Skocz do zawartości

Sławek007

Stały forumowicz
  • Postów

    707
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    14

Ostatnia wygrana Sławek007 w dniu 8 Października 2024

Użytkownicy przyznają Sławek007 punkty reputacji!

O Sławek007

  • Urodziny 05.06.1975

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Budynek 10x11m. Dwie kondygnacje + poddasze i piwnica. Dach ocieplony 15cm wełny. Ściany - styropian grafit 15cm
  • Instalacja
    16 grzejników Kermi C22 + 2x drabinka. Zawór 4D. Wszędzie termostaty.
  • Kocioł
    SKAMPV 13kW z palnikiem SV200n - zalepione dwa rzędy otworów w ruszcie.

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Konopiska
  • Zainteresowania
    Pszczelarstwo, psy, ogród.

Ostatnie wizyty

2 647 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Sławek007

  1. Ja bym minimalnie nadmuch podkręcił i poobserwował z dzień. Mnie z Karlika wychodzi 6% popiołu +- 0,2%
  2. Obecnie nadal można palić kotłami na węgiel czy drewno. Które dyrektywy Unijne Cię do tego zmusiły?
  3. Właśnie spaliłem 150 kg Sztygara Ultra kupionego w OBI do testów. Na stronie producenta jest informacja, że to groszek kolumbijski, mający kaloryczność trochę ponad 26 MJ/kg Mnie się trafił opał bardzo suchy o uziarnienie jak Karlika dość dużym ale w normie bez drobnej frakcji. Jeśli chodzi i spalanie to wydajnościowi szło mi tyle co Karlika, ale musiałem dać dużo mniej wiatru,. Popiół się podtapiał sklejajsc ze sobą kamienie których jeść dość dużo. Jednak wagowo tego popiołu jest 4%, a z Karlika mam 6%. Objętościowo w wiaderku to około 40 tego co jest z Karlika. Popiół dość ciężki. Spróbowałbym Pułkownika, ale nim jeszcze nie paliłem.
  4. N bo o to tak miało zadziać, czyli zwiększyć ilość podawanego w czasie. Dlatego pisałem, że nadmuch trzeba zmienić. Albo nic nie robić.
  5. 27 też jest ok. Wtedy radziej podaje groszek. I tak trzeba powietrze do tego dostosowywać. My nie wiemy co wrzucamy do podajnika.
  6. Ustaw 26-26,5 i będzie dobrze. To ma wpływ cza częstotliwość podawania.
  7. Firmy płacą za moc bierną. Czasami liczniki są źle ustawione i zliczają moc bierną w dwie strony. Szkoda, że chłop zniszczył licznik zamiast dać do ekspertyzy.
  8. Za to promienniki podczerwieni są na liście ZUM i to nie jeden.
  9. Na stronie Wojszyn u góry jest instrukcja. Należy postępować wg niej o na pewno się uda.
  10. Do mnie, ale w Tauronie przyjeżdżał instalator przestawiać licznik. Nie wymieniał go. Zarówno jak zmieniałem z G11 na G12W czy później jak zmieniałem na G13
  11. Dlatego jak ktoś podaje cenę w m3 powinien dopisać jaki ma współczynnik konwersji. Bez tego jest to bez sensu. Tak jak napisałem, ilość energii jaką wytworzymy z 1m3 może być różna w zależności od kaloryczności gazu. Na każdej fakturze jest to podany ten współczynnik razem z m3 i ilością kWh. To jest ze sobą powiązane. Oczywiście mając dwie z tych trzech wartości trzecią można sobie bez problemu wyliczyć.
  12. @h3nio 👍 dobre Nie muszą nic oszukiwać. Wystarczy, że są monopolistą i dyktują ceny. I tak trzeba zapłacić ile chcą 😉 Tak nawiasem na metrze łatwiej jest oszukać, bo wystarczy mniej kaloryczny gaz dostarczać. "Klient prosty" (czyt. Lud głupi) patrzy na metry do damy mu metry, by się cieszył. My się i tak rozliczmy w MWh 😉
  13. Nie wiem czemu większość osób podaje cenę za m3 zamiast za kWh. 1m3 z tego z danego okresu może mieć inną cenę niż w innym okresie, pomimo tego że nie zmieniła się cena surowca. Zmieniła się tylko kaloryczność gazu. W innym regionie także może być inna kaloryczność w tym samym czasie. Wtedy może się okazać, że pomimo tej samej ceny za kWh cena za 1m3 jest inna niż we wcześniejszym okresie. Podobnie jest z węglem. Jeden ma kaloryczność 23MJ/kg drugi 28MJ/kg i tego pierwszego spalę 20% więcej niż drugiego. Cena gazu jest stała za 1 KWh, różnią się przesyłem w zależności od obszaru dostarczenia. Do tego dochodzą koszty stałe uzależnione od rodzaju wybranej taryfy czy ilości pobranych kWh gazu. Rok temu cena gazu z przesyłem (bez kosztów stałych) kosztowała ok 30-31 groszy za 1kWh, obecnie można przyjąć ok 38groszy za 1kWh. Czyli wzrost cen wyniósł ok 23%. Licząc szybko rachunki jakich będzie można się spodziewać w nowych cenach, to poprzednia cena brutto jest obecną ceną netto ;-). Te wartości będą obowiązywać do 30.06.2025. Potem pojawią się nowe wartości.
  14. Jak wszystkie dane poprawnie wypełniłeś to tak. Wystarczy 10kW. Obecnie użytkuję podobny budynek, lata 90, docieplony ostatnio styropianem 15cm grafit, wełna w dachu 15cm. Mam ok 230m użytkowej powierzchni. Obecnie mam kociołek z palnikiem SV200 SKAMP-PV 13kW. Od początku tego sezonu mam zablokowaną maksymalną moc palnika na 8kW. Do tej pory to wystarczało. Pewnie gdyby pojawiły się większe mrozy, to do 10kW musiałbym podnieść jego moc. W zeszłym roku na początku było kilka dni mroźnych gdzie średnią dobową miałem -11,88 i -14,89 palnik osiągnął średnią moc dobową prawie 9kW przez te dwa dni. Teraz zakupiłbym kociołek z palnikiem SV300 np. ten: https://sekom-pleszew.com.pl/sv300/ Tylko wybrałbym wersję ze sterownikiem SKZP-05. Super kombajn do wszelakich ustawień. Na SV300 i starej SV200 bez problemu spalisz kiepskiej jakości pellet. Awaryjnie też SV300 spali także ekogroszek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.