Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 27.01.2011 uwzględniając wszystkie działy

 1. 10 punktów
  Panowie żeby wam trochu ocieplić klimat to zdjęcia z mojej szklarenki gdzie kipi pilnuje żeby mróz nie wszedł .To są cytrusy .
 2. 9 punktów
  Może to i nie miejsce ale postanowiłem podzielić się w tym wątku moimi udoskonaleniami, tak żeby pomogło innym użytkownikom zrozumieć na czym polega proces spalania. Żeby ów proces przebiegał prawidłowo musimy stworzyć jak najlepsze warunki. Czytając kiedyś kilka wątków zrozumiałem że kocioł powinien dzielić się na dwie strefy: Komora spalania i komora wymiany ciepła. Na wzór tej zasady stworzyłem namiastkę takiego kotła. Kupiłem kamionkowy wkład kominowy fi20 cm ( na zdjęciu pozostałość po skróceniu) Na palnikiem dospawałem kątowniki na których ustawiłem wkład. W środku zawiesiłem dwie miseczki że stali nierdzewnej fi 12cm odwrócone do siebie dnami (po pierwsze chodziło mi żeby zmniejszyć kanał dopalający do wielkości wylotu do komina , po drugie żeby płomienie i ciepłe powietrze nagrzewały ścianki rury, po trzecie żeby dolna miseczka zawirowywała strumień spalin) I tą część traktuję jako komorę palenia, którą od reszty oddzieliłem płytą wapienno-krzemianową. Efekt jest taki że wszystko dopala mi się w owej komorze a do wymiennika dostaje się ciepłe powietrze i niestety pył. ( szukam sposobu żeby go powstrzymać i testuję różne rozwiązania) żeby dobrze zrozumieć jak się pali w warunkach zamkniętego kotła w drzwiczki wmontowałem szkło żaroodporne. Zwróćcie uwagę jak się zachowuje płomień kiedy zamknięty jest kocioł. Jest spokojny i na wpół przeźroczysty. Zupełnie inny jak się otworzy drzwiczki. Zamieszcze parę filmików. pierwszy moc 3 KW drugi 5KW trzeci 7,5 KW IMG_0015.mov IMG_0025.mov IMG_0029.mov Jak widać płonień trafia w miseczkę, nadmiar gzów miesza się tlenem, dopala się blisko palnika i wydostaje się kanałem do wymiennika. Gazy nie mają innej drogi jak tylko przez kanał dzięki czemu wszystko się dopala w okolicach palnika. Niestety nie mogę pochwalić się super prostymi kreskami ponieważ u mnie żona praktycznie non stop wietrzy i kręci głowicami na kaloryferach. Mimo to nie jest najgorzej. Na koniec dodam, że miski z nierdzewni to są super (sam zaczynałem od garnkami 24 cm) ale jak nie będzie dobranej odpowiedniej proporcji powietrza do paliwa to nic nie pomoże. To co jeszcze zaobserwowałem u siebie to żeby paliło sę dobrze i nie smoliło to trzeba zadbać o to żeby palnik równo palił. Niestety musimy o to zadbać sami bo większość producentów ma to w poważaniu, W mimo przypadku nawiercałem dodatkowe otwory i część zaślepiałem.
 3. 8 punktów
  Na Nowy Rok 2020 życzę wszystkim użytkownikom kotłów na pellet - żeby zapalarki w waszych kotłach wytrzymały tyle rozpaleń ile mój Ford przejechał km. Samych ciepłych dni w Nowym Roku i dużo radości z eksploatacji waszych urządzeń. Najlepszego na Nowy Rok wszystkim Forumowiczom!
 4. 8 punktów
  Jak to skąd? Sterownik to takie mądre urządzenie, że stara się zawsze zaspokoić preferencje użytkownika, ponieważ wykonuje swoją pracę na takich wartościach poszczególnych parametrów, jakie mu wprowadził użytkownik go obsługujący. Więc to nie jego wina, że proces spalania wygląda tak, a nie inaczej. Analogia dość prosta: samolot ma autopilota, ale jak pilot go obsługujący ustawi kurs kolizyjny, to też się rozbije i winy autopilota nie ma w tym żadnej.
 5. 8 punktów
 6. 8 punktów
  I się znowu zaczyna, jak każdej jesieni i gdy przyjdą większe mrozy.... jakie spalanie, bo u kolegi jest mniejsze... Trzeba dążyć do tego, aby na palniku był właściwy proces spalania bez strat i jak to nam się uda osiągnąć, to czy instalacja taka, siaka, czy owaka, to spalimy i tak tyle węgla, ile energii będzie trzeba uzupełnić, aby utrzymać oczekiwany komfort termiczny w naszym domu. Ani mniej, ani więcej - tylko tyle. A w instalacji CO chodzi o to, aby we wszystkich pomieszczeniach była oczekiwana temperatura, a sama instalacja była "stabilna" dla kotła. Wyniku spalania nie ma co porównywać do innych, bo budynki są inne, nawet przy takim samym metrażu, inaczej umiejscowione, różnie energochłonne, z różną temperaturą wewnętrzną zależną od upodobań itd. itp. a to wszystko przecież ma wpływ na zapotrzebowanie energetyczne naszego domu, a to się przekłada na to, ile węgla spalimy.
