Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Porównanie Pomp Cyrkulacyjnych Lfp 25Pwr40C Vs. Pcow 25/4


PawelPe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam wydajnej pompy do cyrkulacji ciepłej wody użytkowej. Cyrkulacja będzie włączana na krótki czas, przed wejściem do łazienki (zastosuję włącznik jednobiegunowy i sterownik który ustawię doświadczalnie na kilkanaście/kilkadziesiąt sekund pracy). Zależy mi na tym by była to mocna pompa, by od włączenia jej, do pojawienia się ciepłej wody w okolicy kranu minęło jak najmniej czasu. Z tego względu wszelkie energooszczędne ERGI itp. odpadają.

Znalazłem dwie, które wydają się być odpowiednie. Parametry mają podobne. Są to:

LFP 25PWr40C oraz LFP PCOw 25/4.

Ta 25PWr40C ma nieco lepsze parametry, to znaczy przy mniejszych mocach, na poszczególnych biegach, ma większą wydajność. Zaskoczyła mnie kolosalna różnica w cenie tych pomp.

LFP 25PWr40C - ok. 1000zł

LFP PCOw 25/4 - ok. 250zł.

Róznica nigdy się nie zwróci, więc pewnie wybiorę tę tańszą, ale nurtuje mnie pytanie, z czego wynika tak wysoka cena 25PWr40C. Co takiego powoduje tak wysoką cenę tej pompy? Na kartach technicznych są ich przekroje - nie znalazłem jakiś większych różnic w budowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa musi być dopuszczona do wody pitnej , i dlatego jest droższa - korpus ze stali nierdzewnej, atesty i inne dopuszczenia są drogie.

Zwykła pompa do CO tego nie posiada.

Pompy LFP 25PWr40C stosuje się do cyrkulacji w bloku mieszkalnym a nie w domu 1 rodzinnym.

Na pocieszenie dodam, że Grundfoss takiej klasy jest 2x droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.