Skocz do zawartości

Pieklorz

Stały forumowicz
  • Postów

    3 339
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    56

Ostatnia wygrana Pieklorz w dniu 6 Sierpnia

Użytkownicy przyznają Pieklorz punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

23 183 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Pieklorz

  1. Ja akurat mam bardzo złe doświadczenia z Trochę Elektroniki CHoinkowej i osobiście nigdy tego na własny wyrób więcej nie założę. Widzę,że i tu oraz na grupach problemów z nowymi wyświetlaczami maja jeszcze więcej, padają, gasna itd, generalnie jednak nie moja sprawa. Plum jak widać na grupach walczy podobnie, tj błędy softu, gdzies jakies drobiazgi obsługowe czy współpraca z dodatkami, wydaje się jednak,że radza sobie lepiej i niech sie rozwijają. Generalnie normalna rzecz jak cos jest rozbudowane i dochodzą nowe dodatki, nie wszystko wyłapiesz i za jakiś czas trzeba aktualizowac. Tu natomiast firmy sobie podziękowały, a wg mnie można było dalej w prosty temat sprawę rozwiązać, ale nie ma o czym mówić. Na 7calowym zrobi ktoś inny, kto sie sprawdził i będą 3opcje pod sv-ki. Dla SV300 uważam,że obecny wybór jest wystarczający chociaż były kłopoty z dostepnością i pewnie dlatego dojdzie 3opcja. SKZP-05 jest w wersji uniwersalnej Timel, gdzie jest kilka palników i w związku z tym dużo wiecej pozycji. Fascynaci dadzą radę a nowi niekoniecznie. Przy 05-tce, którą sobie cenię często z montażem poprawnym nie radza sobie sami instalatorzy, ale tak będzie w przypadku każdego rozbudowanego sterownika obojętnie jakiej produkcji. Instrukcja, instrukcja i jeszcze raz instrukcja. Do SV300 05ka ma inny soft, tak, aby obsługa była prostsza, jest to oprogramowanie dla Technix i jest łatwiejsze w obsłudze, sporo mniej zbędnych rzeczy. Nie trzeba ważyć paliwa, pracuje to wg prostych zasad. Tak mam u siebie w domu, bo gdy telefon z pytaniami dzwoni łatwiej podejść i sprawdzić. Czekam na drobne korekty współpracy z buforem i wiele więcej bym tu nie ruszał, bo nie ma po co. Kłopot ze strefami mieszacza ciągnie się od paru miesięcy z tego co widzę po wpisach i dotyczy obu softów, myślę,że jak się wszystko uspokoi, to będzie poprawione na wiosnę.
  2. Generalnie zgadywanie i dopisywanie wersji, jaka komuś w danej chwili pasuje. Wcześniej dane osoby naciskały na wieczne zmiany softu i dodawanie wodotrysków. Nie wiadomo po co jedna osoba upierała się, aby sterownik mógł obsługiwać nawet do 6mieszczy. Z moich obserwacji wynika, że ekran tak się zawiesi , jak szybko migna 2-3krotnie prądem. Sam zanik prądu nie uwali ekranu, ale kolejne po sobie zaniki w trakcie ładowania softu zwieszają ekran. On ma swój system operacyjny i to ten system nie wstaje. Co by dalej nie wymyślać Technix zrezygnował , zatem producent dalej go nie rozwija na niczyje zlecenie. Wszedł sv300, z skzp05 gdzie błędy też są. Np stref mieszacza, u mnie w domu wywaliły cały system i sterownik zagotowałby mi wodę. Trzeba było zrobić reset. To jednak mniejszy problem, bo nie wymaga wysyłki na serwis. Sam rozwijałem MKolor 4,3 i tu nikt mi się nie pchał szybko zmienić to, szybko zmienić tamto, był czas na sprawdzenie. System jest stabilny, nic go nie zawiesza, nie wywala a aktualizacja jest prosta tylko pendrive. Wszystkie funkcje działają, dodatki także. Zatem jak komuś padnie Maxv2 ja polecam zmianę na Mkolor 4,3 grafika będzie podobna, menu także, obsługa również. Zyska się parę drobiazgów jak chociażby wykresy na 1ekranie.
  3. Tak działa kocioł na pellet, jest w miarę ciepło na dworze, przebija nastawę i się wygasza. Spada temperatura w kotle (bo ociepelenie liche lub zrypana instalacja grzewcza), to się odpala. Ma się odpalać rzadziej - termostat (ale dla niego instalacja grzewcza musi byc chociaż poprawna).
  4. A dobrze masz ustawiona dawkę w rozpalaniu, jakies zdjęcie z jej ustawienia? Nie włączyłeś jakiegoś trybu awaryjnego przypadkiem ?
  5. Jak szukasz dobrego, to wymienię 3modele. Jak miałeś prosty bez obsługi mieszacza 1. Dwustan marka Prond, model Iryd 605 2. Pid z opcją wyłączenia, marka Prond, model Iryd 610 3. Pid, marka Timel, podstawowy SKZPO2 wersja E.