 7. 8 punktów
  Panowie, koledzy, użytkownicy SKZP! pilny alert w sprawie oszustek, co prawda działają przy biedronce, ale mogą się w każdej chwili przenieść pod jakiś market budowlany i ktoś nieświadomy jadąc kupić węgiel może paść ich ofiarą, dlatego warto wiedzieć: "Uwaga na oszustki! Pewnie też robicie zakupy w marketach, dlatego ta informacja może Wam się przydać. Chce Was ostrzec przed tym co mi się przydarzyło. Padłem ofiarą przebiegłych oszustek. Zdarzyło mi się to przy Biedronce, ale mogło komuś innemu gdzieś indziej. Oszustki działają następująco: dwie ładne dziewczyny około 20-22 lata przychodzą do waszego samochodu kiedy ładujecie zakupy do bagażnika. Zaczynają myć szyby. Jak im podziękujecie i zaproponujecie pieniądze za wykonaną pracę, to podziękują i poproszą o podwiezienie do innej Biedronki. Jeżeli się zgodzicie tak jak ja to zrobiłem, to obie siądą na tylnym siedzeniu i w pewnym momencie zaczną się wzajemnie pieścić. Następnie jedna przechodzi na przednie siedzenie i zabiera się za robienie laski. Zmuszają Cie jeszcze do zjechania z drogi na pobocze i gwałcą po kolei. Gdy obrabia Cię ta pierwsza to w tym czasie druga kradnie ci portfel. Mój portfel został tak skradziony w zeszły piątek, sobotę i dwa razy w poniedziałek i wczoraj. Jutro też jadę. Portfel w chińskim markecie kosztuje 4 złote "
 8. 8 punktów
  Kolego a kto tu zrobił ten burdel ? Odpowiedz sobie sam ale po cichu .Ktokolwiek tu przyjdzie pyta o to samo co było 300 stron wstecz ,nikt z nowych klientów nie czyta instrukcji tylko pyta tu o to co było omawiane 350 stron wstecz ,jak jest podejmowany konkretny temat nie o instrukcji obsługi to zaraz jest przykrywany tematem zbędnym ( a jaki jest potencjał jaki kopczyk ) i tak w kółko to samo wszyscy liczą na tak zwanego gotowca wpisać i mieć wysrane na cała filozofię sterownika no przecież zadałem pytanie oczekuję odpowiedzi to jest żałosne a zarazem bardzo *** jak się czyta wiecznie biadolenie narzekanie i krytykę .Z mojego punktu widzenia to możecie nawet założyć partię o nazwie skzp-02 i tez będzie żałosna do puki nikt z was nie zacznie zadawać pytań z sensem istnienia tego tematu .To przykre co napisałem i wiem że zaraz będą wywody i znów żale w moim kierunki ale mam to w czarnym kominie . Zapomniałem napisać nad palnikiem na wysokości 20 cm wieszamy ceramiczną bombkę ale czerwoną poprawia spalanie i jest czyściej w kotle .
 9. 7 punktów
  To już jest szczyt bezczelności. Wiesz co to jest pomówienie? Dobra osobiste? Żeby samemu preparować sobie sytuacje żeby "pojechać" po moderatorach i nas oczerniać?? My siedzimy po nocach, żeby edytować Twój post żeby mieć pretekst? Oświecę Cię - mam możliwość zablokowania każdego użytkownika także bez pretekstu (to 3 kliknięcia). O co Ci chodzi? Jeżeli chcesz mogę ułatwić Ci decyzję i zablokować konto. Chcesz? Założysz wtedy super forum i będzie sytuacja idealna. Wtedy będziesz np. czytał prywatne wiadomości, żeby wiedzieć jaki instalator "skręca" klienta i zastosujesz kupę innych pionierskich rozwiązań. Za te wyssane z palca insynuacje otrzymujesz ostrzeżenie z punktami. Jedyne z czego czerpiemy zyski na forum to reklamy google, nikt nigdy nie płacił nam za "skręcanie" klientów. Zaznaczam także, że forum nie powstało "wyłącznie" dla reklam jak było sugerowane w innych miejscach. Osłony/reklamy także nie są też jedynym celem istnienia forum. Forum nie jest moim źródłem utrzymania. Wyobraźcie sobie że po prostu cieszy mnie fakt, że stworzyłem coś co mogło komuś pomóc. I to, że ktoś będzie pisał 10 razy że mi na tym nie zależy a kłótnie zostawiam żeby było więcej treści i odsłon tego nie zmieni. Piszę to po raz ostatni. Kolejne takie insynuacje wylecą z forum wraz z ich autorem. Forum działa na podobnych zasadach od początku. Każdy piszący ma tego świadomość. I ma wolny wybór. Może w forum uczestniczyć albo może w nim nie uczestniczyć. Natomiast nie ma potrzeby aby co miesiąc wybuchała taka sama "afera" (a to, że za mało moderujemy, a to że za dużo). Jeżeli komuś nie pasuje może przestać pisać i obserwować, może poprosić o usunięcie konta. Ale przestańcie już co chwila krytykować mnie o to samo - tak zostanie - nie ma możliwości abyśmy zadowolili wszystkich. Jedni chcą sobie ostrzej podyskutować, inni obrażają się o byle co. Jedni chcą większą "wolność" w temacie (dygresje itp), inni każde zdanie na inny temat traktują jak przestępstwo. Ja już nie mam już ochoty dyskutować na takie tematy i dać się ciągle krytykować. To jest bezcelowe. Forum jest jakie jest, pogódź się z tym lub odejdź, znajdź/załóż inne forum - ja mam naprawdę wiele ciekawszych rzeczy do roboty niż bronić się przed ciągłą krytyką a czasami dać się obrażać różnymi insynuacjami. W kółko takimi samymi. Koniec tematu. Życzę zdrowia.
