Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 24.09.2019 uwzględniając wszystkie działy

 1. 10 punktów
  Panowie żeby wam trochu ocieplić klimat to zdjęcia z mojej szklarenki gdzie kipi pilnuje żeby mróz nie wszedł .To są cytrusy .
 2. 9 punktów
  Może to i nie miejsce ale postanowiłem podzielić się w tym wątku moimi udoskonaleniami, tak żeby pomogło innym użytkownikom zrozumieć na czym polega proces spalania. Żeby ów proces przebiegał prawidłowo musimy stworzyć jak najlepsze warunki. Czytając kiedyś kilka wątków zrozumiałem że kocioł powinien dzielić się na dwie strefy: Komora spalania i komora wymiany ciepła. Na wzór tej zasady stworzyłem namiastkę takiego kotła. Kupiłem kamionkowy wkład kominowy fi20 cm ( na zdjęciu pozostałość po skróceniu) Na palnikiem dospawałem kątowniki na których ustawiłem wkład. W środku zawiesiłem dwie miseczki że stali nierdzewnej fi 12cm odwrócone do siebie dnami (po pierwsze chodziło mi żeby zmniejszyć kanał dopalający do wielkości wylotu do komina , po drugie żeby płomienie i ciepłe powietrze nagrzewały ścianki rury, po trzecie żeby dolna miseczka zawirowywała strumień spalin) I tą część traktuję jako komorę palenia, którą od reszty oddzieliłem płytą wapienno-krzemianową. Efekt jest taki że wszystko dopala mi się w owej komorze a do wymiennika dostaje się ciepłe powietrze i niestety pył. ( szukam sposobu żeby go powstrzymać i testuję różne rozwiązania) żeby dobrze zrozumieć jak się pali w warunkach zamkniętego kotła w drzwiczki wmontowałem szkło żaroodporne. Zwróćcie uwagę jak się zachowuje płomień kiedy zamknięty jest kocioł. Jest spokojny i na wpół przeźroczysty. Zupełnie inny jak się otworzy drzwiczki. Zamieszcze parę filmików. pierwszy moc 3 KW drugi 5KW trzeci 7,5 KW IMG_0015.mov IMG_0025.mov IMG_0029.mov Jak widać płonień trafia w miseczkę, nadmiar gzów miesza się tlenem, dopala się blisko palnika i wydostaje się kanałem do wymiennika. Gazy nie mają innej drogi jak tylko przez kanał dzięki czemu wszystko się dopala w okolicach palnika. Niestety nie mogę pochwalić się super prostymi kreskami ponieważ u mnie żona praktycznie non stop wietrzy i kręci głowicami na kaloryferach. Mimo to nie jest najgorzej. Na koniec dodam, że miski z nierdzewni to są super (sam zaczynałem od garnkami 24 cm) ale jak nie będzie dobranej odpowiedniej proporcji powietrza do paliwa to nic nie pomoże. To co jeszcze zaobserwowałem u siebie to żeby paliło sę dobrze i nie smoliło to trzeba zadbać o to żeby palnik równo palił. Niestety musimy o to zadbać sami bo większość producentów ma to w poważaniu, W mimo przypadku nawiercałem dodatkowe otwory i część zaślepiałem.
 3. 8 punktów
  Na Nowy Rok 2020 życzę wszystkim użytkownikom kotłów na pellet - żeby zapalarki w waszych kotłach wytrzymały tyle rozpaleń ile mój Ford przejechał km. Samych ciepłych dni w Nowym Roku i dużo radości z eksploatacji waszych urządzeń. Najlepszego na Nowy Rok wszystkim Forumowiczom!
 4. 8 punktów
  Jak to skąd? Sterownik to takie mądre urządzenie, że stara się zawsze zaspokoić preferencje użytkownika, ponieważ wykonuje swoją pracę na takich wartościach poszczególnych parametrów, jakie mu wprowadził użytkownik go obsługujący. Więc to nie jego wina, że proces spalania wygląda tak, a nie inaczej. Analogia dość prosta: samolot ma autopilota, ale jak pilot go obsługujący ustawi kurs kolizyjny, to też się rozbije i winy autopilota nie ma w tym żadnej.
