Skocz do zawartości

pawelll

Stały forumowicz
  • Postów

    384
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Odpowiedzi opublikowane przez pawelll

  1. Doraźnie podepnij zbiornik wyrównawczy tak jak zaznaczyłeś w poście 23. Latem zamień rurę PEX na metalową ( minimum 1 cal stalowa lub 28mm miedziana). Na forum znajdziesz schematy jak poprawnie podłączyć zbiornik wyrównawczy, pamiętaj o właściwej jego pojemności ( min 4% całkowitej objętości wody w układzie, kocioł+rury+ grzejniki + rury podłogowymi).

  2. @rafal121 napisz jak widzisz n.p. grzanie wody jak będzie lato. Paląc w kotle, na 100% zaczną grawitacyjne grzać grzejniki. Wtedy na pewno zamkniesz zawór zasilający grzejniki na końcu którego jest zbiornik wyrównawczy, kocioł nagrzeje się i bum, (fachowcy nie dali żadnych zaworów bezpieczeństwa, ani przy kotle, ani przy bojlerze). Do zbiornika musi isc osobna rura o średnicy minimum 1" stalowa lub 28 mm miedziana, rura nie może mieć żadnych zaworów i.t.p., rura przelewowa też musi mieć taką samą średnice Zbiornikwyr_wnawczypodlaczeniedia.jpeg.2054878635d82f748911255bd9a02a5a.jpeg. Pisałem żebyś uwzględnił to że masz pompę na powrocie, to ważne bo od tego zależy umiejscowienie zbiornika wyrównawczego. Przy pompie na zasilaniu zbiornik ma być minimum 30 cm mad najwyższym punktem instalacji, przy pompie na powrocie musi być na 70% wysokości podnoszenia pompy, w przypadku pompy 25-40 jest to 2.8 metra, dla pomy 25-60 to 4.2 metra. Zmierz ile jest u ciebie, mierzymy do góry grzejnika.  Zapoznaj się z tym tematem. https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19184-schemat-instalacji-co-do-sprawdzenia/page/2/#comments

  3. 58 minut temu, rafal121 napisał(a):

     Na instalację są papiery, zatem robiła to firma, a nie jakiś Janusz, więc wierzę, że zrobili to zgodnie ze sztuką (chcę w to wierzyć). 

    Szczególnie że sztuką podpięty jest zbiornik wyrównawczy, ściągaj ich z powrotem niech zrobią zgodnie z normą. Jak ma być podpięty znajdziesz na forum, pamiętaj że masz pompę na powrocie.

  4. 2 godziny temu, nightwatch napisał(a):

    Pewnie temat za mało chodliwy dla producentów ale podejrzewam że przy odrobinie wysiłku można by zrobić podajnik do węgla z funkcją kruszenia większych kawałków. Nie mówię o bryłach wielkości lodówki ale o jakichś tam 'orzechach' czy tym podobnych sortach

    Pancerpol oferuje taki cudo:   

    ekogroszek-banner.jpg

  5. Z takich rureczek to można drinki pić, a nie zabezpieczać kocioł. Wszystkie rury muszą być o średnicy 1" przy stali lub 28mm. w rurach miedzianych ( w pewnych warunkach większe, ale w normalnych domach raczej nie). Żadnych gumowych węży. Zbiornik wyrównawczy oczywiście musi posiadać przyłącza o średnicy 1 ". Napisz jeszcze gdzie masz umieszczoną pompę, jeśli na powrocie to zbiornik musi być odpowiednio wyżej ( norma do znalezienia na forum).

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.