zorzk7
Forumowicz-
Postów
40 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
2
Ostatnia wygrana zorzk7 w dniu 20 Lipca 2021
Użytkownicy przyznają zorzk7 punkty reputacji!
Informacje o ogrzewaniu
-
Co ogrzewam?
115m2/parter/ocieplenie szczątkowe.
-
Instalacja
Grzejniki, reku.
-
Kocioł
Gazowy, Pelletowy (samoróbka), klimatyzator split
O sobie
-
Płeć
Mężczyzna
-
Lokalizacja
Włochy
Ostatnie wizyty
2 120 wyświetleń profilu
Osiągnięcia zorzk7
-
Piec rakietowy Piec Rakietowy Co Z Płaszczem Wodnym
zorzk7 odpowiedział(a) na pawellukasz temat w Kominki, kozy i inne piece
Witam. Panowie bardzo dziękuję. Szakallo Obecnie działa nieźle, ogromną zaletą jest prostota konstrukcji, małą wadą zalegający na półkach popiół. Zmniejszenie ciśnienia można nadgonić wentylatorem, lecz te zawijasy w zaworze- dużo roboty. Piecuch19 Dzięki wielkie, z tymi prętami to już przeszłość. Robiłem też próby z "lasem" a później z różnymi nieregularnymi kawałkami szamotu w poziomej części dopalacza i to działało. Obecnie nie ma nic, długość robi robotę. Przewęziłem prawie o połowę, dokładnie 46% PS. Taka ciekawostka, próbowałem również "lasu" z elektrod TIG - niestety porażka. pozdrawiam. -
Piec rakietowy Piec Rakietowy Co Z Płaszczem Wodnym
zorzk7 odpowiedział(a) na pawellukasz temat w Kominki, kozy i inne piece
Witam. Zizi Dziękuję za słowa uznania, jest mi bardzo miło. Do pręta stalowego dospawałem takie, wycięte laserem zembatki. Poniżej przykład zużycia, zębatki były zbyt cienkie oraz ze zwykłej stali, również za blisko siebie co powodowało "zaklejanie" żaru na walcu. Próbowałem stosować walce już dawno, ehhh na początku bez prądu, idea polegała na tym że do walca mocujemy obciążenie ( jak do starego zegara z kukułką) obciążnik próbuje obrócić walcem lecz pellet(żar) w szczelinach mu to uniemożliwia, oczywiście do czasu jego przemiany i zmniejszenia objętości, wtedy walec rusza i po chwili znów się blokuje "świeżą" porcją żaru. Według mnie dopalacz nie ma szans na prawidłowe działanie bez dobrego odpopielacza który powinien zapewnić równomierne uwalnianie „soku” z pelletu, dla utrzymania stałej mieszanki na jego wlocie. Jest to bardzo trudne zadanie, ale trzeba próbować się zbliżyć do celu. W rozwiązaniach fabrycznych stosują sondę lambda która steruje wentylatorem, nie wiem na ile to poprawia sytuacje, czy może nawet zażegnuje problem, co do czego mam wątpliwości. Wg mnie sonda zawsze będzie o krok spóźniona, lepsze to niż nic ale… No i pewnie dla bezpieczeństwa zubaża mieszankę, ale to tylko moje przypuszczenia. Nie znam się. Niestety nie prowadzę dokumentacji foto ale czasami coś tam zarejestruję, na przykład: https://www.youtube.com/watch?v=jtKZcFo_zsk Szamotowa podłoga, a w niej na środku otwór, to co widać na filmie ma znajdować się pod tą podłogą, obrotowa piramidka z żaru, cztery blachy wokół mają zgarniać popiół z brzegów piramidki. Albo to: konstrukcja miał tworzyć ściankę z żaru, możliwie cienką (tutaj 25mm) rozbieralna, części tanie i łatwo wymienialne, wymieniałem pręty 2 razy na sezon. (6mm) Na spodzie widoczny pręt przegarniający, naspawane punkty na nim, później ponacinałem je szlifierką, co polepszyło jego działanie. W poprzednim poście zapomniałem wspomnieć o dopalaczu. Obecnie droga spalin wygląda tak: Lecz po jednosezonowym użytkowaniu skłaniałbym się ku czemuś w tym rodzaju: Popiół nie powinien zalegać no i mieszanie się poprawić. Wysokość podnośnika 75cm. Pozdrawiam. -
Piec rakietowy Piec Rakietowy Co Z Płaszczem Wodnym
zorzk7 odpowiedział(a) na pawellukasz temat w Kominki, kozy i inne piece
Witam. Prawdę mówiąc temat kociołka na pellet zszedł u mnie na dalszy plan, niedługo pewnie używając go będę łamał prawo i podlegał pod paragrafy, a nie mam zamiaru się kopać z koniem, więc używam do póki mogę. Wersji i kombinacji miałem tyle że trudno to ogarnąć, ale na dzień dzisiejszy moje subiektywne spostrzeżenia są takie: 1.Nie ma sensu walczyć o niebieski płomień. I tutaj muszę napisać co zaobserwowałem u siebie, więc niebieski na początku i niebieski na końcu. Na początku – to płomień który powstaje po dodaniu w odpowiedni sposób powietrza, w miejscu jego tworzenia pod odpowiednim ciśnieniem. Płomień chłodny, nie jest w stanie rozgrzać dopalacza, w spalinach czuć dym, ekonomicznie nieuzasadnione. Na końcu – to niebiesko fioletowa poświata (kolor) który można zaobserwować za rozgrzanym do wysokiej temperatury dopalaczem, lecz taki stan jest bardzo trudny do uzyskania i utrzymania, moim zdaniem bez sensu na chyba że z kotłowni zrobimy laboratorium. 