Skocz do zawartości

Patrol

Stały forumowicz
  • Postów

    1 042
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    15

Odpowiedzi opublikowane przez Patrol

  1. W dniu 27.04.2024 o 13:16, Oldeq17 napisał(a):

    tryb cichy - co do tego trybu

    Czy po włączeniu kiedy wiatrak schodzi z obrotów nie dostaje wtedy sprężarka po dup......

    Do czego ta opcja jest?

    żeby było ciszej (akurat zubadanom to średnio potrzebne) - już tu pisałem na ile obr. może zejść wentyl, ale producent nie zaleca stosowania tej opcji non stop (bardziej na noc). 

    21 godzin temu, Oldeq17 napisał(a):

    No i trzecie moje pytanie 

    Podobno można założyć termostat pokojowy innej firmy ze stykamy beznapieciowymi przekaźnika on/off  

    tylko trzeba na płycie głównej jednostki wewnętrznej coś przestawić..

    można, tylko po co roztrząsać co gdzie przestawiać jak nie masz tego termostatu / nie wiesz czy będzie NC, NO.

    18 godzin temu, Tibhar napisał(a):

    Nie rozumiem też wątku o przekraczaniu temp np 5 st i podnoszeniu Hz. I co z tego że pompa wskakuje na wyższe Hz. Co prawda każdy dom jest inny. I każda instalacja. Ale pompa robi swoje i nie wiem czemu miałaby się wyłaczac co parę minut. Nie ma u mnie takiego zjawiska. Jedyne zjawisko które u mnie występuje co do którego niektórzy mogliby się przyczepić to to że pompa np jak jest plus 10 st (i do tego słoneczny dzień ) pracuje kilka godzin ciągłą pracą i dom złapie temp i najzwyczajniej pompa się wyłączy. Dodam że moja pompa pracuje najniżej na 26 Hz. A przy temp plus 4 st pracuje już na 32 Hz i nic się nie dzieje. 

    U większości objawia się to niepotrzebnymi wyłączeniami (w modelach 8kW jest np. zejście na 15-16Hz i próg temp. powoduje przeskok na 26Hz, a to już jest nadmiar). Ma to chronić sprężarkę, jak widać nie tylko Mitsu ma taki 'patent', więc można się z tym pogodzić albo oszukiwać czujnik (co wyżej opisał już YaroXylen na przykładzie t-capa)

  2. Z czasów opisywanych jako "sporo włosów temu" to b.dobrze wspominam wyjątkowy klimat albumu Samael Passage, ale dziś już ciężko do tego wrócić (tzn. słuchawki, żeby domowników nie straszyć), pamiętam też wciągający Moonspell Irreligious. Lubię od czasu do czasu odpalić Ozzy Osbourne - Ozzmosis (szczególnie wciąga Perry Mason) czy nieśmiertelna Metallica Black Album i Master of Puppets. 

     

  3. No dokładnie, już w tym wątku było info, że temp. zewn. jest granicą dla częstotliwości pracy sprężarki i tego nie przeskoczymy (pewnie taka ochrona kompresora), chyba że nowy soft coś by tu poprawił (niepotrzebne wyłączenia), ale to też od nas niezależne. Te 5-6C na zewnątrz nie utrzymuje się non stop, więc najlepiej nie patrzeć na wykresy i niech pompa robi swoje. Ważne, że działa, a w domu ciepło.

    @lukaszonprzejdź testowo na samą krzywą bez termostatu, bez autoadaptacji.

  4. @carinusPrzy samym stereo zawsze wybór trochę łatwiejszy niż z kinem. Ja od roku 'katuje' Yamahe rx-v6a z zestawem Diva 660+262+752 i REL HT1003. 

    @o6483256byłem blisko zakupu M4 tylko szukałem kompletu z centralnym+surround i wypadło akurat na komplet Indiany.

    --

    Też nie chciałbym zaśmiecać wątku wrażeniami akustycznymi, ale wiadomo, że im lepszy sprzęt tym więcej detali i smaczków wyciągniemy, więc można się zdziwić jak łatwo poszerzają się muzyczne horyzonty / jak pomijane wcześniej utwory nagle potrafią przykuwać uwagę.

    • Zgadzam się 1
  5. Mam Spotify na stałe, próbnie jeszcze Tidala i Deezera. Spotify na pewno wygrywa funkcjonalnością. Różnica jednak wyraźna w stosunku do flac, więc się motam czy Tidala nie zostawić na dłużej, ale reszcie domowników zupełnie nie przypadł do gustu jako aplikacja. Używam amplitunera, bardzo rzadko słuchawek.

  6. Zapamiętałem brak krzywej, sztywne histerezy co i cwu (tu 3C z tego co kojarzę, więc musi boleć), brak wifi, przy mrozach wyjec. Ad wydajność to już kiedyś ktoś wykres robił i wyszło co wyszło. Raczej nie planowali tego produktu jako jedynie źródło zasilania.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.