Skocz do zawartości

pawelsko1

Forumowicz
  • Postów

    60
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pawelsko1

  1. Sas Bio Compact. Mimo że minimalne obroty ustawione na 405 , obroty wentylatora najniżej spadają do 480. Kocioł pracuje na biegu 1. Zainstalowany RCK . Kiedy obroty zadane są wyższe np 650 , nie ma problemu aby wentylator je utrzymywał. Gdzie leży problem?
  2. Poszukuje najbardziej efektywnego a zarazem komfotowego sposobu ogrzewania. Mam Sas bio compact z termostatem pokojowym. W okresie dobowych temp w okolicy zera system grzania od termostatu średnio mi odpowiada ze względu na brak komforu cieplnego gdy grzejniki nie grzeją po wygaszeniu kotła od termostatu. Poszukuje sprawdzonych ustawien w cyklu Praca - Podtrzymanie . Jaka najlepsza histereza kotła oraz głownie chodzi mi o stosunek czasu do przerwy w potrzymaniu oraz czasu pracy i przerwy wentylatora w podtrzymaniu. Gdyby ktoś miał jakieś doświadczenia w tej kwestii to byłbym wdzięczny
  3. Dzięki za odpowiedź. Jak że nie jestem biegły w tych sprawach, bardzo Cię prosze napisz lub wrzuć link o jakim sterowniku solarnym piszesz. Dzięki
  4. Założyłem kolektor słoneczny ciśnieniowy Ecozone P100, wpięty jest do instalacji z pominięciem bojlera CWU, długość rur ok 10 m. Długo trzeba czekać na ciepłą wodę w kranie. Czy ktoś mógłby podesłać pomysł (schemat) ja go efektywnie wysterować , wpiąć aby przelewał wodę do istniejącego już bojlera CWU? Druga sprawa czy przyrost dzienny temp o ok 20 stopni to nie za mało zważając na nasłonecznienie w ostatnich dniach? Jak to u was wygląda? Dzięki za pomoc.
  5. W kotłowni w piwnicy kocioł peletowy , kodygnacja wyżej 4 grzejniki, piętro wyżej 5 grzejników. Na wszystkich na skali kryzowania ustawiona max wartość czyli 6. Przy ustawieniu jednakowej wartości na zaworze mieszającym dla CO mam wrażenie że te najdalej od kotłowni są chłodniejsze. Teraz mam kilka pytań Czy ma to znaczenie jaki jest ustawiony bieg pompy CO? Czy powinienem na te bliżej kotła skryzować na mniejszą wartość niż te które są najdalej? Jakie te wartości ustawić ? Czy wychodzić od najniższych ? nr 2 lub 3? Czy większy lub mniejszy przepływ wody przez grzejniki przez ich skryzowanie powoduje szybsze ich dogrzewanie , mniejsze straty na powrocie czy nie ma to żadnego znaczenia?
  6. Rury pięknie zaizolowałem otuliną z wełny mineralnej 3 cm i dalej to samo. Czy na powrocie z instalacji do bojlera nie powinien być jakiś zawór zwrotny?
  7. Czyli brak otulin jest przyczyną? Wody nagrzewam do 52 st histereza 12
  8. Zasobnik Kospel wp 120l. Gdy nie ma poboru woda w zasobniku wychładza sie około 1 st na godzinę. Czy to jest normalne? Czy na podstawie tych kilku zdjęć ktoś może stwierdzić co tu jest źle zrobione. Na górze jest widoczna pompa cyrkulacyjna ale ona nie jest podpięta. Dzięki za rady
  9. Mam do ogrzania ok 120 m2. Zastanawia mnie tez jak rozwiązać problem podłogówki (mam ja w trzech pomieszczeniach) reszte kaloryfery. Podłogówka jak wiadomo długo się nagrzewa i przy pracy pieca raz na dobę na przykład , jak to rozwiązać sensownie? Przy jakich temp ustawiac włączanie wyłączanie pompy podłogowej?
  10. Czyli przełączyć na wygaszanie od regulatora? Dając dłuższy czas podawania spowoduje że kocioł szybciej będzie się rozpędzał po wznowieniu palenia po czuwaniu?
  11. Rozumiem że nienależnie od temperatur zewnętrznych podtrzymanie nie powinno byc stosowane? A co do ustawień podawania zmienić na 2 i 4 sek ?
  12. W tej chwili kociołek pracuje w trybie nadzoru . Temp zadana 65 st histereza 2 st. Parametry : Min praca podajnika 1 s max 3 s Min obroty wentylatora 15% max 32 % Pelet ładnie sie spala , ale co niepokoi to czarna komora spalania. Piec po osiągnięciu temp 70 stopni wchodzi w nadzór , po spadku do 68 pid Praca i tak w kółko trzyma sie zasięgu 67-70 stopni przy temp powrotu pow 65 st. Czy powodem smolenia w komorze jest to że kocioł przez ten tryb pracy (bez wygaszania) pracuje prawie cały czas na bardzo małych obrotach wentylatora? Czy po zamontowaniu zetki w kotłowni jest szansa ze poprawi mi się spalanie? Czy lepszym rozwiązaniem będzie jednak praca z wygaszaniem?