 5. 8 punktów
 6. 8 punktów
  I się znowu zaczyna, jak każdej jesieni i gdy przyjdą większe mrozy.... jakie spalanie, bo u kolegi jest mniejsze... Trzeba dążyć do tego, aby na palniku był właściwy proces spalania bez strat i jak to nam się uda osiągnąć, to czy instalacja taka, siaka, czy owaka, to spalimy i tak tyle węgla, ile energii będzie trzeba uzupełnić, aby utrzymać oczekiwany komfort termiczny w naszym domu. Ani mniej, ani więcej - tylko tyle. A w instalacji CO chodzi o to, aby we wszystkich pomieszczeniach była oczekiwana temperatura, a sama instalacja była "stabilna" dla kotła. Wyniku spalania nie ma co porównywać do innych, bo budynki są inne, nawet przy takim samym metrażu, inaczej umiejscowione, różnie energochłonne, z różną temperaturą wewnętrzną zależną od upodobań itd. itp. a to wszystko przecież ma wpływ na zapotrzebowanie energetyczne naszego domu, a to się przekłada na to, ile węgla spalimy.
 7. 7 punktów
  To już jest szczyt bezczelności. Wiesz co to jest pomówienie? Dobra osobiste? Żeby samemu preparować sobie sytuacje żeby "pojechać" po moderatorach i nas oczerniać?? My siedzimy po nocach, żeby edytować Twój post żeby mieć pretekst? Oświecę Cię - mam możliwość zablokowania każdego użytkownika także bez pretekstu (to 3 kliknięcia). O co Ci chodzi? Jeżeli chcesz mogę ułatwić Ci decyzję i zablokować konto. Chcesz? Założysz wtedy super forum i będzie sytuacja idealna. Wtedy będziesz np. czytał prywatne wiadomości, żeby wiedzieć jaki instalator "skręca" klienta i zastosujesz kupę innych pionierskich rozwiązań. Za te wyssane z palca insynuacje otrzymujesz ostrzeżenie z punktami. Jedyne z czego czerpiemy zyski na forum to reklamy google, nikt nigdy nie płacił nam za "skręcanie" klientów. Zaznaczam także, że forum nie powstało "wyłącznie" dla reklam jak było sugerowane w innych miejscach. Osłony/reklamy także nie są też jedynym celem istnienia forum. Forum nie jest moim źródłem utrzymania. Wyobraźcie sobie że po prostu cieszy mnie fakt, że stworzyłem coś co mogło komuś pomóc. I to, że ktoś będzie pisał 10 razy że mi na tym nie zależy a kłótnie zostawiam żeby było więcej treści i odsłon tego nie zmieni. Piszę to po raz ostatni. Kolejne takie insynuacje wylecą z forum wraz z ich autorem. Forum działa na podobnych zasadach od początku. Każdy piszący ma tego świadomość. I ma wolny wybór. Może w forum uczestniczyć albo może w nim nie uczestniczyć. Natomiast nie ma potrzeby aby co miesiąc wybuchała taka sama "afera" (a to, że za mało moderujemy, a to że za dużo). Jeżeli komuś nie pasuje może przestać pisać i obserwować, może poprosić o usunięcie konta. Ale przestańcie już co chwila krytykować mnie o to samo - tak zostanie - nie ma możliwości abyśmy zadowolili wszystkich. Jedni chcą sobie ostrzej podyskutować, inni obrażają się o byle co. Jedni chcą większą "wolność" w temacie (dygresje itp), inni każde zdanie na inny temat traktują jak przestępstwo. Ja już nie mam już ochoty dyskutować na takie tematy i dać się ciągle krytykować. To jest bezcelowe. Forum jest jakie jest, pogódź się z tym lub odejdź, znajdź/załóż inne forum - ja mam naprawdę wiele ciekawszych rzeczy do roboty niż bronić się przed ciągłą krytyką a czasami dać się obrażać różnymi insynuacjami. W kółko takimi samymi. Koniec tematu. Życzę zdrowia.
 8. 7 punktów
  Najlepszy postep jest wyjsc z piwnicy i položyc sie na kanapie.