 10. 7 punktów
  Najlepszy postep jest wyjsc z piwnicy i položyc sie na kanapie.
 11. 7 punktów
  1. Jak tak czytam to forum od dwóch lat to zauważyłem że od tej jesieni jest coraz więcej osób których boli myślenie... 2. Temat potencjału jest średnio wałkowany co dwie strony. Wystarczy poczytać ze zrozumieniem. 3. Potencjału nie trzeba wpisywć z dokładnością 3 miejsc po przecinku. Wystarczy że w jednym worku jest trochę więcej drobnej frakcji a w drugim grubej i będzie pewna różnica.
 12. 7 punktów
  Panowie gdyby ktoś chciał po sezonie grzewczym i nie tylko w jakimś stopniu zregenerować swój palnik bądź wyeliminować jakieś niedoskonałości przedstawiam listę części zamiennych i podzespołów palnika KIPI z których on jest zbudowany. Nowy dokument tekstowy.txt
 13. 7 punktów
  No bez przesady. Zupełnie nie rozumiem, po co ktoś miałby robić takie filmy, przecież to tylko sterownik do kotła z podajnikiem... Wpisujesz tylko moc kotła, kaloryczność paliwa, potencjał podajnika, czas podawania w auto, określasz zakres pracy dmuchawy, a resztę zrobi za Ciebie sterownik... a do kotłowni chodzisz tylko z konieczności, aby dosypać węgla i wyrzucić popiół...
 14. 7 punktów
  To typowe wyciąganie kasztanów z ognia cudzymi rękami! Widać, bez obrazy, że też ciency jesteście, ale ponoć macie dobrego prawnika. Już widzę jak wam rośnie sprzedaż.
 15. 7 punktów
  Za dużo tych widzeń spotyka nas ostatnio. Każą nam ogrzewać domy mediami niskoemisyjnymi, bo wizja środowiskowa, a sami nie chcą się porządnie zająć obrotem węglem, mafia większa od Vat-owskiej, Amber głabie potężną kasę za sprzedawane na placach i w internecie produkty węglopodobne. Z etycznego punktu widzenia, to musielibyśmy sobie odmówić wielu rzeczy sprzedawanych na naszym rynku. Rozumiem np. brylanty, kaprys bogatych, sytuacja podobna. Ale w tej sytuacji chociaż ratujemy wllasne środowisko, sąsiadów, znajomych, nasze dzieci. Jak sam napisałeś cena węgla dobrej jakości loco port Europy poniżej 350 zł/t, więc nic, tylko wypłacić górnikom postojowe, zachować nasz węgiel w ziemi i poprawić radykalnie stan powietrza w naszych miastach, bo to też można porównać do wyzysku, lecz dzialajacego skrycie i powoli nas wszyskich wykończajac i powoli zabijając. Ale to byłby temat do Komisji Śledczej tylko nie naszego Państwa, bo w tym procederze nie liczy się przynależność partyjna, więc nikt nikomu nic nie zrobi. Sprzedaż u nas opału można porównać do grabieży ogromnych pieniędzy za czynniki chłodnicze, które tylko w UE kosztują 20 krotnie więcej niż na całym naszym globie. UE świata nie uratuje, a nasze portfele są drenowane. Chciałem być patriotą, cieszyłem się jak dziecko, że wreszcie trafiłem na porządny produkt Skarbek Bobrek, spełniajacy moje wymagania, choć najdroższy, a tu klops. Zyskał sławę, to go zaczęli modyfikować po swojemu i teraz płacę za coś czego spalam 2 razy tyle co z poprzednich dostaw. Rozumiem Kolubijczyków, ale my stajemy się powoli taką Kolumbią Europy, stale nam się powtarza, że coś w innym kraju (mandaty,ubezpieczenia,nieruchomości) są droższe i trzeba to wyrównać, pozostawiając nasze realne zarobki w ogonie krajów cywilizowanych. Sorry, ale te zdjęcia okrutne, ale ja potroszczę się o moją rodzinę i siebie i jak będzie to korzystniejszy deal to go wykonam.