  6. Pierwsze były SztokerBio i Qmpell. Konstrukcyjnie proste, ale jeszcze ze szczątkami paleniska ekogroszkowego. Sztokerabio zbadano powtórnie, jak weszły nowe wymogi, qmpell zmienił się w evo. Sztokera da się przerobić na groszkowy, z tyłu ma zaślepkę i da się zasadzić ślimak oraz kosz. Evo to wg mnie ominięcie praw patentowych i rozwiązań, ale nadal z wyglądu podobny, tyle,że z ceramika, na którą ja bym uważał. PellPal jest zmodyfikowany mocniej pod pellet i ma lepszą komorę dopalającą, zlikwidowano szczątki paleniska groszkowego, skoncentrowano się na pellecie. Bardzo prosta, łatwa w obsłudze konstrukcja. Pyły<20, zbadany wg nowej normy PN-EN 303-5:2021 z nowymi dokumentami. Model 8kW występuje w dwóch wersjach tj kosz na górze jak mało miejsca lub większy kosz z większym zasypem stawiany z boku Ma tez dwa poziomy wyposażenia z podstawowym i prostym sterownikiem oraz wersję z kolorowym z obsługa jednej pompy więcej, strefami, wykresami pracy czy pogodowym sterowaniem mieszacza. Do obu istnieją podobne dodatki tj. moduł obsługi drugiego układu z mieszaczem (większe obiekty i moce), moduł internetowy WiFi z czujnikiem tlenku węgla, panel firmowy radiowy lub panel firmowy przewodowy (przewodowy na kolorowym wyświetlaczu, dla podstawowego sterownika zyskujemy m.in. wykresy pracy) Krótko mówiąc polecam PellPal 8kW, jak masz miejsce z bocznym koszem Pellpal 8kW – Lista ZUM KB-201608
  7. Poszukaj sobie w google, wyżej masz drewko plus, podobnie ma bodajże mpm itd zdaje się,że ten fenix też. To najgorsze tego typu rozwiązania (dolniak i pellet), ale już lepiej jak palnik idzie wyżej. Atmos czy np. Cichewicz to lepsze modele wyjściowo na drewno z dołożonym palnikiem.
  8. Rozmowa niczym z dzieckiem. Woda, spaliny, to wszystko idzie tam- gdzie ma prościej, serio tak ciężko to zrozumieć? W tej komorze zasypowej jedynie coś tam przez promieniowanie, ale pyły oraz pozostałe części z procesu spalania będą w pierwszej kolejności śmigac tam, gdzie łatwiej i prościej. Skoro to kocioł zasypowy, to jako taki musiał przechodzić badania, zatem jego wymiennik jest tak lekko licząc 25-30% większy od modelu na pellet od zera wykonanego, bo jak widać komora zasypowa w takim dolniaku także ma bardzo nikły, wręcz zerowy udział w procesie grzania. Jak masz swój las, swoje drewno, to wstawiaj model zgazujący drewno z buforem i niekoniecznie dolniaka, bo to najgorsze i najsłabsze konstrukcje tego typu. Raczej coś w stylu atmosa. Jak chcesz od wielkiego dzwonu wrzucić drewno a w 90% korzystać z pelletu, to Twoja sprawa, wg mnie lepiej model inny od 12kW w górę prawie do każdego dorobisz ruszt i małą ilość przepalisz a nie będzie wymiennik tak zasyfiony jak komora dolniaka. Co jednak kto lubi, woli. Można mieć kocioł z podajnikiem a można być kotła niewolnikiem. Jak chcesz jednak takiego dolniaka z pelletem, to radze tak, aby palnik był wyżej, bo wówczas lepszy odbiór ciepła z palnika i wyższa sprawność w szerszym zakresie mocy
  9. Moc jest mocą, jednak wydajność PC spada wraz ze spadkiem temp. Tak obrazowo jak PC ma przy +7 moc 9kW, to przy -7 może już wydoic 4kW.... pytanie jak będziesz dobierać i szukac takiej PC, patrz na wykresy mocy w odniesieniu do temp. zewn. Kocioł z racji palnika zawsze ma minimalny zapas mocy (minimalny- patrz wymogi emisyjne), im zimniej tym bliżej mocy znamionowej i tym wyższa sprawność, on da Ci to 9kW nawet przy -20st.C Dlatego też są osoby korzystające z hybryd i sobie ustawisz,że skoro opłacalność PC spada w okolicy 0 czy -2 czy +2 jak uznasz u siebie, to od tego momentu może pracować pelleciak. @Martinoss skoro wychodzi Ci 16kW, to takiego szukaj od 15 po 18kW.
