Skocz do zawartości

Sławek007

Stały forumowicz
  • Postów

    636
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    14

Ostatnia wygrana Sławek007 w dniu 8 Października

Użytkownicy przyznają Sławek007 punkty reputacji!

O Sławek007

  • Urodziny 05.06.1975

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Budynek 10x11m. Dwie kondygnacje + poddasze i piwnica. Dach ocieplony 15cm wełny. Ściany - styropian grafit 15cm
  • Instalacja
    16 grzejników Kermi C22 + 2x drabinka. Zawór 4D. Wszędzie termostaty.
  • Kocioł
    SKAMPV 13kW z palnikiem SV200n - zalepione dwa rzędy otworów w ruszcie.

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Konopiska
  • Zainteresowania
    Pszczelarstwo, psy, ogród.

Ostatnie wizyty

2 295 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Sławek007

  1. Aż nie chciało mi się tego komentować, co pisze @Matejko1, ale jestem po szpitalu w domu to trochę czasu jest, a ciśnienie, zakaz cięższych robót…. Ciekawe czy policzył ile to „w tych 30m3” zgromadzi energii nie licząc nawet strat własnych. A ile doliczając straty trzymając te 30m3 od sierpnia do listopada w ziemi o temp ok 5-10 stopni. Mi na chłopski rozum wychodzi 1,16kWh na 1000l przy podniesieniu temp o jeden stopień. Przy 60 stopniach różnicy to będzie prawie 70kWh Wolałbym chyba spalić do 1,5 wiaderka węgla i wyszłoby na to samo ;-)
  2. Dzila zarabiacie. A to za mieszaczem odkręci lub przykręci. Raz o 0,5 stopnia raz o 5 Mam wrażenia, że lepiej koryguję temp. niż duża część głowic termostatycznych
  3. Każde urządzenie zużywa prąd na działanie samego siebie. Zawsze z UPS-em zużyjesz więcej prądu niż bez. Mało kto na to patrzy, bo każdy myśli tu o zasilaniu awaryjnym. Zawsze możesz podłączyć zasilacz awaryjny do którego możesz podłączyć panel, dwa czy nawet cały string paneli. Bateria widomo, że lepsze są LIFEPO4 czy Litowo-jonowe. Do nich musisz stosować balansery do ogniw. Musisz pamietać o balansowaniu ogniw, pakietów czy dopieraniu ogniw do pakietów Akumulator ołowiowy czy agm sprawność g. warta, ale tani i spełni rolę UPS-a i wyjdzie najtaniej. Samemu musisz określić po co Ci to zabezpieczenie. Może Ci starczy np. prosty zasilacz Volt 800W do tego Akumulator z ciężarówki lub większego osobowego i będziesz zadowolony, że kilka razy w roku podtrzyma Ci napięcie na kilka godzin. P.S. Nie wszystkie nowe APC już są takie "amerykańskie" jak kiedyś. Parę nowych modeli reklamowaliśmy już jak typowe "chińczyki".
  4. Może, a studia się w październiku zaczęły. Zaliczenie do stycznia, to trochę czasu mają jeszcze [emoji1787]
  5. A to oni ręcznie liczą? Jakby chociaż do Excela wrzucili, to szybko by im poszło.
  6. Nie mam, ale nie slyszałam by zbytnio skarżyli się na Tauron. Na inne i owszem, że po kilku miesiącach otrzymywali rozliczenie.
  7. Ciekawe dlaczego Tauron to wszystko ogarnia i na wystawia szybko faktury. Co mają popierdykane, że działa to dobrze [emoji1787] Faktura do dwóch tygodni po odczycie zawsze jest.
  8. Albo tak jak dzisiaj przez około 10 godzin energia jest poniżej 10 gr za kWh, a przez osiem przekroczy 20 gr za kWh Eksportujemy teraz na maksa do Czech i Słowacji po 15gr. Codziennie masz cenę energii podawaną na następny dzień w rozbiciu co godzinę.
  9. Ja też wolę bardziej 20 stopni histerezy. Szczególnie w okresach przejściowych, wtedy kocioł się raz dziennie odpalał. Mam zbiornik 300l firmy elektromont w wersji FIT tzn jest bardziej smukły i wyższy względem typowych. Fajnie się tam woda układa warstwami. Na górze zbiornika bywa 48-50 stopni, a na dole gdzie jest czujnik może być 20-22 stopnie, czasami 18. W takim okresie jak teraz to nie ma większego znaczenia, bo kocioł pracuje 24h. Wcześną jesienię czy późną wiosną wolałem jak się rozpalał raz dziennie, bo ok 1kg węgla szło na rozgrzanie kotła, a następnie z 1,5kg na dogrzanie zbiornika. Dlatego umieszczałem to w widełkach czasowych, by zwiększyć rozpiętość czasową między ładowaniami.
  10. Nie wiem jak teraz, ale dwa lata temu składałem wniosek na docieplenie domu, to musiałem przedstawić certyfikat Ecodesign kotka. Sama 5 klasa chyba nie starczała. Teraz jest lista Zum z listą kotłów Doczytaj dokładnie regulamin, aby wtopy nie było.
  11. Z „codziennym chodzeniem do kotła”? Ja chodzę co tydzień, a w mrozy co 3-4 dni i uważam, że to zbyt często. Co co mają gaz czy pompę ciepła chodzą z nudów popatrzeć czy wszystko działa [emoji3]
  12. U mnie działa. Dzisiaj kilkanaście razy wchodziłem i było OK.
  13. Trzeba też szukać firm. Te co mogły mi zrobić na 8% VAT wyceniły mi na 77tys a druga 90-100tys powiedziała. Dlatego poszukałem firmy na usługę docieplenia, a cały materiał do ocieplenia kupiłem na 23% VAT i wyszło 10 lub wg drugiej firmy 30 tys. mniej. Na firmę ponad rok czekałem. Na koniec okazało się, że nie są płatnikiem VAT. Dla mnie ich koszt brutto=kosztowi netto i mogłem całość za robociznę uznać za koszt kwalifikowany. Za materiały o VAT mniej.
  14. Ja ocieplałem w zeszłym roku 4 ściany. Styropian Knauf 15cm grafit. Kleje też Knaufa. Suma ścian trochę ponad 400m2. O ile pamiętam 430m2. Zapłaciłem za to 68tys., zwrot wyniósł 25 tys + ulga termo z PIT-u. Koszt ozdobnego tynku w tym prawie 13tys. Gdybym zostawił sam klej to byłaby to kwota 55tys. Dach także musiałem z dwóch stron przedłużyć, ale to nie było skomplikowane i drogie ok 5 tys. Dach miałem ocieplony wcześniej tylko dwiema warstwami wełny po 10cm (Niestety więcej się nie dało chcąc wykorzystać poddasze). Wcześniej spalałem 6,1-6,3ton opału. Zeszłej zimy spaliłem 2,8t. Myślę, że warto było. Poza tym mogę teraz dwa razy rzadziej wynosić popiół i dużo mniej muszę wnosić do piwnicy opału.
  15. O super. Tego brakowało. Krótkiego info co dodano w danej wersji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.