Skocz do zawartości

MikiQ

Stały forumowicz
  • Postów

    726
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez MikiQ

  1. Czy ktoś ma doświadczenie z tym systemem? Jak się sprawdza po dłuższym czasie eksploatowania instalacji? Nie ma problemów z wyciekami? Muszę przerobić kawałek instalacji którą mam w pex i to by było rozwiazanie na podniesieniu przepływów w instalacji.
  2. Ja natomiast kupiłem od Ciepło Inwest która posługiwała się sfałszowana akredytacją Panasonica. Na to też trzeba zwracać uwagę.
  3. Mogę. O ile powinienem zmniejszyć prędkość pompy? Na stałe czy tylko w takich przypadkach jak teraz?
  4. To ja bym chyba musiał ustawić deltę na minusie
  5. Kiedyś ktoś tutaj na forum napisał że przy ustawieniu krzywej np 25 /12 stopni pompa puści te 25 stopni i taką temperaturę będzie utrzymywać. Czy to faktycznie tak działa. Tak jak wczoraj u mnie temperatura spadła za 3D do 20-21 stopni. I potem jest kicha zanim się podłoga nagrzeje.
  6. Wiem. Wpisałem dane jakie podał autor tematu. Moc wpisałem 15 kW ale takiej informacji autor nie podał.
  7. U mnie na kalkulatorze reflexa pokazuje minimalne 10 litrów przy 50 stopniach a przy 55 stopniach 13 litrów.
  8. Pasuje mi żeby naczynie przeponowe CWU zamontować jakieś dwa metry ponad wejściem zimnej wody do zbiornika CWU. Czy naczynie może być tak zamontowane?
  9. Czy możecie mi pomóc z ustawieniami grzania pompy ciepła? Dzisiaj między 10 a 18 temperatura zewnętrzna była między 6 a 12 stopni. Pompa nie pracowała w tych godzinach i temperatura w buforze oraz na wyjściu na podłogówki spadła do jakiś 21-22 stopni przez co podłoga się trochę wychłodziła. Jak to mam ustawić żeby tak nie było? W tej chwili są takie ustawienia krzywej: -15 przy 31 stopniach, 25 przy 13 stopniach. Temperatura wyłączenia grzania 20 stopni.
  10. Moc kotła? A jakie masz teraz ciśnienie w naczyniu?
  11. Można policzyć czy naczynie jest odpowiednio dobrane ale potrzeba więcej informacji. Skorzystaj z kalkulatora reflex. Według mnie 12 litrów jest za małe.
  12. Dodaje zdjęcie rozdzielacza który podłączony równolegle. To jest 5 i 6 rotametr od lewej. Odpowiednio pod łazienką jest gabinet natomiast pod pralnią jest kotłownia - tutaj sobie zdaję sprawę że może być problem bo kotłownia nie jest specjalnie ogrzewana tylko bufor i zasobnik CWU. Pętlę co 10 cm
  13. Mam. I zwiększyłem przepływ na nich w tych dwóch pomieszczeniach ale bez skutku.
  14. Nikt nie podpowie gdzie zacząć szukać rozwiązania problemu?
  15. Przy siłownikach na każdą pętlę może być tak ze będzie odczuwalnie chłodniejsza podłoga jak się siłowniki zamkną po uzyskaniu temperatury w pomieszczeniu. Opcja druga najlepszym rozwiązaniem.
  16. Mam problem z dwoma pętlami podłogówki na górnym rozdzielaczu: łazienka i pralnia. Podłoga jest zdecydowanie chłodniejsza niż w pozostałych pomieszczeniach. Przelewałem te pętle bieżącą wodą ale nic to nie dało. Zmniejszyłem też przepływ na pozostałych i podniosłem temperaturę wychodzącą na rozdzielacz ale też z marnym skutkiem. Co sprawdzić/zrobić żeby rozwiązać ten problem?
  17. U mnie ta sama sytuacja. A tak fajnie dojadę zbiornikiem blisko ściany. Mam dokładnie to samo naczynie i zawór flowjet który odpowiada za przepływ wody przez niego.
  18. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mogę naczynie przeponowe zamontować ponad zbiornikiem CWU i tym samy jakieś 200 cm na rura zasilającą zbiornik. Nie mam go jak upchnąć zaraz nad zasilaniem zbiornika. Naczynie Reflex 33 litry z zaworem flowjet.
  19. Zamówiłem już to 33 litrowe. We wtorek powinno dojść to będę przerabiał. Ciśnienie w naczyniu niższe o 0,3/0,4 bara niższe niż ustawione na reduktorze?
  20. Dziękuje bardzo za pomoc.
  21. Dobra wstawię naczynie 33l. Najwyżej jak będzie problem to dołożę jeszcze jakieś mniejsze. Nie chce zakładać nowego tematu a mam jeszcze jedną zagwozdkę. W zbiorniku CWU wężownica ma podłączenie 1 cal. Za pompą jest zawór 3D z przyłączem 5/4 cala. Czy jest ciągnąć rury do CWU 35mm czy od razu przejść na 28mm?
  22. Przy 75 stopniach w zbiorniku minimalne naczynie jakie wylicza kalkulator to 35l. Nie ma większych naczyń skoro proponuje 33l? Zapytam może inaczej - czy przy sporadycznym podgrzewaniu wody do tych powiedzmy 70 - 75 stopni jest sens szukać czegoś jeszcze większego od 33l? Co się może stać w takiej sytuacji? A może założyć 25 litrów + drugie 12l? Spełni to funkcję jakbym zamontował jedno 37 litrów?
  23. Zmieniam zasobnik na nierdzewny InPost przyszła tez na wymianę naczynia przeponowego. Zbiornik ma 300l podłączony do PC 12kW. Chce założyć naczynie reflex refix dd. Przy zamontowanym reduktorze i ustawionym ciśnieniu 3 bary i grzaniu wody do 60 stopni wystarczy naczynie 25l. Czy jest sens montować naczynie 33l jakbym chciał jednak od czasu do czasu podnieść temperaturę wody do np 75 stopni?
  24. Temat ogarnięty. Dzięki.
  25. Mam do Was pytanie. Hydraulik żeby nie spuszczać wody z całej instalacji podłączył rozdzielacz jak na zdjęciu poniżej. Według mnie jest źle ponieważ pompa zamontowana na powrocie z grzejników ciągnie też powrót z podłogówki. Według mnie powrót z podłogówki powinien być wpięty bliżej kotła CO. Chyba że się mylę? Przepraszam za jakość zdjęcia ale rysowane na szybko na kolanie. Nie mogę edytować wpisu. Na poprzednim zdjęciu brakuje jednego podłączenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.