 9. 7 punktów
  1. Jak tak czytam to forum od dwóch lat to zauważyłem że od tej jesieni jest coraz więcej osób których boli myślenie... 2. Temat potencjału jest średnio wałkowany co dwie strony. Wystarczy poczytać ze zrozumieniem. 3. Potencjału nie trzeba wpisywć z dokładnością 3 miejsc po przecinku. Wystarczy że w jednym worku jest trochę więcej drobnej frakcji a w drugim grubej i będzie pewna różnica.
 10. 7 punktów
  Panowie gdyby ktoś chciał po sezonie grzewczym i nie tylko w jakimś stopniu zregenerować swój palnik bądź wyeliminować jakieś niedoskonałości przedstawiam listę części zamiennych i podzespołów palnika KIPI z których on jest zbudowany. Nowy dokument tekstowy.txt
 11. 7 punktów
  No bez przesady. Zupełnie nie rozumiem, po co ktoś miałby robić takie filmy, przecież to tylko sterownik do kotła z podajnikiem... Wpisujesz tylko moc kotła, kaloryczność paliwa, potencjał podajnika, czas podawania w auto, określasz zakres pracy dmuchawy, a resztę zrobi za Ciebie sterownik... a do kotłowni chodzisz tylko z konieczności, aby dosypać węgla i wyrzucić popiół...
 12. 6 punktów
 13. 6 punktów
  Dziękuję za testy wersji 2.35 i informacje zwrotne. Właśnie opublikowaliśmy garść poprawek. Wersja nazywa się 2.35A i można ją pobrać z http://costerowniki.pl/pl/p/WERSJE-TESTOWE/19 Zmiany: Poprawki do wersji 2.35: - zakres korekty dawki paliwa zmieniony na -50 do 200% - w oknie paliwo podawana jest przybliżona kaloryczność paliwa z uwzględnieniem korekty nawęglenia - w oknie palnik doszedł parametr CZAS ETAPU - to jest licznik czasu danego trybu pracy palnika np. modulacji, czuwania itd. (tylko do odczytu) - czyszczenie palnika powietrzem odbywa się z pełną mocą wentylatora z pominięciem skali. - poprawka zakresu korekty podawania paliwa w panelu - poprawka wyłączania sterownika za pomocą panelu - poprawka działania korekty pogodowej przy pracy z mieszaczem (teraz t. ustawiona + korekta nie przekracza t. max ustawionej w oknie temperatur mieszacza)
 14. 6 punktów
  Z ciekawości spytam . Ilu ma z was pompki elektroniczne z ustawionym trybem auto ? Też wiele kombinowalem z tymi trybami I w sumie to o kant D.. Rozbic . Trzeba pompke ustawić na jeden staly przeplyw , dobrać tak by ster mógł opanować grzanie i wychladzanie się wody płynącej przez kociol . Wracając do innych trybów . Ster goni i grzeje nagle przepływ wody zwalnia co powoduje skok temperatury . My tu mamy do czynienia z weglem .A ten ma charakterystykę kamienia , ciężko go ruszyc a jak się to zrobi to znów ciężko go zatrzymać ( tak obrazowo by porównać to do gór i dolin na wykresie ). Nie wiem co na to tesciowa hmm jednak spróbujcie dopasować sobie przepływ wody a zobaczcie że modulacja zalatwi resztę .
 15. 6 punktów
  Witam. Dziękuję za szczegółową analizę... sam posiadam m.in. SKZP-2 i jestem zadowolony, ale myślę że algorytm zwykłego Tech-a ST450 poradził by sobie z takimi kangurkami bez żadnego problemu i sam zaadoptował się po godzinie czy dwóch. Pewnie z rok wstecz pisałem czy aby nie było coś do poprawy w tym względzie... jednak wszelkie dywagacje kończyły się na podajnikach, przesypie, korektach, dmuchawach, siłownikach, opale ....i bóg wie czym jeszcze ...tylko nie o algorytmie.... Już słyszę słowa pomsty u niektórych kolegów z forum, ale to tylko moja opinia typowego wiejskiego laika. Pozdrawiam kolegów z forum. YARO.