  10. Zrozum,że to dolniak zasypowy, do którego włożono palnik pelletowy. Im szybciej zrozumiesz , tym lepiej dla Ciebie. Jak to kupisz z myślą o paleniu pelletem, to owy ruszt traktuj jako awaryjny, aby okresowo przez krótki czas przepalić w razie wojny. Tego typu konstrukcja z racji istnienia paleniska stałego powinna obligatoryjnie pracowac z buforem odpowiedniej pojemności. Technix Pell Lux 10kW – zgłoszenie KB-101977 na liście ZUM Wybrać należy z modelem sterownika SKZP-05 jeżeli myślisz o hybrydzie PC z pelleciakiem, ten sterownik współpracuje z solarami oraz pompą ciepła. Możesz sobie określić próg, od którego dołączy pelleciak. Np. widzisz,że Twoja pompa zaczyna wyglądac gorzej poniżej -2st.C i od tego dołącza się kocioł na pellet Na priva link
  11. W Pellpal przede wszystkim jest nad komorą spalania rura, to rozwiązanie przytrzymuje grubsze frakcje w komorze a to co przeleci i zwolni wyżej siada głównie koło rury. Wymiennik jak na tak mały kocioł jest rozbudowany, w ostatnim kanale jest dodatkowy przewał wodny. To mega prosta konstrukcja, niczym budowa gwoździa. Ten duo, to dolniak o czym już było x-razy pisane. Nowa moda nastała i przywraca się starocie z lat 70-ych zeszłego wieku do życia. Zasypowy dolniak, gdzie dodano parę pokrętełek powietrza wtórnego i pierwotnego, na koniec "w drzwiczki załadowany palnik" (tutaj dali od boku) i jest pelleciak. Wymuszenie spalin w dół, dwa zakręty (w drugim grill spalinowy) i komin. Baaa tego typu konstrukcje są na rynku lepiej przemyślane (drewkoplus czy fenixbio duo), bo skoro to dolniak, to palnik powinien trafiać w środkowe drzwiczki a jak trafia od boku na dole, to ciepełko śmiga zaraz w pion - tam, gdzie ma łatwiej i bliżej. Dłużej paląc drzewem oblepiamy komorę zasypową (spalania dla pelletu) smołą, jak ktoś wpadnie na pomysł drewna od wiosny po jesień, to chciałbym zobaczyć odpalenia palnika i to co poleci z komina.... oby sąsiedzi nie dzwonili po straż (pożarną lub miejską,że ktoś opony spala) PellPal na mini obiekty, ten 8kW bardzo fajna sprawa, ten 12kW także. Te dwie małe moce są raz,że popularne a dwa z racji prostoty palnika i podstawowego sterownika tanie. Tu jest palnik wrzutkowy, taki najprostszy na jednym podajniku, zatem każdy potrafiący złapać śrubokręt go obsłuży i samodzielnie będzie potrafił serwisować (to już grubo powiedziane i tylko fachowo dla tak prostej konstrukcji palnika brzmi..) z 10kW masz także TechnixPellLux na SV300 dwupodajnikowym z żeliwnym paleniskiem i jak ma byc bufor to na Timelu i SKZP-05, to już inna konstrukcja, rozmowa, trawi każdy pellet, w swoim domu w takim większym palę w 90% taki no-name lokalny za ceny w granicy 1050-1150zł paleta
  12. U mnie są od bodajże 2006 czy 2007 solary. Przy nich kilka lat temu wymiana elektroniki, bo padła a bodajże 2lata temu żywot skończył zasobnik i jest świeży 300L na dwie wężownice. Zależy jaki rok, ale tak od kwietnia pod maj do końca września CWU grzeje głównie solar. Pelleciak odpala się w tym okresie jak ze 2dni pada deszcz.
  13. Wszystko zależy od tego jak to wygląda. Może być 4d i pompa kotłowa, do danej instalacji można dać także zawór ATV na ochronę powrotu. Na 200m2 celowałbym w kocioł w granicy 15kW, sterownik i rozwiązanie może byc prostsze jak nie będzie bufora, jak myślisz o buforze, to on tez wymaga obsługi - innego sterownika. Dla 15kW z podajnikiem na pellet bufor w granicy chociaż 560L. Prościej to termostat, który kocioł wygasi.
  14. Jak już było pare razy pisane ten żeliwny, co to ma być wielki plus, to bardzo stara konstrukcja (wymiennika) Jest to stary koksiak (wymiennik zasypowego kotła na koks z bardzo krótkim wymiennikiem), tak pewnie 10lat temu częśc firm ubierała i sprzedawała jako modele na ekogroszek a teraz boom i jest na nowo ubrany jako pelletowy z dorzuconymi ceramicznymi przeszkodami, bo inaczej grzałby komin. Na śląsku moge polecić m.in. kolegę z forum @Kijasr bardzo fachowy instalator i instalacja będzie profesjonalna oraz schludna. Co do kotła polecam na oryginalnym SV300 oraz sterowaniu SKZP-05 Timel SEKOM TechnixPellLux. Kocioł na zielonej liście ZUM na dotację
  15. Zobacz jeszcze polska konstrukcję PellPal 8kW (pytasz o włosko-rumuński oraz turecki wyrób) PellPal 8kW kosztuje 9700zł z podstawowym sterownikiem albo 11000zł z dotykowym kolorowym 4,3cala Szerokość kotła 40cm, głębokość 83cm Kocioł na liście ZUM na dotację KB-201608 numer wpisu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.