Skocz do zawartości

Patrol

Stały forumowicz
  • Postów

    1 074
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    16

Ostatnia wygrana Patrol w dniu 12 Lipca

Użytkownicy przyznają Patrol punkty reputacji!

1 obserwujący

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    221m2 po podłogach
  • Instalacja
    90% grzejniki, 10% OP
  • Kocioł
    Zubadan 8kW 3faz, bufor 3T (127L) + PV 9,12

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    okolice Poznania

Ostatnie wizyty

9 180 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Patrol

  1. to już było testowane; zanik jednej fazy pozwoli działać pompie (sprężarce) pod warunkiem, że nie wywalono fazy zasilającej sterownik, przy zaniku dwóch faz sprężarka nie działa, ale jeśli działa sterownik z trzeciej obecnej fazy to można grzałkę załączyć
  2. jeśli pompa "11" nie działa przy ładowaniu cwu to jak "i z kotła i z buforu" ?
  3. na zasobnik cwu tylko z kotła idzie, nie angażujesz bufora do cwu
  4. Pytanie o sens takich 'wojen', bo ktoś załącza sobie klimę, inny dopala w kominku pół zimy, kolejny może podawać całkowitą pow. po podłogach zamiast wskazać ogrzewaną pow. użytkową + temperatury w każdym pomieszczeniu (a nie tylko w tym najcieplejszym) itp itd ...a ten ostatni i tak nikogo nie sprawdzi.
  5. A u mnie dobry krupnik bywa ;). Szkoła mi akurat zupek nie zepsuła- największy sentyment do ogórkowej mam :). Z kolei gar fasolowej to znika tego samego dnia, jedynie jak rosół się pojawia to lepiej zostawić na kolejny dzionek, a wtedy przecier wjeżdża i super pomidorówka.
  6. Teraz to odpicują na antracyt i gotowy grzejnik w stylu loft/industrial. Styl ten ma swoich fanów, ale nie każde pomieszczenie do takiej aranżacji się nadaje. W blokach to raczej straszydła z zaciekami po n-tej warstwie farby 😉
  7. Polecam Alpha2 Grundfosa. Ostatnio nówki 25-40-180 autoadapt widziałem za 400 na portalu ogłoszeniowym, więc warto poszperać.
  8. A jeszcze jakie ilości farby potrafią one znieść/wybaczyć.. Czasem żal na nie patrzeć jak na kibel idą, no ale z winylami to samo robiono.
  9. Szykuje się ciekawa funkcjonalność apki w postaci wiadomości email oraz push nie tylko dla temperatur, ale też taktowania, załączania grzałek, czasu działania grzałek, dużej ilości defrostów, dużej ilości zużytej energii itd. gdzie progi alarmowe oraz typ powiadomienia konfiguruje sobie sam użytkownik.
  10. No ogólnie pisałem co można znaleźć w odmętach internetu. Jakoś zaleceń typu 100 czy 200L na każdy kW nie ma, a jednak sporo ludzi idzie lub poszłoby tym tropem. Niektórych może ratuje brak miejsca i tylko w wybitnych warunkach można spotkać układ 3x1000l na kilkanaście kW.
  11. Ostatnio widziałem bufory w sumie 1800L podpięte do pelleciaka 15kW i był tylko żal, że większej pojemności nie udało się zorganizować. Nikt niczego nie przeliczał, tylko założenie, że będzie pięknie. Czekam na wrażenia inwestora jak to wystartuje. Co do zaleceń to pojemności większej jak 50L na każdy kW nie kojarzę - najczęściej ~20L.
  12. Doprecyzuj co chcesz "wyłączyć całkowicie"?
  13. Najlepiej odpytać autora aplikacji. Na niektóre sugestie to wręcz w locie była reakcja.
  14. ad Summer Eco: tryb ON: licznik pokazuje sumarycznie dla 3faz moc = 0,023kW / amperomierz 0,0/0,1/0,0 [0,55kWh na dzień) tryb OFF: licznik pokazuje sumarycznie dla 3faz moc = 0,030kW / amperomierz 0,1/0,1/0,1 (kwestia niedokładności) [0,72kWh na dzień] oszczędność dobowa energii wynosi w moim przypadku ~0,17kWh czyli okolice 5kWh miesięcznie, więc nie tak spektakularnie (może na starszej FTC5 te oszczędności są faktycznie większe) jak w poniższym opisie z MelPumpApp: "Summer ECO to tryb, gdzie urządzenie jest kompletnie wyłączone (w przeciwieństwie do trybu czuwania) wtedy gdy nie