Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 06/15/25 uwzględniając wszystkie działy

  1. Kotly zasypowe nie maja regulacji mocy, mozna je zdusic poprzez zamkniecie doplywu powietrza. Nie moga sie wygasic ani ponownie rozpalic. Glowice termostatyczne (jesli mowimy o kaloryferach a nie podlogowce) sa zawsze potrzebne. Bo to one reguluja temperature bez wzgledu jakie zrodlo ciepla wybierzemy. Nie ma koniecznosci utrzymywania stalej temperatury - to mit. Temperatura ma byc regulowana i moze byc inna w nocy inna w dzien inna w weekend i poniedzialek. Po prostu taka jaka chcemy. Wszystko w granicach rozsadku. Straty na przesyle zaleza od instalacji i zawsze wystepuja (jak wyszlo z kotla 70C a dotarlo tylko 50C to po drodze 20C “wyparowalo”) dlatego stosuje sie zawory 3 lub 4 drogowe do obnizenia tej temperatury.
    2 punkty
  2. Słuszne stwierdzenie. Na to pytanie każdy sam sobie odpowie porównując sytuację obecną do np. 5000l pojemności bufora, bo większość twierdzi że im większy tym lepszy. Przy takiej pojemności łatwiej będzie zauważyć wszelkie minusy, których przy niewielkim przewymiarowaniu byśmy nie zauważyli. Pomińmy ograniczenia zajętego miejsca na bufor, oraz koszt budowy bufora - chodzi o wygodę/czas ładowania takiego bufora, stratę kominową i zużycie paliwa Problem różnego czasu opróżnienia bufora jest w komforcie cieplnym poszczególnych pomieszczeń przy założeniu że zapotrzebowanie na ciepło tych pomieszczeń jest takie samo w obu przypadkach. Przy głowicach termostatycznych nie ma znaczenia jak temperatura jest puszczana na instalację - komfort cieplny w poszczególnych pomieszczeniach jest ten sam = zapotrzebowanie na ciepło pomieszczeń jest takie same.
    0 punktów


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.