 16. 6 punktów
 17. 6 punktów
  Dziękuję za testy wersji 2.35 i informacje zwrotne. Właśnie opublikowaliśmy garść poprawek. Wersja nazywa się 2.35A i można ją pobrać z http://costerowniki.pl/pl/p/WERSJE-TESTOWE/19 Zmiany: Poprawki do wersji 2.35: - zakres korekty dawki paliwa zmieniony na -50 do 200% - w oknie paliwo podawana jest przybliżona kaloryczność paliwa z uwzględnieniem korekty nawęglenia - w oknie palnik doszedł parametr CZAS ETAPU - to jest licznik czasu danego trybu pracy palnika np. modulacji, czuwania itd. (tylko do odczytu) - czyszczenie palnika powietrzem odbywa się z pełną mocą wentylatora z pominięciem skali. - poprawka zakresu korekty podawania paliwa w panelu - poprawka wyłączania sterownika za pomocą panelu - poprawka działania korekty pogodowej przy pracy z mieszaczem (teraz t. ustawiona + korekta nie przekracza t. max ustawionej w oknie temperatur mieszacza)
 18. 6 punktów
  Z ciekawości spytam . Ilu ma z was pompki elektroniczne z ustawionym trybem auto ? Też wiele kombinowalem z tymi trybami I w sumie to o kant D.. Rozbic . Trzeba pompke ustawić na jeden staly przeplyw , dobrać tak by ster mógł opanować grzanie i wychladzanie się wody płynącej przez kociol . Wracając do innych trybów . Ster goni i grzeje nagle przepływ wody zwalnia co powoduje skok temperatury . My tu mamy do czynienia z weglem .A ten ma charakterystykę kamienia , ciężko go ruszyc a jak się to zrobi to znów ciężko go zatrzymać ( tak obrazowo by porównać to do gór i dolin na wykresie ). Nie wiem co na to tesciowa hmm jednak spróbujcie dopasować sobie przepływ wody a zobaczcie że modulacja zalatwi resztę .
 19. 6 punktów
  Witam. Dziękuję za szczegółową analizę... sam posiadam m.in. SKZP-2 i jestem zadowolony, ale myślę że algorytm zwykłego Tech-a ST450 poradził by sobie z takimi kangurkami bez żadnego problemu i sam zaadoptował się po godzinie czy dwóch. Pewnie z rok wstecz pisałem czy aby nie było coś do poprawy w tym względzie... jednak wszelkie dywagacje kończyły się na podajnikach, przesypie, korektach, dmuchawach, siłownikach, opale ....i bóg wie czym jeszcze ...tylko nie o algorytmie.... Już słyszę słowa pomsty u niektórych kolegów z forum, ale to tylko moja opinia typowego wiejskiego laika. Pozdrawiam kolegów z forum. YARO.
 20. 6 punktów
  To czas coś napisać. Przede wszystkim SKZP-05 jest testowany głównie w Polsce i wpisy typu: "Za granicą mają a my jeszcze nie" są co najmniej niesprawiedliwe. Przed wprowadzeniem na rynek chcemy by SKZP-05 był dokładnie przetestowany przez profesjonalnych instalatorów. Z wiadomych powodów zajmuje to dużo czasu. SKZP-05 będzie obsługiwał zapalarkę i 3 obwody CO z mieszaczami. Soft opracowywany do obsługi kilku obwodów CO zostanie zaimplementowany także w naszym SKZP-02. Obsługa dodatkowych obwodów w SKZP-02 będzie możliwa po dołożeniu dodatkowego modułu. Projekt jest bardzo złożony i wymaga sporego nakładu czasu. Aktualny soft w SKZP-02 jest naprawdę dobry i nie chcemy publikować na zasadzie "czym więcej aktualizacji tym lepiej". W każdym razie na pewno rozwój sterownika nie ustał i jeszcze długo będzie rozwijany. Wkrótce wersja z serii 2.3x z poprawkami będzie oficjalna.
 21. 6 punktów
  Troche obok tematu:Wydmuchalem lopatki wiatraku,zamiast ksztaltu U mialy D,zapelnione kurzom.Nastepnie zsedlem z powietrzem z 75 do 55 i widac,že tlen powietrza jest zupelnie inny,pali sa znacznie liepiej na calej retorcie.Aerodynamika lopatki robi swoje.Zatkany goni,niedogoni.
 22. 6 punktów
  Wszystkiego najlepszego wszystkim. Fajna ekipa się tu zebrała [emoji106] Pozdrowienia ze Szwecji. Palnik zobaczę dopiero na Wielkanoc [emoji6]
 23. 6 punktów
  Wesołych Świat i niech wam popiół lekki będzie ;)
 24. 6 punktów
  Powiem Wam, że myśmy już się trochę zafiksowali. Gdyby nie byłoby wykresów to każdy siedziałby na kanapie i o kotle myślałby tylko kiedy dosypać paliwa i wybrać popiół, a tak jest ciągła walka o prostą kreskę :) Żeby nie było to ja też tak mam. Wydaje mi się że już wycisnąłem wszystko z paliwa (spalam bez dymu na pył) a i tak nadal spoglądam na wykres i szukam sposobu na spłaszczenie kresek. Po co? Sam się zastanawiam...
 25. 6 punktów
  Jak obiecałem, zrobiłem test mojego pelletu. To czym palę to pellet przemysłowy 8mm. Pellet mam w piwnicy w big bagach od czerwca. Z testu na wagosuszarce , po pobraniu próbki z wora wyszło 6,18% wilgoci, dodatkowo zrobiłem test tego samego pelletu, tylko zebranego z podłogi, który leżał sobie pod paletą od czerwca i wyszło 12,19% wilgoci. Po próbach widać różnicę gołym okiem , ale drugą próbka po pół roku w wilgotnej piwnicy.
 26. 6 punktów
  Moje nowe zawirowywacze spalin, temp. spadła ze 120/130 na 100 st. To patent kolegi Trener40.
 27. 6 punktów
  Dyrdymały, czy uważacie koledzy że potencjał podajnika zadeklarowny z błędem np. ok. 03 ma zbawienny wpływ na spalanie w naszych kotłach. Dyrdymały. Ma taki sam wpływ jak deklarowana kaloryczność wpisana z worka. NIe szukajcie dziury w całym.
