Skocz do zawartości

Kominki

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Metody kontaktu

  • Adres strony www
    http://www.owo.pl/

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Krzeszowice (małopolska)

Osiągnięcia Kominki

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam Na ruszcie, czyli w tradycyjnym palenisku paliłem kilka dni. Nie mieścił mi się zbiornik zasypowy i musiałem go trochę przerobić. Paliłem wtedy tradycyjnie drewnem "kominkowym" i węglem. Dmuchawą sterował sterownik z PID. Doś stabilnie utrzymywał temperaturę zadaną CO. Pozdrawiam
  2. Od tygodnia mam już zainstalowany kocioł z podajnikiem "SPECSTAL" PT2B-ZPID - 20 KW kocioł stalowy z podajnikiem tłokowym w układzie bocznym wyposażony w niezależne tradycyjne palenisko, blacha 8 mm. Sterownik TECH 708 z PID - dopasowany pod tego producenta kotłów. Jak narazie jestem zadowolony. Kocioł pracuje na PID, tak więc jak narazie ustawiam tylko temperaturę zadaną CO - 60 st, i CWU 55 st. Tak jak w każdym kotle z sterownikiem PID podstawą jest pomiar temperatury spalin. Oczywiście jest możliwość wyłączenia PID, wtedy pracyje jako zwykły sterownik dwustanowy. Zbiornik zasypuję węglem niesortowanym.... sporo miału i również kawałków o granulacji do 4 cm, grubsze staram się wybierać. Taki mam opał i koniec. Paliłem w nim również w drugim tradycyjnym palenisku w opcji z wyłączonym podajnikiem, z sterowaniem PID obsługującym proces spalania. Pracuje bardzo dobrze, jako normalny tradycyjny zasypowy. Spala wtedy praktycznie "wszystko" i posiada wyjątkowo duża stłopalność - około 12 godzin. Dom około 150 m2, stare budownictwo, ocieplony okna wymienione. Instalacja CO, stara, same żeliwne grzejniki, część wymieniona na aluminiowe. W pokojach i kuchni termostaty na grzejnikach, pozwalają one w komfortowych i zróżnicowanych w zależności od potrzeb temperaturach przebywać. Na klatce schodowej i przedpokojach grzejniki bez termostatów Czekam na opinie i doświadczenia innych użytkowników. Jaki opał kupują, itp.
  3. Podane przez Ciebie sterowanie ma wiele funkcji kóre raczej nie będą wykorzystane w moim wypadku, no i z tego co się doczytałem nie ma opcji przeciwzamrożeniowej.
  4. Witam Jeżeli to możliwe prosiłbym o obszerniejsze i bardziej informacyjne odpowiedzi Spotkałem takie proste sterowanie: http://www.tmk.com.pl/MTS2P.pdf Na tej stronie jest ich więcej. http://www.tmk.com.pl/ Co sądzicie o tego typu sterowaniu?
  5. Witam Jakie sterowanie (sterownik) polecacie do obsługi pomy przy kotle i do pompy ładującej cwu (zbiornik cwu z jedną wężownicą)
  6. Kotły nie będą pracowały jednocześnie. Ten co stoi jest "przerobiony" przeze mnie jako typowy dolniak, drugi planuje wszystkopalny. Mam miał i mieszkam pod lasem... Czyli zwykły trójnik i wpięcie dwóch kotłów w jeden komin. Ale drugi kocioł to kwestia przyszłości, czyli gotówki.
  7. Zdjęcia obrazujące stan aktualny: Pierwsza podstawowa sprawa to zrobić porządek z rurami wokół kotła, tak aby było przejrzyście i prosto. Druga sprawa, na powrocie zainstalować pompkę, zależy mi aby się uruchamiała gdy temperatura w kotłowni i domu spadnie poniżej przykładowo 5 stopni. Opózni to prawdopodobnie zamarznięcie wody w grzejnikach. Również zainstalowanie w pomieszczeniu obok zasobnika 250 l CWU. W pomieszczeniu po prawej stronie stojącego kotła, zaraz za ścianą. Jak już będzie przerabiana instalacja wokół kotła, pasowałoby przygotować do planowanego wpięcia drugiego kotła, po lewej stronie obecnego. Stałyby dwa kotły na paliwa stałe. Drugi kocioł to narazie planuję warmet sds ceramik. Dodam że aktualnie ogrzewany jest jeden poziom, około 90 m2, 6 pomieszczeń. Planowane jest w terminie pózniejszym ogrzewanie poddasza około 100 m2, no ale narazie poddasze jest w trakcie adaptacji. No i tu prośba do użytkowników o rady jak to rozwiązać.
  8. Tak wiem ze jest strzałka. Mnie chodzi czy kierunek strzałki może być na dół. Czy kulka zamykajaca w zawrze jak bedzie na dole wtedy nie trudni ewentualnej grawitacji jak np braknie pradu. Też mam pytanie, czy z powrotu przy kotle możliwe jest branie zasilania do cwu? No a nie ma nigdzie zaworów mieszajacych, czyli jest to powrót z grzejników.
  9. Posiadam CO montowane przez ojca (hydraulik) w latach 80 tych, typowo grawitacyjne otwarte, kocioł na paliwo stałe PATYK (2 letni - 22 KW). Miarkownik ciągu mechaniczny Bez jakiejkolwiek automatyki, i pomp. W tamtym roku rozbudowałem dom (wymiana dachu) i planuje zagospodarować poddasze (5 grzejników). Planuje też dodać pompę do co. Z tego co widzę najlepszym miejscem będzie powrót. Rury koło kotła sa 2", potem rozgałęzienia 6/4" i 5/4" piony w większości 1", rozgałęzienia na grzejniki 3/4". Na zasilaniu jest wiele rozgałęzień. Apowrót koło kotła to już jedna rura 2" Grzejników w sumie 8, żeliwne i aluminiowe (nowe). Tak więc wody w układzie jest bardzo dużo. Tak jak wspomniałem wydaje mi się, że najlepszym wyjściem bedzie wspawanie ZESTAWU POMPOWEGO 2" Z POMPĄ OBIEGOWĄ GRUNDFOS UPS 25-65 na powrocie? No i mam takie pytanie, czy zawór różnicowy będzie pracował poprawnie jak będzie obrócony przepływem na dół? Jaką pompę zastosować przy tak dużej ilości wody w układzie? Pompę chce zainstalować aktualnie głównie dlatego, że dom nie jest zamieszkały non stop. Sterownik uruchamiałby pompe przy spadku temperatury poniżej 5 stopni, zapobiegając zamrożeniu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.