Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się na forum.

    Możesz przeglądać forum bez rejestracji. Jeżeli chcesz zadać pytanie lub odpowiedzieć zarejestruj się lub zaloguj jeżeli masz już konto. Także zdjęcia i załączniki są dostępne tylko po zalogowaniu. Zapraszamy.

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'podajnik tłokowy palenisko t' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Kotły, piece i inne źródła ciepła
    • Kotły z podajnikiem
    • Kotły zasypowe
    • Kotły gazowe
    • Pompy ciepła
    • Kotły i piece elektryczne, promienniki podczerwieni
    • Kominki, kozy i inne piece
    • Inne tematy o kotłach i piecach
  • Inne sposoby ogrzewania
    • Kolektory słoneczne
    • Ogrzewanie niekonwencjonalne
  • Instalacje
    • Instalacje CO i CWU
    • Kominy dymne i spalinowe
    • Wentylacja i rekuperacja
    • Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
  • Inne tematy związane z ogrzewaniem
    • Opał
    • Izolacje
    • Kwestie finansowe
    • Ogłoszenia drobne
    • Instrukcje, DTR, artykuły, narzędzia, programy...
  • Tematy różne
    • Sprawy organizacyjne
    • Przywitaj się
    • Rozmowy na dowolny temat

Blogi

  • Blog forum.info-ogrzewanie.pl
  • Ogrzewania podłogowe

Kategorie

  • Aktualności
  • Poradnik
    • Kotły/piece
    • Energia odnawialna

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Co ogrzewam?


Instalacja


Źródło ciepła


Adres strony www


Skype


Lokalizacja


Zainteresowania

Znaleziono 1 wynik

  1. Od tygodnia mam już zainstalowany kocioł z podajnikiem "SPECSTAL" PT2B-ZPID - 20 KW kocioł stalowy z podajnikiem tłokowym w układzie bocznym wyposażony w niezależne tradycyjne palenisko, blacha 8 mm. Sterownik TECH 708 z PID - dopasowany pod tego producenta kotłów. Jak narazie jestem zadowolony. Kocioł pracuje na PID, tak więc jak narazie ustawiam tylko temperaturę zadaną CO - 60 st, i CWU 55 st. Tak jak w każdym kotle z sterownikiem PID podstawą jest pomiar temperatury spalin. Oczywiście jest możliwość wyłączenia PID, wtedy pracyje jako zwykły sterownik dwustanowy. Zbiornik zasypuję węglem niesortowanym.... sporo miału i również kawałków o granulacji do 4 cm, grubsze staram się wybierać. Taki mam opał i koniec. Paliłem w nim również w drugim tradycyjnym palenisku w opcji z wyłączonym podajnikiem, z sterowaniem PID obsługującym proces spalania. Pracuje bardzo dobrze, jako normalny tradycyjny zasypowy. Spala wtedy praktycznie "wszystko" i posiada wyjątkowo duża stłopalność - około 12 godzin. Dom około 150 m2, stare budownictwo, ocieplony okna wymienione. Instalacja CO, stara, same żeliwne grzejniki, część wymieniona na aluminiowe. W pokojach i kuchni termostaty na grzejnikach, pozwalają one w komfortowych i zróżnicowanych w zależności od potrzeb temperaturach przebywać. Na klatce schodowej i przedpokojach grzejniki bez termostatów Czekam na opinie i doświadczenia innych użytkowników. Jaki opał kupują, itp.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.