 16. 6 punktów
  To czas coś napisać. Przede wszystkim SKZP-05 jest testowany głównie w Polsce i wpisy typu: "Za granicą mają a my jeszcze nie" są co najmniej niesprawiedliwe. Przed wprowadzeniem na rynek chcemy by SKZP-05 był dokładnie przetestowany przez profesjonalnych instalatorów. Z wiadomych powodów zajmuje to dużo czasu. SKZP-05 będzie obsługiwał zapalarkę i 3 obwody CO z mieszaczami. Soft opracowywany do obsługi kilku obwodów CO zostanie zaimplementowany także w naszym SKZP-02. Obsługa dodatkowych obwodów w SKZP-02 będzie możliwa po dołożeniu dodatkowego modułu. Projekt jest bardzo złożony i wymaga sporego nakładu czasu. Aktualny soft w SKZP-02 jest naprawdę dobry i nie chcemy publikować na zasadzie "czym więcej aktualizacji tym lepiej". W każdym razie na pewno rozwój sterownika nie ustał i jeszcze długo będzie rozwijany. Wkrótce wersja z serii 2.3x z poprawkami będzie oficjalna.
 17. 6 punktów
  Troche obok tematu:Wydmuchalem lopatki wiatraku,zamiast ksztaltu U mialy D,zapelnione kurzom.Nastepnie zsedlem z powietrzem z 75 do 55 i widac,že tlen powietrza jest zupelnie inny,pali sa znacznie liepiej na calej retorcie.Aerodynamika lopatki robi swoje.Zatkany goni,niedogoni.
 18. 6 punktów
  Wszystkiego najlepszego wszystkim. Fajna ekipa się tu zebrała [emoji106] Pozdrowienia ze Szwecji. Palnik zobaczę dopiero na Wielkanoc [emoji6]
 19. 6 punktów
  Wesołych Świat i niech wam popiół lekki będzie ;)
 20. 6 punktów
  Powiem Wam, że myśmy już się trochę zafiksowali. Gdyby nie byłoby wykresów to każdy siedziałby na kanapie i o kotle myślałby tylko kiedy dosypać paliwa i wybrać popiół, a tak jest ciągła walka o prostą kreskę :) Żeby nie było to ja też tak mam. Wydaje mi się że już wycisnąłem wszystko z paliwa (spalam bez dymu na pył) a i tak nadal spoglądam na wykres i szukam sposobu na spłaszczenie kresek. Po co? Sam się zastanawiam...
 21. 6 punktów
  Jak obiecałem, zrobiłem test mojego pelletu. To czym palę to pellet przemysłowy 8mm. Pellet mam w piwnicy w big bagach od czerwca. Z testu na wagosuszarce , po pobraniu próbki z wora wyszło 6,18% wilgoci, dodatkowo zrobiłem test tego samego pelletu, tylko zebranego z podłogi, który leżał sobie pod paletą od czerwca i wyszło 12,19% wilgoci. Po próbach widać różnicę gołym okiem , ale drugą próbka po pół roku w wilgotnej piwnicy.
 22. 6 punktów
  Moje nowe zawirowywacze spalin, temp. spadła ze 120/130 na 100 st. To patent kolegi Trener40.
 23. 6 punktów
  Dyrdymały, czy uważacie koledzy że potencjał podajnika zadeklarowny z błędem np. ok. 03 ma zbawienny wpływ na spalanie w naszych kotłach. Dyrdymały. Ma taki sam wpływ jak deklarowana kaloryczność wpisana z worka. NIe szukajcie dziury w całym.
 24. 6 punktów
  To zupełnie inaczej niż ja - włączam sie wszędzie, nawet jak niczego nowego nie wnoszę ;) Ale też sporo czytam....
 25. 5 punktów
  W ramach promocji na MyDevil.net przedłużyłem hosting o 3 lata ze zgromadzonych składek.
 26. 5 punktów
  jak zwykle, nascie lub dzisiat postów w których jest samo gdybanie, bo autorowi nie chce się rzetelnie opisać instalacji(zdjęcie itp.) proponuje tarota postawić albo zakład bukmacherski otworzyć i zakłady przyjmować np. 2:1 brak ochrony powrotu, 1000:1 autor nie ma kotła.
