Skocz do zawartości

Sławek007

Stały forumowicz
  • Postów

    708
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    14

Ostatnia wygrana Sławek007 w dniu 8 Października 2024

Użytkownicy przyznają Sławek007 punkty reputacji!

O Sławek007

  • Urodziny 06/05/1975

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Budynek 10x11m. Dwie kondygnacje + poddasze i piwnica. Dach ocieplony 15cm wełny. Ściany - styropian grafit 15cm
  • Instalacja
    16 grzejników Kermi C22 + 2x drabinka. Zawór 4D. Wszędzie termostaty.
  • Kocioł
    SKAMPV 13kW z palnikiem SV200n - zalepione dwa rzędy otworów w ruszcie.

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Konopiska
  • Zainteresowania
    Pszczelarstwo, psy, ogród.

Ostatnie wizyty

2664 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Sławek007

  1. W ostatnich dwóch miesiącach przepaliłem już kilka groszków z eksportu po 150 kg na próbę. W żadnym nie uzyskałem popiołu jak z papierosa (znaczy brak groszków z Rosji). Za to wszystkie mają mniej lub więcej kamienia (Kolumbia, Kazachstan) W groszkach z PGG kamieni nie miałem w ostatnich 5-6 latach. Za to popiołu objętościowo więcej.
  2. Ja bym minimalnie nadmuch podkręcił i poobserwował z dzień. Mnie z Karlika wychodzi 6% popiołu +- 0,2%
  3. Obecnie nadal można palić kotłami na węgiel czy drewno. Które dyrektywy Unijne Cię do tego zmusiły?
  4. Właśnie spaliłem 150 kg Sztygara Ultra kupionego w OBI do testów. Na stronie producenta jest informacja, że to groszek kolumbijski, mający kaloryczność trochę ponad 26 MJ/kg Mnie się trafił opał bardzo suchy o uziarnienie jak Karlika dość dużym ale w normie bez drobnej frakcji. Jeśli chodzi i spalanie to wydajnościowi szło mi tyle co Karlika, ale musiałem dać dużo mniej wiatru,. Popiół się podtapiał sklejajsc ze sobą kamienie których jeść dość dużo. Jednak wagowo tego popiołu jest 4%, a z Karlika mam 6%. Objętościowo w wiaderku to około 40 tego co jest z Karlika. Popiół dość ciężki. Spróbowałbym Pułkownika, ale nim jeszcze nie paliłem.
  5. N bo o to tak miało zadziać, czyli zwiększyć ilość podawanego w czasie. Dlatego pisałem, że nadmuch trzeba zmienić. Albo nic nie robić.
  6. 27 też jest ok. Wtedy radziej podaje groszek. I tak trzeba powietrze do tego dostosowywać. My nie wiemy co wrzucamy do podajnika.
  7. Ustaw 26-26,5 i będzie dobrze. To ma wpływ cza częstotliwość podawania.
  8. Firmy płacą za moc bierną. Czasami liczniki są źle ustawione i zliczają moc bierną w dwie strony. Szkoda, że chłop zniszczył licznik zamiast dać do ekspertyzy.
  9. Za to promienniki podczerwieni są na liście ZUM i to nie jeden.
  10. Na stronie Wojszyn u góry jest instrukcja. Należy postępować wg niej o na pewno się uda.
  11. Do mnie, ale w Tauronie przyjeżdżał instalator przestawiać licznik. Nie wymieniał go. Zarówno jak zmieniałem z G11 na G12W czy później jak zmieniałem na G13
  12. Dlatego jak ktoś podaje cenę w m3 powinien dopisać jaki ma współczynnik konwersji. Bez tego jest to bez sensu. Tak jak napisałem, ilość energii jaką wytworzymy z 1m3 może być różna w zależności od kaloryczności gazu. Na każdej fakturze jest to podany ten współczynnik razem z m3 i ilością kWh. To jest ze sobą powiązane. Oczywiście mając dwie z tych trzech wartości trzecią można sobie bez problemu wyliczyć.
  13. @h3nio 👍 dobre Nie muszą nic oszukiwać. Wystarczy, że są monopolistą i dyktują ceny. I tak trzeba zapłacić ile chcą 😉 Tak nawiasem na metrze łatwiej jest oszukać, bo wystarczy mniej kaloryczny gaz dostarczać. "Klient prosty" (czyt. Lud głupi) patrzy na metry do damy mu metry, by się cieszył. My się i tak rozliczmy w MWh 😉
  14. Nie wiem czemu większość osób podaje cenę za m3 zamiast za kWh. 1m3 z tego z danego okresu może mieć inną cenę niż w innym okresie, pomimo tego że nie zmieniła się cena surowca. Zmieniła się tylko kaloryczność gazu. W innym regionie także może być inna kaloryczność w tym samym czasie. Wtedy może się okazać, że pomimo tej samej ceny za kWh cena za 1m3 jest inna niż we wcześniejszym okresie. Podobnie jest z węglem. Jeden ma kaloryczność 23MJ/kg drugi 28MJ/kg i tego pierwszego spalę 20% więcej niż drugiego. Cena gazu jest stała za 1 KWh, różnią się przesyłem w zależności od obszaru dostarczenia. Do tego dochodzą koszty stałe uzależnione od rodzaju wybranej taryfy czy ilości pobranych kWh gazu. Rok temu cena gazu z przesyłem (bez kosztów stałych) kosztowała ok 30-31 groszy za 1kWh, obecnie można przyjąć ok 38groszy za 1kWh. Czyli wzrost cen wyniósł ok 23%. Licząc szybko rachunki jakich będzie można się spodziewać w nowych cenach, to poprzednia cena brutto jest obecną ceną netto ;-). Te wartości będą obowiązywać do 30.06.2025. Potem pojawią się nowe wartości.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.