona termomodernizacja. Musisz uszczelnić, docieplić dom , bo ciepło ucieka i PC zapewne grzeje wysokim parametrem (wysoka temp zasilania), co jest zawsze mniej efektywne, a dla niektórych modeli nawet nieosiągalne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.