 27. 5 punktów
  A z tego co kojarzę to kolega tak zachwalał swój palnik, kocioł i ekogroszek [emoji16] Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 28. 5 punktów
  Marcus321 przestań już; żadne sztuczne regulacje ceny pietruszki nikomu się jeszcze nie udały widać że jesteś na garnuszku innych/ jeśli pensje zostaną podniesione sztucznie to zdrożeją towary. Wtedy żaden Niemiec czy inny Turek nic nie kupi w naszym sklepie, no może przez pierwsze dwa lata rozpędem. Doprowadzi to do spadku produkcji i wylądujesz na bruku. Duda czy inny Kaczyński roboty Tobie nie nastręczy, a za pieniądze bez pokrycia chleba w pewnym momencie nikt Tobie nie sprzeda. Policjant też Ciebie nie obroni przed głodnymi żądnymi kiełbasy, bo jak sam napisał broń ma zaplombowaną w sejfie zresztą nie potrafił by strzelić do przestępcy, to też sam napisał. Rozdawnictwo nie swojej kasy i ceny z dekretu już raz nas doprowadziły na skraj przepaści. Pozdrawiam Hermogenes
 29. 5 punktów
  @RadoRado jak tam sygnały z czujnika ? Masz jak sprawdzić ? Zmontowałem moduł z prowizorycznym czujnikiem , sygnalizacją i powiadomieniem na telefon . Zobacz sobie jak to działa https://drive.google.com/file/d/15mO2QryLQ_2xrTtzsH5IolYnh7L_YUnu/view?usp=sharing jak widzisz Ty masz czujnik i sygnalizację brakuje tylko powiadomienia . Podaj mi co dostajesz na wyjściu to przygotuję wersję z samym powiadomieniem. A jak ktoś chciałby taki czujnik zamontować w swoim zasobniku to pisać . Moduł mogę zrobić w obudowie na szynę din z wbudowanym brzęczykiem , lub wyprowadzonymi przewodami do sterowania dowolnym urządzeniem na 12V - 230V
 30. 5 punktów
  Kilka moich spostrzeżeń: wielu nowych użytkowników (choć nie tylko) gubi się przy kaloryczności, potencjale i korekcie. Wiadomo, że o ile moc i korekta, to wartości wprost proporcjonalne (zwiększając wartość - zwiększam nawęglanie), to kaloryczność i potencjał, to wartości odwrotnie proporcjonalne (zwiększając wartość - zmniejszam nawęglanie). Moim zdaniem, w poprzednich wersjach softu przyczyniało się do tego zamieszania niewłaściwe zestawienie w jednym oknie kaloryczności i korekty, czyli wartości dla siebie odwrotnie proporcjonalnych. Grafika z kopcem w tym oknie też wprowadzała ludzi w błąd, bo ona dotyczyła korekty, a była też często odnoszona do kaloryczności, a to jest akurat odwrotnie. Osobiście uważam, że kaloryczność powinna zostać i żadnych tam kopczyków na grafice nie powinno być, aby niczego nie sugerować użytkownikom. Dzięki temu każdy wprowadza kaloryczność z worka, niczego nie musi dodawać, mnożyć i odejmować - od tego jest sterownik, a nie żeby to liczyć samemu na pieszo i wprowadzać odpowiednie korekty.. Użytkownik wprowadza odpowiednią kaloryczność i o niej zapomina, nie musi jej poświęcać więcej żadnej uwagi. Natomiast koniecznie usunąłbym z tego okna korektę i przeniósłbym ją do karty moc kotła. To są wartości wprost proporcjonalne i niczego nikomu nie trzeba by tłumaczyć, bo dla każdego byłoby to oczywiste: zwiększam wartość mocy czy korekty > podnoszę kopiec. Proste, logiczne i bez żadnego wydziwiania. Chyba nie byłoby możliwości pomyłki. I ta grafika z kopczykiem wtedy by się zgadzała. To tyle ode mnie
 31. 5 punktów