 28. 6 punktów
  To zupełnie inaczej niż ja - włączam sie wszędzie, nawet jak niczego nowego nie wnoszę ;) Ale też sporo czytam....
 29. 6 punktów
 30. 6 punktów
  Dziękuję kolegom za przypomnienie bo faktycznie zapomniałem o dopalaczu. Dopalacz – kawałek szamotu nad elementem wirowym Ma on za zadanie jakby dłuższe utrzymanie płomienia w komorze spalania i osłonie szamotu celem lepszego dopalenia, oraz zapobieganie zbytniemu wydłużaniu się płomienia – szczególnie przy przymkniętym miarkowniku. Także ma za zadanie zmuszenie płomienia – jakby się już wydłużył do dalszego zawirowania. U mnie ma wymiary 7,7 cm ( odległość pomiędzy przegrodą, a wymiennikiem) x 10cm ( wymiar na osi boków kotła), a grubość jest różna ( zrobiony z cegiełki szamotowej o grubości 3,5 cm) i spoczywa z jednej strony na elemencie wirowym, a z drugiej strony podparty jest o ścianę grodziową ( wyjmowany do odkurzania palnika). Co do kształtu tego elementu to tu można zobaczyć jak on u mnie wygląda : https://youtu.be/5r12YXQSd70 Położony jest tą płaską częścią od strony płomienia. Jednak tłumi on ciąg więc u niektórych ( ze słabym ciągiem) trzeba by dobrać wymiary eksperymentalnie – by nie tłumił zbytnio, a utrzymywał płomień nisko w komorze spalania. Jeśli o ciągu mowa to najtańszym sposobem zwiększenia ciągu ( dla osób które ten ciąg mają słaby) jest zmniejszenie rusztu, oraz zwiększenie przekroju wlotu do palnika w przegrodzie. Zmniejszenie powierzchni rusztu powoduje że mniejsza ilość gazów w jednostce czasu wydostaje się z kotła i są one lepiej dopalone ( mniej dymi, mniej sadzy) maja wyższą temperaturę – co wzmacnia ciąg. Zwiększenie przekroju wlotu do palnika w przegrodzie zmniejsza opory przepływu tych spalin – polepszając ciąg, oraz zapobiega zadymianiu kotłowni przy uzupełnianiu opału. U mnie bez przeróbek ( jak pisałem wcześniej) kocioł po przymknięciu miarkownika i spadku temperatury na kotle nie chciał się podnieść do dalszej pracy ( niska temperatura spalin = brak ciągu) pomimo iż miałem przysłonę w drzwiczkach popielnikowych otwartą na maksa. Obecnie po przeróbkach ( jak opisałem powyżej) mam przysłonę w drzwiczkach popielnikowych przymkniętą na maksa i kocioł ładnie pracuje ( nie przedłużałem komina). By was nie zanudzać wspomnę jeszcze o smole w kotle, którą można bardzo ograniczyć sypiąc na zasyp węgla warstwę trocin o grubości ok. 5 cm ( takich tartacznych lub spod piły – ze stolarni po szlifowaniu się nie nadają bo za drobne ). Warstwa ta będzie barierą w przedostawaniu się smołowatego dymu w górną część kotła ( będzie wnikać w trociny oddając tę smołę później z powrotem do paleniska – takie trociny z dopalaczem), a także będzie zapobiegać zbytniemu przewietrzaniu węgla ( ruch gazów w komorze zasypowej góra - dół ) co wpływa na lepsze powolne zgazowanie węgla ( pali się spokojniej i dłużej). Co do pytań czy można do modyfikacji nr 1 użyć stali zamiast żeliwa to jak najbardziej – najlepiej żaroodpornej, a do samych testów i przekonania się cyt. „czy to u mnie pójdzie ?” można użyć szamotu. Pozdrawiam
 31. 6 punktów
  Wstrzymaj konie żołnierzu! Nie tędy droga. Jak nie siedzisz w tych tematach, to weź instalatora kipi z Twojej okolicy i za odpowiednie wynagrodzenie wszystko Ci zamontuje i ustawi. A jak chcesz się bawić sam i potem szukasz pomocy w internecie to nie miej pretensji do innych, tylko wykaż trochę pokory. Tym bardziej, że z dotychczasowych szczątkowych informacji można przypuszczać, że nie do końca prawidłowo to wszystko porobiłeś... Chociażby o STB było dość jasno w instrukcji napisane...
 32. 6 punktów
  @astromax Nie rozumiem czego się czepiasz, jak kupisz moduł internetowy od Timela to będziesz mógł sprawdzać stan i nanosić poprawki do woli . Takie są prawa rynku, w końcu Timel to, jak sądzę, nie instytucja charytatywna i ma prawo czerpać zyski ze swego produktu/pomysłu/... na swoich zasadach
 33. 5 punktów
  W ramach promocji na MyDevil.net przedłużyłem hosting o 3 lata ze zgromadzonych składek.
 34. 5 punktów
  jak zwykle, nascie lub dzisiat postów w których jest samo gdybanie, bo autorowi nie chce się rzetelnie opisać instalacji(zdjęcie itp.) proponuje tarota postawić albo zakład bukmacherski otworzyć i zakłady przyjmować np. 2:1 brak ochrony powrotu, 1000:1 autor nie ma kotła.