2. Żółty płomień jest OK. Płomień sadzowy wybacza niedoskonałości i błędy, co w tak prostych konstrukcjach jak nasze jest podstawową zaletą, pod jednym warunkiem – należy zapewnić mu odpowiednio długą drogę przez dobre warunki do spalania(temperatura). Miejsce podania powietrza wtórnego przestaje mieć znaczenie, można również ograniczyć jego ilość. Żadnych obserwacji płomienia na wylocie z dopalacza, jeżeli widzisz płomień to jest za mało PW lub za krótki dopalacz. obecnie mam tak. I jeszcze mój grill zgazowujący, widać niebieski płomień, do grilowania wystarczający, tutaj ekonomia nie ma znaczenia, no i ładna lampka z niego jest, miło posiedzieć. Tutaj podczas testów, przy świetle dziennym płomienia niebieskiego nie widać. Pozdrawiam. -
mpm MPM Ds 5 klasa – przeróbki – modyfikacje do palenia ciągłego bez bufora
zorzk7 odpowiedział(a) na Piecuch19 temat w Kotły zasypowe
Słusznie, i to powinno determinować dalszy kierunek Waszych przeróbek. A nie ciągłe grzebanie w dopalaczu, które jest bardziej wskazane dla biomasowców. Pamiętajcie o proporcjach części lotnych węgiel 45-65 % biomasa 70-80 % PS. Udział Powietrza wtórnego powinien być możliwie jak najmniejszy. pozdrawiam. -
Porównywanie silników samochodów z domowymi paleniskami nie ma sensu kolego Piecuch, tam ciepło jest szkodliwym odpadem oraz co ważniejsze - spalanie kinetyczne. Wracając do paleniska. Podawane powietrze w porównaniu od gorących gazów będzie zawsze miało niższą temperaturę, chyba że zastosujesz dodatkową grzałkę. Aby płomień był krótki co robi większość? Zwiększa ilość powietrza a to powoduje wychładzanie. Jak duże? Po odpowiednim przedłużeniu kanału widać to znakomicie. Co do miejsca podania powietrza jestem zdania że najlepszym jest jak najbliżej żaru (z obydwóch stron), a PW powinno spadać na gorące spaliny. Czy to jest możliwe do wykonania w fabrycznej konstrukcji to już inny temat. PS. Kolego Carinus, myślę bardzo podobnie. Pozdrawiam.
-
Witam Grono. Co ma na celu zawirowanie, mieszanie? Chodzi o to by cząsteczki materiału palnego z tlenem mogły się zbliżyć, spotkać. Moim zdaniem każda krągłość to błąd, jak również wirowanie całym płomieniem w rurze. Im więcej ostrości na drodze płomienia tym więcej mikro wirów i szansa na spotkanie. Poza tym ważny jest czas który „dajecie” tym spotkaniom, przy tak krótkiej drodze płomienia w gorących warunkach szanse bardzo spadają, no i wtedy trzeba więcej dmuchać co wychładza. A ha no i szczelina PW od dołu również nie sprzyja mieszaniu, gaz cięższy powinien być podawany od góry. To tak z moich doświadczeń piszę, rzecz jasna nie jestem ograniczony fabryczną konstrukcją. Pozdrawiam.
-
O tutaj ładnie to widać. Najlepiej oglądać w zwolnionym tempie. https://www.shutterstock.com/pl/video/clip-22783030-closeup-burning-wax-candle-on-dark-black Strefa spalania jest niebieska, co o tym sądzicie?
-
Otóż to. pamiętajcie Koledzy prawidłowy kolor https://www.youtube.com/watch?v=G9soBRGex6E nieprawidłowy kolor https://www.youtube.com/watch?v=qRb8KFUTKzw pozdrawiam.
-
A no właśnie powietrze wtórne, temat szczeliny już był ale, chciałbym żebyście rozważyli podawanie powietrza wtórnego od góry, przed wlotem do palnika. Wiem że chodzi o samoregulację i inne korzyści, ale zwróćcie uwagę na temperatury, gorące gazy chcą do góry a wlatujące powietrze jest zimne, jest szansa na lepsze mieszanie. Może ktoś spróbuje. Pozdrawiam.
- 17 147 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
Tak, oczywiście macie rację lecz czy w każdej z komór wiruje ta sama mieszanka?
- 17 147 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
Witam grono. Chciałbym Was zapytać, czy nie uważacie że dzielenie płomienia przynosi więcej szkody niż pożytku? Szczególnie na mniejszych mocach podczas różnego ułożenia paliwa przed wlotem do palnika, z jednej strony warunki mogą być inne, gorsze zważywszy że cała droga ognia w gorącym otoczeniu jest bardzo krótka. Pozdrawiam.
- 17 147 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
- 17 147 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
Mam koronawirusa i nikt o tym nie wie
zorzk7 odpowiedział(a) na Agni temat w Rozmowy na dowolny temat
Niestety jest tragedia, tych po 80-tce nawet już do szpitala nie biorą - tak słyszałem. -
Mam koronawirusa i nikt o tym nie wie
zorzk7 odpowiedział(a) na Agni temat w Rozmowy na dowolny temat
Witajcie. Mieszkam z rodziną na północy Włoch, tylko dzisiaj zmarło 793 osoby - trzęsę porami powiem Wam. Z mojego punktu widzenia ten wirus przenosi się bardzo łatwo. Życzę zdrowia wszystkim.