  Witajcie, jakiś czas temu drążyłem temat alternatywnego sterowania kotłem, tj trybu 'trójstanowego' który jest czymś pomiędzy dwustanem a PIDem. No i chyba mam co trzeba. Nie zastosowałem się do sugestii Pieklorza i nie ruszyłem na zakupy, zamiast tego zrobiłem własny sterownik - oparty o Arduino. Na samym początku trafiłem na projekt Lucjan (https://github.com/uzi18/sterownik) bo to na bazie Lucjana chciałem swoją koncepcję wypróbować. Lucjan to wspaniałe dzieło zdolnych ludzi, którzy jednak postanowili nie niszczyć polskiego rynku sterowników i nie udostępnili kodu źródłowego publicznie. No ale w związku z tym nie mogłem wprowadzać zmian w Lucjanie, zacząłem więc na bazie tych samych komponentów robić własne rozwiązanie. I dziś ma chrzest bojowy - przejął sterowanie piecem w kotłowni i z niewielkimi poprawkami działa cały dzień. Mój sterownik nie ma nazwy, nie jest jeszcze dokończony, ale w założeniu ma działać w oparciu o przełączenie się między 3-ma trybami - grzania pełną mocą, dogrzewania (minimalna moc) oraz podtrzymania. Robi to tak że zamiast przechodzić w podtrzymanie próbuje przełączać się między mocą nominalną i minimalną. Naście lat już używam kotła z podajnikiem i trochę doświadczeń zdobyłem, widziałem też gdzie firmowe sterowniki zachowywały się niepoprawnie - teraz próbuję tak ułożyć algorytm sterowania żeby piec nie popełniał takich samych błędów a jednocześnie żeby dobrze gospodarował wytworzonym ciepłem. Na razie wygląda zachęcająco, niestety to prosty sterownik i nie ma wykresów ani połączenia z Internetem. Na pewno działa lepiej niż dwustan i myślę ze będzie o wiele mniej sadzy niż dotychczas. PS ciekawostka, byłem zaskoczony że przy palniku SV200 jest tak gorąco w kotłowni - zastanawiałem się czy to dlatego że obudowa palnika tak grzeje. Wychodzi że tak, zamontowałem na niej czujnik temp i podczas pracy osiąga ona 160-180 stopni, I bardzo długo stygnie (tak więc mierzenie temp. palnika nie bardzo nadaje się jako informacja do sterowania...). No ale nie dziwota że tak gorąco naokoło.
 32. 5 punktów
  Nie rozumiem o co Wam chodzi, była jakaś umowa (użytkowników forum) ws współpracy z Tomkiem? To że czasem wypowiada się na forum i uwzględnia wiele sugestii w sofcie to dobrze, ale nie ma obowiązku informowania co robi, co produkuje, jakie nowości, jakie ma zamierzenia, itp, itd. To jego "chleb" i uwagi podobne do powyższych, obrażanie się na nieuwzględnianie indywidualnych uwag to trochę niepoważne.
 33. 5 punktów
  U mnia dynamika w normalnej pracy nie ma dužego znaczenia,oprocz reakcji na zal/wyl. termostatu.Przy nadwyžke,lub obnižaniu obiegu CO o 2° jest wieksza dynamike zbyt dziwa,bo dužo wody w obiegu.Przy ustawieniu 1,2 plynnie dogrzewa,lub spada moc i efekt jest w koncu szybczejszie przejscie do inej mocy. Ale w poczatku ustawowania sterownika niska modulacja dužo pomaga w znalazieniu optimalnego powietrza.Po ustawieniu možno experimentowač z modulacja.
 34. 5 punktów
  @Mark29 przepraszam, że się wtrącam, ale nie podoba mi się Twoje "zaangażowanie" w wyjaśnienie Twoich problemów z nowym kotłem. Ciężko Ci było narysować schemat instalacji ?.
 35. 5 punktów
  Trochę odpowiedź po chamsku... Może kolega @robin60 chciał sobie kupić i na ławie postawić,ewentualnie w ramkę oprawić i powiesić. Tak trudno było odpowiedzieć...? Takim zachowaniem daleko nie zajedziesz.
 36. 5 punktów
  No ja nie wiedziałem ale nie mam panelu pokojowego :) Ale napiszę coś z przydatnej funkcji w sterowniku. Nawet z najdalszej karty sterownika przechodzimy jednym kliknięciem "głównego" włącznika i jesteśmy na karcie głównej. Napisałem to dlatego, bo na wielu filmach z pracy sterownika widzę jak "reżyser" filmu klika wychodzimy, wychodzimy, wychodzimy i już jest w karcie głównej, a wystarczy jedno kliknięcie.