 35. 5 punktów
  A z tego co kojarzę to kolega tak zachwalał swój palnik, kocioł i ekogroszek [emoji16] Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 36. 5 punktów
  Marcus321 przestań już; żadne sztuczne regulacje ceny pietruszki nikomu się jeszcze nie udały widać że jesteś na garnuszku innych/ jeśli pensje zostaną podniesione sztucznie to zdrożeją towary. Wtedy żaden Niemiec czy inny Turek nic nie kupi w naszym sklepie, no może przez pierwsze dwa lata rozpędem. Doprowadzi to do spadku produkcji i wylądujesz na bruku. Duda czy inny Kaczyński roboty Tobie nie nastręczy, a za pieniądze bez pokrycia chleba w pewnym momencie nikt Tobie nie sprzeda. Policjant też Ciebie nie obroni przed głodnymi żądnymi kiełbasy, bo jak sam napisał broń ma zaplombowaną w sejfie zresztą nie potrafił by strzelić do przestępcy, to też sam napisał. Rozdawnictwo nie swojej kasy i ceny z dekretu już raz nas doprowadziły na skraj przepaści. Pozdrawiam Hermogenes
 37. 5 punktów
  Chciałbym podjąć jeszcze kolejny temat, który w moim odczuciu jest powodem niezadowolenia z forum niektórych użytkowników (i nie ukrywam także administracji). Chodzi o osoby używające agresywnego języka na forum. Chodzi o posty, które oprócz przekazu "a co wy tam wiecie" nie niosą za sobą żadnych rzeczowych argumentów. Chodzi także o posty, które atakują wprost jednego użytkownika. Chodzi o posty, które są "na bakier" z kulturą. O posty, których głównym (a często jedynym) celem jest wywołanie kłótni na forum. Tego typu wypowiedzi często zawierają tego typu treści "przemycone" w sposób pozornie niewidoczny. Uprzedzam jednak, że moderatorzy zostali uczuleni także i na tego typu agresywną mowę. Dotychczas w imię tzw "wolności słowa" nie zawsze odpowiednio reagowaliśmy na tego typu wypowiedzi, ale to się zmieni. Każda wypowiedź, w której ktoś nie zgadza się z poprzednikiem powinna być wyrażona w kulturalny sposób ORAZ zawierać argumenty. Nie można atakować innych użytkowników używając inwektyw zamiast argumentów. Posty tego typu będą od tego momentu bezwzględnie usuwane (najczęściej zapewne do kosza, jednak w niektórych przypadkach zastrzegam sobie prawo do całkowitego usunięcia). Użytkownicy piszący w ten sposób nie będą mieli więcej niż jednej, maksymalnie dwóch szans na poprawę. Ostatni przykład pokazał, że nie warto pobłażać tego typu zachowaniom. Mam jeszcze trzeci ważny dla przyszłości forum temat, który wkrótce poruszę. Pozdrawiam.
 38. 5 punktów
  Nie rozumiem o co Wam chodzi, była jakaś umowa (użytkowników forum) ws współpracy z Tomkiem? To że czasem wypowiada się na forum i uwzględnia wiele sugestii w sofcie to dobrze, ale nie ma obowiązku informowania co robi, co produkuje, jakie nowości, jakie ma zamierzenia, itp, itd. To jego "chleb" i uwagi podobne do powyższych, obrażanie się na nieuwzględnianie indywidualnych uwag to trochę niepoważne.
 39. 5 punktów
  @Mark29 przepraszam, że się wtrącam, ale nie podoba mi się Twoje "zaangażowanie" w wyjaśnienie Twoich problemów z nowym kotłem. Ciężko Ci było narysować schemat instalacji ?.
 40. 5 punktów
  Trochę odpowiedź po chamsku... Może kolega @robin60 chciał sobie kupić i na ławie postawić,ewentualnie w ramkę oprawić i powiesić. Tak trudno było odpowiedzieć...? Takim zachowaniem daleko nie zajedziesz.
 41. 5 punktów
  Dodam tylko, że algorytm nie zmienia modulacji co 10 sekund, bo wg producenta, sterownik podejmuje decyzję o ewentualnej zmianie modulacji co 20 sekund no chyba, że sterownik chce się wyrobić przed końcem tego roku i dlatego przyspieszył, przez co decyzję o zmianie modulacji podejmuje 2 x szybciej
 42. 5 punktów
  W tym roku Mikołaj przyszedł do mnie wcześniej i zamiast rózgi przyniósł mi nowy panel do sterownika, a wraz z nim- słupki... Wielkie podziękowania dla pomocnika Mikołaja, koledze @palacz66, który spisał się na medal i tak to pozałatwiał, że święty zdążył przed świętami. Dzięki kolego! Po zmianie panela i co za tym idzie softu, trzeba zapamiętać nowy kod serwisowy (cztery zera jednak były łatwiejsze). W nowym sofcie zmienił się też trochę układ menu w sterowniku. Ale w econecie pojawiła się większa ilość funkcji do regulacji oraz większa ilość przydatnych informacji. No i słupek rośnie...
 43. 5 punktów
  Co do swego zachowania nie zauważyłeś nic ????? Nie powinni wypowiadać się co do obsługi kotła Ci co kotła nie posiadają, bo może to wprowadzać w błąd innych użytkowników.