  13. Proszę o wyjaśnienie jak to będzie w przypadku St500 z regulatorem pokojowym St-280? W tej chwili mam Sas na ekogroszek, grzejąc wodę w trybie lato mam ustawione obniżenie nocne (-15 st) na cwu w godz 21 do 18 natęponego dnia. W godz 18-21 kocioł ma wodę nagrzać do 45 st. Planuje zakup tego Sas na pellet . Czytałem instrukcje ale nic nie wymyśliłem. Jak w przypadku tego pieca to ustawić? Chciąłbym żeby kocioł rozpalił mi się tylko o godz 18 nagrzał mi cwu do 45 st (histereza 5 st) i wyłączył . W innych godzinach nawet kiedy temperatura wody będzie niższa niż zakładana piec ma się nie rozpalać. Dzięki
  14. W tej chwili posiadam Sas Multi na eko groszek, zamiaruje w lecie zamianę na Sas Bio Compact. Proszę o wyjaśnienie mi dwóch kwestii. 1 - W trybie lato na ekogroszku kocioł cały czas "ogrzewa siebie" utrzymując tem zadaną , a kiedy otrzyma sygnał ogrzewa CWU. Jak to jest w przypadku pelletu ? Czy jeśli mamy ustawione że wodę ma podgrzac raz na dobę o godz np 19.00 to on się wtedy zacznie rozpalać od "zera" podgrzeje CWU do zadanej i się wyłaczy . Czy też chodzi sobie w potrzymaniu jak ten na groszek? 2 - Modulacja kotła... jeżeli ustawiony mamy współczynnik mocy kotła na 100% to rozmumiem że kocioł będzie pracował max mocą (tutaj 10 kW). I teraz pytanie kiedy mam (mogę?) tą moc obniżyć , od czego to zależy , na ile mogę zajść najniżej? Dzięki za odpowiedzi
  15. A pracuje piec w trybie FL? Jeśli tak to podaj parametry... korekte nadmuchu, przerwe podawania w nadzorze...
  16. Podłącze się do tematu piecia SAS Multi 17. Taki posiadam. Od jakiegos czasu bardzo mi szlakował wegiel, zmiejszałem przysłonę na wentylatorze, poprawiało sie stopniowo az do momentu że jest całkowicie przysłonieta, mniej się szlakuje ale jeszcze to nie to. Mimo zasłonietej przysłony w czasie nadzoru kopczyk raz że jest rozżażony a dwa widac lekki płomyk nad nim, więc jeszcze jakies powietrze sie dostaje. I piec szybko przechodzi z nadzoru w tryp pracy. Jak temu zaradzic?
  17. A czy znaczenie będzie mieć, jesli tak to jakie, kiedy zostanie podwyzszona temperatura zadana na kotle (u mnie stała) w tej chwili 65 na np. 70 stopni? Przy założeniu ustawienia temp powrotu na 45 st.
  18. Nie bardzo rozumiem odpowiedzi. Doprecyzuje: W pokoju mam to http://www.plum.pl/pl/?id=260 a w kotle regulator taki http://www.plum.pl/pl/?id=192
  19. Czy mozna jednocześnie zastosować: obnizenie temp mieszacza od termostatu (po rozwarciu styków na reg. pokojowym) oraz regulować temperaturę na mieszaczu elementem "współczynnik temperatury pokojowej". Mieszacz chodzi na grzywej grzewczej przy wykorzystaniu czujnika zewnętrznego. Pytam bo jak ustawie razem te dwa elementy to mam wrażenie że cos mi nie tak działa.
  20. tomekb - chodziło mi o to że 4 stopnie to ma był obnizone na mieszaczu a różnica w temp dzień noc to 1 st.
  21. Sas Multi, ecomax 800, pogodówka, zawór 4 d + siłownik, ecoster 200, temp. zadana dzień 21.5, zadana na noc 20.5, współczynnik temperatury pokojowej 15. Zastanawiam sie na jedną sprawą: Czy bedzie różnaca w spalaniu w ponizszych ustawieniach? - Ustawiam krzywą grzewczą 0.6, po osiągnięciu na pokojówce założonej temperatury siłownik mieszacza nie obniża temperatury i 2 przypadek - Ustawiam krzywą grzewczą 0.6, po osiągnięciu na pokojówce założonej temperatury siłownik mieszacza obniza temp na mieszaczu o 4 stopnie, by po osiągnieciu założonej temperatury znów wrócic do zmierzonej z krzywej. I drugie pytanie. Nie moge zrozumieć zasady działania w tej sprawie. Przed pompą podłogówki mam założoną głowicę termostatyczną z kapilarą. Głowica ma skale temperaturową. Chciałbym aby na podłogówke szło MAX 35 st., nie chciałbym aby podłogówka się nazbyt wychłodziła , ustawiam więc tak głowicę i teraz pytanie. Gdy kapilara zmiarzy że na głowicy jest temp wieksza od tych 35 st. głowica nie puszcza wogóle ciepła na kaloryfery czy puszcza tylko wodę nie cieplejszą niz zadana (tu 35 st )?
  22. Może i lepsze w/g Ciebie ale skoro juz mam inaczej to...
  23. Kiedy piec się ustabilizuje to powrót jest pow 45 st. Ale spada niżej wtedy gdy siłownik dostanie sygnał od termostatu pokojowego że w pomieszczeniu jest za zimno i trzeba dogrzać. Wtedy na zawór idzie 3 stopnie więcej (mam obniżenie od termostatu -3 st) i siłownik zaczyna kręcić, to otwierając to zamykająć aby utrzymać temperaturę powrotu. Trwa to czasem kilkadziesiąt minut.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.