grzeje CWU. Może zaoszczędzić nawet do 50kwh / miesiąc! Podczas okresu kiedy nie chcesz ogrzewać swojego domu i chcesz używać pompy tylko do grzania CWU, pompa nadal pobiera do 2 kwh na dzień w trybie czuwania. To daje nam sumę 30-60 kwh miesięcznie! Summer ECO utrzyma Twoją pompę wyłączoną (ale nadal będzie online) dopóki nie będzie musiała dogrzać ciepłej wody użytkowej. To redukuje zużycie energii w trybie czuwania do ~0.01 kwh dziennie!" Mam wątpliwości czy całkowita moc dla urządzenia ze wszystkimi komponentami na poziomie zaledwie 0,42 W (niecałe pół Wata), żeby dobowo uzyskać w/w 0,01 kWh jest możliwa. Sam sterownik główny RC to ok 0,3W, połączenie z termostatem pokojowym może być zerwane, ale moduł wifi musi działać, a ten wcina do 2W (kluczowe 'do'), FTC też coś pobierze - nie chce mi się tego już mierzyć z osobna, tak czy inaczej poniżej 20W nie schodzi (z dwóch niezależnych pomiarów). Do 1.grudnia apka ma być darmowa, potem ma kosztować 75zł rocznie, tj 6,25zł miesięcznie, więc w skali roku tryb SummerECO w moim przypadku nie zarobi na siebie (a takie jest założenie autora), tak czy inaczej kwota z uwagi na podstawowe i nowe funkcjonalności nie wydaje się wygórowana (zobaczymy jak wypadnie Solar Panel Mode Settings tj. podwyższenie temp. dla słonecznych godzin). ps. pompa przez samą deaktywację Summer ECO nie wystartuje, więc trzeba pamiętać o kliknięciu na ikonkę 'power ON'
  15. Jak rodzice kocioł zasypią to można by napisać, że mają spokój ...do następnego zasypania (wiadomo - zasobnik sam się nie uzupełni, ale to najmniejszy problem). Trzeba wziąć pod uwagę: 1) dostawy i ewentualne problemy z pelletem (cwaniaków jest niestety wielu, którzy sprzedają sprasowane odpady) 2) są palniki bardzo wrażliwe na jakość opału i łatwo się można wkopać (dlatego palnik powinien być pancerny) 3) czyszczenie w tych nowszych konstrukcjach jest z reguły ułatwione i wymaga już niewiele wysiłku od palacza, ale mimo wszystko uwalić się przy tym można (chociaż porównując do czarnego złota to i tak bajka) - ja czyściłem kocioł w sezonie przeważnie przy każdym zasypaniu (+ przeważenie/wydajność podajnika), przy słabym opale to sam palnik wymagał częstszej uwagi, ale przetrwał wszystko. Podsumowując - od groszku jest/będzie czyściej, wygodniej, ale w stosunku do gazowca/PC wymaga i tak większego poświęcenia (m.in. zakup opału, składowanie, uzupełnianie no i czyszczenie - samo przerzucenie 66 czy 67 worków 15kg może być wyzwaniem, a jak więcej ton jednorazowo przyjedzie to już darmowa siłownia); O kotłowni "zapomniałem" dopiero jak przeszedłem na PC - teraz to maszynowniami nazywają i jest faktycznie bezobsługowo (to zapomniałem ująłem w cudzysłów, bo i tak się wejdzie i zerknie czy wszystko śmiga - nie umiem nie doglądać 😉), no ale za mało danych tu jest, żeby Tobie doradzić czy odradzić PC, chociaż pisałeś, że są duże przekroje rur, a to już dobry punkt zaczepienia, gorzej oceniłeś izolację, ale znasz zużycie i na pewno wymaganą temp. na zasilaniu (ile z tego można urwać), więc można od czegoś wyjść (na szybko to pewnie z 6-6,5 tys. pln rocznie na prąd pójdzie dla c.o.+cwu). Przy PC oczywiście pojawi się temat termomodernizacji, instalacji PV, przejścia na podłogówkę itd., ale uwierz, że na grzejnikach też można, byle był sensowny dla pompy zakres temp. i przepływ. Ciężko mi uwierzyć, że prąd może wystrzelić w kosmos, a łatwiej, że będą problemy z cenami gazu czy pelletu (to już było przerabiane i wszystko co związane z kominem chcą ukatrupić). Zostaje jeszcze kwestia alternatywnego źródła, tj. możliwe dłuższe przerwy w dostawach prądu lub awaria urządzenia. ps. używane urządzenia też mogą być alternatywą Wiem - namieszałem i masz nad czym myśleć 😉
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.