 44. 5 punktów
  Nie kłóćmy się tak naprawdę o pierdoły.Chyba nikt z nas,bynajmniej ja,nie zamierzam nikogo oszukiwać w podawaniu nieprawdziwych informacji na temat ilości spalanego opału i czasu spędzanego w kotłowni.Spór o wyższości jednej konstrukcji nad drugą,jest moim zdaniem bezsensowny i robimy tutaj niepotrzebny zamęt informacyjny,niezwiązany z tematem wątku.Nie chcę być uzależniony od jednego typu paliwa i dlatego wybrałem to co wybrałem,nie neguję zalet podajnikowca,jednak po przeliczeniu swoich możliwości finansowych,czasu na obsługę,to nijak inaczej nie wychodzi mi że zasypowiec,którego zasypuję RAZ NA DOBĘ,sprawdza się znakomicie.
 45. 5 punktów
  No patrz, a ja sądziłem, że to pokazuje, ile litrów ciepłej wody jeszcze w bojlerze zostało...
 46. 5 punktów
  Proponowałbym w Pana wypadku zastosować regulator pokojowy chociażby dwustanowy podłączany do PINów 44/45 lub dedykowany do gniazda G4. Zaletą termostatu dedykowanego jest możliwość ustawienia co ma się zacząć dziać po jego zadziałaniu czyli: - wyłącz pompę - wyłącz palnik - wyłącz wszystko i w Pana wypadku proponuję o zaznaczenie tej ostatniej opcji - dzięki temu w momencie osiągnięcia temperatury w pomieszczeniu wyłączy się pompa - nie będzie dochodzić do przegrzewania mieszkania ale również i kocioł - dzięki czemu woda która pozostaje w kotle nie będzie się wystudzać a sam kocioł nie będzie musiał się zbędnie uruchamiać. W związku, że ma Pan dużo wątpliwości co do działania urządzenia proponuję darmowy przyjazd serwisanta do Pana urządzenia. Serwisant podjedzie, wytłumaczy działanie wszystkich podzespołów. Takie rozwiązanie pozwoli Panu dopytać się o wszelkie szczegóły i wątpliwości a nasza firma będzie zadowolona ze względu na poprawne działanie urządzenia oraz Pana satysfakcję. Szczegóły ustalimy w wiadomościach prywatnych.
 47. 5 punktów
  Kolego @Anerus, na początek musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki sposób prowadzenia kotła pelletowego najbardziej by Ci odpowiadał, chodzi głównie o to, czy chcesz żeby pompa od podłogówki pracowała cały czas, czy wystarczy Ci dogrzewanie cykliczne. Pokrótce postaram się wyjaśnić na przykładzie kilku kotłów, jak ma to wyglądać: Laguna i Ferroli - bardzo dobre włoskie kotły z prostym sterowaniem, które działają na zasadzie kotła gazowego od termostatu pokojowego, czyli po spadku ustalonej temperatury w domu odpalają się, dogrzewają chatę do ustalonej przez termostat pokojowy temperatury i wyłączają się. Na plus Laguny przemawia nowatorski i sprawdzony system optymalizacji spalania, czyli w skrócie zwalnia on Cię od ustawień takich jak dawki i nadmuch rozpalania, cykle podawania paliwa, korekty nadmuchów itp. Palnik i wymiennik oczyszczają się automatycznie, jest kompresja popiołu, czyli w skrócie Twoja obsługa w skrócie polega tylko na dosypywaniu pelletu i raz na 2-3 miesiące opróżnieniu pojemnika na popiół. Minusem może być cykliczne wychładzanie podłogi, nie każdemu to pasuje z uwagi na komfort termiczny w domu, ale podobno u niektórych się to sprawdza. Kocioł Slimko, albo jakikolwiek inny z palnikiem obrotowym Revo lub Kipi - najtańsze rozwiązanie, bez wodotrysków. Plusem jest stosunkowo łatwa obsługa, choć elementarną wiedzę już trzeba mieć. Przyjazne i przejrzyste sterowanie Pluma, większe niż we Włochach możliwości sterowania instalacją i sposobem prowadzenia kotła, moduł internetowy Econet, który bardzo się przydaje, palniki radzą sobie z gorszej jakości pelletem, jeśli taki akurat się trafi. Minusem przy podlogówce będą stosunkowo małe pojemności wodne kotłów, przez co będzie zwiększona ilość cyklów rozpaleń i wygaszeń i kiepska modulacja na bardzo małych mocach palnika. Biawar Pellux 200 - kocioł i mini bufor w jednym. Pozwoli na ciągłą pracę pompy ogrzewania podłogowego nawet długo po wygaszeniu kotła, bo będzie pobierać z niego energię do momentu spadku o wartość histerezy na kotle, co powoduje jego ponowne rozpalenie. Postoje palnika przy tak dużej pojemności wodnej kotła będą bardzo długie, co przełoży się na mniejszą ilość cykli rozpalania/wygaszania i w efekcie oszczędności paliwa. Z plusów dodatkowo to automatyczne czyszczenie palnika, wymiennika i sterowanie Pluma. Jednak tego kotła trzeba się "nauczyć" , czyli jakiś czas trzeba poświęcić, żeby nauczyć się prawidłowych nastaw i doboru optymalnych parametrów. Z minusów , jeśli ktoś grzeje latem CWU, może być większa ilość zużycia paliwa , bo kocioł musi pobrać sporo energii, by dogrzać sam siebie, jeśli jest