 37. 5 punktów
  Dodam tylko, że algorytm nie zmienia modulacji co 10 sekund, bo wg producenta, sterownik podejmuje decyzję o ewentualnej zmianie modulacji co 20 sekund no chyba, że sterownik chce się wyrobić przed końcem tego roku i dlatego przyspieszył, przez co decyzję o zmianie modulacji podejmuje 2 x szybciej
 38. 5 punktów
  Oj Antoś Antoś. Wypraszam sobie. Ja siedzę w domu a do kotłowni chodzę popiół wyrzucać a raz w tygodniu zasypuję opał. Zresztą nie tylko ja bo zadowolonych właścicieli skzp jest masa.
 39. 5 punktów
  Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego roku. Ja jutro lecę na Islandię i wracam po nowym roku, więc kotłownie zostawiam w rękach automatyki i econetu.
 40. 5 punktów
  kusyrypin.Skopiowałeś całą wypowiedż kolegi 8010.Póżniej jedno tylko zdanie gdzie mówisz o innych którzy lubią mieć wykresy,ale czy się "podniecają" to nie wiem. Niech się wypowiedzą,czy tak jest.Tak póżniej przez kopiowanie robią się nam między innymi strony tzw nic nieznaczace a zwiększające strony do czytania a jest juz (781)Ja natomiast nie zgadzam się co do wykresów.Jak miałem poszarpany wykres to działy mi sie cyrki co też pociągało wieksze i nieładne spalanie.Jak ustawiłem to wszystko,a mało tego jeszcze dmuchawe załozyłem 40w to wszystko sie unormowało łącznie ze spalaniem.Załozyłem nawet RCK.Myślałem już że mam instalacje skopaną,ale jednak to ustawienia.Nie jestem maniakiem prostego wykresu,ale udało mi sie z pomocą tu kolegów oraz ciężką walką równocześnie mieć czysto w kotle i ustawić wszysko na Skzp-02.Żeby nie było koledzy którzy mnie pamiętają jakie miałem problemy z ustawieniem.Mogą teraz potwierdzić czy ten wykres mało sie rózni od tego co kiedyś, a teraz.Np Jockey itd.....Te piknięcie modulacji to załączenie cwu.
 41. 5 punktów
  W tym roku Mikołaj przyszedł do mnie wcześniej i zamiast rózgi przyniósł mi nowy panel do sterownika, a wraz z nim- słupki... Wielkie podziękowania dla pomocnika Mikołaja, koledze @palacz66, który spisał się na medal i tak to pozałatwiał, że święty zdążył przed świętami. Dzięki kolego! Po zmianie panela i co za tym idzie softu, trzeba zapamiętać nowy kod serwisowy (cztery zera jednak były łatwiejsze). W nowym sofcie zmienił się też trochę układ menu w sterowniku. Ale w econecie pojawiła się większa ilość funkcji do regulacji oraz większa ilość przydatnych informacji. No i słupek rośnie...
 42. 5 punktów
  to ciepłowlasciwe można wsadzić sobie w, nie będę cytował dalej bo znowu dostanę 4 pt. nagany
 43. 5 punktów
  Co do swego zachowania nie zauważyłeś nic ????? Nie powinni wypowiadać się co do obsługi kotła Ci co kotła nie posiadają, bo może to wprowadzać w błąd innych użytkowników.
 44. 5 punktów
  Nie kłóćmy się tak naprawdę o pierdoły.Chyba nikt z nas,bynajmniej ja,nie zamierzam nikogo oszukiwać w podawaniu nieprawdziwych informacji na temat ilości spalanego opału i czasu spędzanego w kotłowni.Spór o wyższości jednej konstrukcji nad drugą,jest moim zdaniem bezsensowny i robimy tutaj niepotrzebny zamęt informacyjny,niezwiązany z tematem wątku.Nie chcę być uzależniony od jednego typu paliwa i dlatego wybrałem to co wybrałem,nie neguję zalet podajnikowca,jednak po przeliczeniu swoich możliwości finansowych,czasu na obsługę,to nijak inaczej nie wychodzi mi że zasypowiec,którego zasypuję RAZ NA DOBĘ,sprawdza się znakomicie.