wychłodzony. Wreszcie kotły duńskie, czyli Blackstar i RTB, dla mnie osobiście kotły bez większych wad (może prócz ceny, ale za jakość trzeba płacić, niestety) . Zalety to bardzo rozbudowany i przejrzysty sterownik, który zadowoli każdego i każdy znajdzie coś dla siebie, jeśli chodzi o sposób prowadzenia kotła. Genialny moduł internetowy, rejestrujący pracę, wymiennik gwarantujący wysoką sprawność urządzenia, kompresja popiołu, palniki czyszczone kompresorem (w RTB kompresor czyści również wymiennik kotła) zakres efektywnej modulacji palnika rozpoczyna się już od 2kw, co pozwoli na ciągłą pracę kotła w zależności od zapotrzebowania bez zbędnych wygaszeń, generujących straty, 10 lat gwarancji na wymiennik. Dzięki małej pojemności wodnej kocioł rozgrzewa się błyskawicznie, co ma też bardzo duże znaczenie latem, przy dogrzewaniu CWU spalanie pelletu jest ograniczone do niezbędnego minimum, bez większych strat na dogrzewanie samego kotła. Z minusów, jak dla mnie, to będzie płatny dostęp do serwera internetowego po bodajże 3 latach, ale nie są to jakieś astronomiczne kwoty, nie każdemu też internet jest do szczęścia potrzebny... Widać więc wyraźnie, że każdy rodzaj kotła pelletowego jest inny i do czego innego stworzony, tzn wszystkie są stworzone do grzania domu oczywiście, ale jest różnica w ich prowadzeniu. Trzeba wiedzieć czego się oczekuje i mądrze wybrać. Jest to jedno z najważniejszych urządzeń w domu i nie ma większego sensu sugerować się tylko ceną urządzenia, jeśli chcemy długo i bezproblemowo je użytkować.
 48. 5 punktów
  Oficjalnie informuję iż takowe zgłoszenie w formie mailowej zostało wysłane do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Białymstoku, po uprzednim kontakcie telefonicznym z GIOŚ Warszawa 223692547 Wydział Skarg, gdzie tam zostałem przekierowany. Czekam na konkretne działania. Apeluję do wszystkich Tych którzy przeszli na zieloną stronę mocy. O ile odbiorcy zachodni radzą sobie z takimi producentami . To my w kraju Panowie i Panie musimy wziąć sprawy w swoje ręce i sami zatroszczyć się o jakość paliwa nam oferowanego bo nikt za nas tego nie zrobi. O postępach będę informował.
 49. 5 punktów
  To i ja wrzucę takią kotłownię którą udało mi się ulepić. Dwa obiegi grzewcze sterowane oddzielnymi termostatami
 50. 5 punktów
  Chciałbym przedstawić kolektor słoneczny własnej roboty zbudowany z trzech grzejników płaskich, umieszczony w trzech ramach zbitych po bokach z desek i od spodu ze starej boazerii. Środek ramy został wyłożony styrodurem grubości 2 cm przyklejony do desek pianką Pur. Na styrodur została położona wełna skalna o grubości 2,5 cm, a następnie folia dachowa i grzejnik ( pomalowany na czarno farbą do tłumików samochodowych). Grzejnik został zabezpieczony czterema wkrętami do drewna by nie wypadł z ramy podczas przenoszenia. Całość przykryta starymi szybami położonymi na uszczelkach do okien. Szyby zabezpieczone zostały blaszkami, które dociskają uszczelkę do ramy uniemożliwiając jednocześnie przesunięcie szyby. Cała instalacja została wykonana rurkami pex owiniętymi otuliną 12mm i folią dachową. Na odcinku od kolektora do piwnicy rurki pex wpuszczane zostały w rury pcv 120mm wkopane około 20cm w ziemię. Od kolektora do zasobnika jest około 20 metrów. Pracą pompki obiegowej steruje sterownik solarny. Czujniki temperatury zostały umieszczone jeden w zasobniku, drugi przy wylocie ciepłej wody z kolektora u góry. Na samej górze kolektorów jest umieszczony zbiorniczek wyrównawczy. Instalacja działa już 2 rok i spisuje się znakomicie. Ciepła woda od marca do końca października. W dni bez słońca dogrzewana z piecyka gazowego. Od marca do teraz tj. 6 sierpień było może z max 10 takich dni. Woda jest nagrzewana bardzo szybko to za sprawą zasobnika wyposażonego w dużą wężownicę około 1.1 metra bieżącego do temperatury max 80 stopni. W dni zachmurzone całkowicie (słońce świeci przez chmury) do nawet 50 stopni. Nigdy nie zagotowało nam instalacji to pewnie za sprawą dużej odległości między kolektorem, a zasobnikiem. Instalacja zalana w zeszłym roku wodą, obecnie płynem do -35 stopni. Koszt takiej instalacji wyszedł nas około 500zł. Grzejniki kupiłem po 35zł, pompkę za 135zł(można użyć jakiejś starej), sterownik 130zł, rurki za 40 metrów chyba 110zł, Deski, szyby, rurki pcv i folią miałem. Reszta to własna praca. W dwie osoby zajęło nam wszystko 2 dni od rana do wieczora. Poniżej link do Youtube https://youtu.be/a8ijQPms620


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.