 45. 5 punktów
  Sterowniki techa mają taki tryb serwisowy co daje możliwość ustawiania wielu parametrów. Tylko wielu tutaj tak jak i ja przesiadło się z techa lub innych sterów na timela. Prawda jest taka że ten sterownik jest naprawdę przyjazny dla zwykłego Kowalskiego. W techu to na Kowalskiego zostały przekierowane obowiązki programowania większości funkcji. Co przysparza mnóstwo problemów. Tech się tym nie przejmuje bo i tak ludzie kupią ze względu na ładny design. Pan Tomek i jego zespół stworzyli sterownik i testowali go na własnych instalacjach. Teraz słuchają naszych uwag wprowadzając kolejne ulepszenia dla naszej wygody. Stworzyli sterownik który trzeba uzbroić w podstawowe dane ( każdy wie jakie) a resztę załatwia algorytm. A problemy z prostymi kreskami w 90% leżą po stronie złego dobrania kotła lub spartolonej bardziej lub mniej instalacji. A to o czym ty piszesz i co byś chciał to jest podobne do wymiany panewek ale od góry silnika zamiast od dołu gdzie najszybciej. Poza tym kilka postów wyżej jeden z kolegów prezentował swój prosty wykres i ma do ogrzania 500m2 i nie skarżył się na brak funkcji.
 46. 5 punktów
  No patrz, a ja sądziłem, że to pokazuje, ile litrów ciepłej wody jeszcze w bojlerze zostało...
 47. 5 punktów
  Proponowałbym w Pana wypadku zastosować regulator pokojowy chociażby dwustanowy podłączany do PINów 44/45 lub dedykowany do gniazda G4. Zaletą termostatu dedykowanego jest możliwość ustawienia co ma się zacząć dziać po jego zadziałaniu czyli: - wyłącz pompę - wyłącz palnik - wyłącz wszystko i w Pana wypadku proponuję o zaznaczenie tej ostatniej opcji - dzięki temu w momencie osiągnięcia temperatury w pomieszczeniu wyłączy się pompa - nie będzie dochodzić do przegrzewania mieszkania ale również i kocioł - dzięki czemu woda która pozostaje w kotle nie będzie się wystudzać a sam kocioł nie będzie musiał się zbędnie uruchamiać. W związku, że ma Pan dużo wątpliwości co do działania urządzenia proponuję darmowy przyjazd serwisanta do Pana urządzenia. Serwisant podjedzie, wytłumaczy działanie wszystkich podzespołów. Takie rozwiązanie pozwoli Panu dopytać się o wszelkie szczegóły i wątpliwości a nasza firma będzie zadowolona ze względu na poprawne działanie urządzenia oraz Pana satysfakcję. Szczegóły ustalimy w wiadomościach prywatnych.
 48. 4 punkty
 49. 4 punkty
  Jedni uzupełniają raz w tygodniu, inni co dziennie każdy robi jak mu wygodnie i nic nikomu do tego. Ważne żeby w kociołku czysto było a w domu ciepło. Takie jest moje skromne zdanie i nie ma się co rozwodzić nad tym parę stron. Życzę wszystkim udanego weekendu :-) Pozdrawiam altoro
 50. 4 punkty
  Kupiłem ten kocioł ,bo miał dobre opinie i był najmniejszy jaki był ogólnie dostępny.I jak każdy na początku były problemy. Ale czytam forum ze zrozumieniem,i lubię i chcę podłubać i także kombinuję.Teraz już chyba nie ma co, bo jest bardzo dobrze. Przy obecnych temp. spalam na dobę 3,6 kg tegoż węgla, wyłożona komora cała szamotem i tylko tyle wejdzie.Pali się to 6 godz, drugie tyle bez mała trzyma szamot. Palnik też zmniejszony 5,5 na 7.5 powierzchnia rusztu też zmiejszona na 23 na 11. Dlatego uważam że forum jest skarbnicą wiedzy, i są tu mądrzy ludzie od których można się dużo nauczyć.Dlatego czytać czytać i jeszcze raz czytać.Pozdrawiam forumowiczów i życzę dopasowania kociołka do swoich potrzeb


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.