Skocz do zawartości

henryk1953

Stały forumowicz
  • Postów

    1 316
  • Dołączył

  • Wygrane w rankingu

    9

Ostatnia wygrana henryk1953 w dniu 14 Grudnia 2015

Użytkownicy przyznają henryk1953 punkty reputacji!

O henryk1953

  • Urodziny 21 Marca

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    małopolska

Ostatnie wizyty

10 309 wyświetleń profilu

Osiągnięcia henryk1953

Mentor

Mentor (12/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Maszyna do postowania Unikat
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

26

Reputacja

  1. To się robi jak instalacja jest zimna ,przy gorącej predzej ci ta woda wyschnie niz zrobi się kropla. Zrob sobie czyszczenie kotła ,w trakcie przełącz zawor 4D tak aby pompka nie pobierała wody z kotła , a pompka pracowała by tylko w obiegu grzejnikowym...,.Jezeli ten obieg jak twierdzisz jest niezapowietrzony ,to na pompce nie powinno być powietrza ,jezeli będzie to znaczy ze masz kawitację i problemem będzie to co ostatnio napisał kol.kiminero.
  2. Zeby powstał efekt zaciągania powietrza musi być nieszczelność instalacji po stronie ssącej pompki. Jezeli masz nieszczelność to przy wyłączonej pompce masz cisnienie takie jak wysokosc naczynia wzbiorczego do pompki.Wtedy przez tą nieszczelność będzie wyciekała woda.Ta nieszczelność moze być znikoma np, kropla na minute ,takie coś trudno zauważyć.Natomiast jak włączysz pompkę powstanie na tym odcinku podciśnienie co spowoduje to ze zamiast woda wyciekac bedzie zaciągac tą nieszczelnością powietrze.Natomiast jak będzie ta nieszczelność po stronie tłocznej ,to po włączeniu pompki efekt wyciekania będzie bardziej widoczny i łatwiejszy do zlokalizowania. Jezeli ta nieszczelnosc będzie po stronie tlocznej pompki to instalacja bedzie dzialac ale będziesz musiał co jakiś czas uzupełniać braki wody w naczyniu wzbiorczym. Jezeli ta nieszczelność będzie po .stronie ssącej pompki to instalacja co jakiś czas będzie ci się zapowietrzała i przestanie prawidłowo działać. Przełączenie pompki na wyższy bieg zwiększy tylko efekt zaciągania, Co moze powodować efekt zaciągania?- np. zamontowany automatyczny odpowietrznik po stronie ssącej pompki Nieszczelny zawór którym dopuszczasz lub upuszczasz wodę (zawsze jakiś paproch moze pot tloczek się dostać co spowoduje niecałkowite zamknięcie zaworu)Nieszczelność moze być również na srubunku ,lub niedokładnym lutowaniu. Dlatego zeby upewnić się ze masz nieszczelność zaproponowałem ci zamknięcie automatycznego odpowietrznika .Jezeli masz jakąś nieszczelnosć w instalacji to ta instalacja ci się zapowietrzy Pytanie - czy raz w miesiącu puszczasz wodę ZB
  3. Tu masz coś na ten temat:: http://www.instalator.pl/2015/08/usuwanie-powietrza-z-instalacji/ Może głupie pytanie - czy przy grzejnikach masz odpowietrzniki? -bo z tego co pisałeś wynika ze w całej instalacji masz tylko jeden odpowietrznik, który jak wynika masz zamontowany w nieodpowiednim miejscu.
  4. Na zmianę systemu ogrzewania musisz mieć zgodę właściciela budynku (administracja , wspólnota)Na wyburzenie piecy kaflowych również , wszystko obowiązkowo na piśmie.Wszystkie koszty ponosisz ty.Jako ze to będzie podstawowe ogrzewanie mieszkania instalacja i urządzenia przechodzą na własność właściciela budynku. On będzie ponosił koszty remontu i wymiany urządzeń w razie awarii.Natomiast jezeli mama jest właścicielem tego mieszkania to moze tą instalację i montaż tego pieca zrobić jako ogrzewanie dodatkowe (nie moze demontować istniejącego ogrzewania).Na dodatkowe ogrzewanie nie musi mieć zgody właściciela budynku.Natomiast instalacja musi być zrobiona zgodnie z przepisami i przez uprawnione do tego osoby. Właściciel moze żądać dokumentacji .Musi być pewny że to co zrobisz będzie zgodne z przepisami ,a przede wszystkim bezpieczne dla innych lokatorów.
  5. Kolego - jezeli ty nie masz CWU ogrzewanej prądem ,a masz ogrzewanie całodobowe ,to nie wiem czy ci w kosztach całorocznych opłaca się mieć 2ga taryfę .Musisz to obliczyć .Ile energi zuzyjesz w I a ile w II za cały rok .Wtedy będziesz wiedział jaka jest różnica w opłatach .Moze się okazać ze ta różnica będzie mała , i nie pokryje kosztów planowanych inwestycji. A co do gazu - to popytaj .Wcale to nie będzie drożej. A łatwiej będzie ci sprzedać takie mieszkanie. Często jak ludzie słyszą ze mieszkanie ogrzewane prądem ,to rezygnują z takiego zakupu. Co do gazu - musisz miec zgodę właściciela budynku(administracja, wspólnota) Do podłączenia kociołka zatrudnij firmę, ona za ciebie załatwi wszelkie formalności prawne i papierkowe. Popytaj i wtedy decyduj. ps. jezeli jesteś włascicielem mieszkania i własciciel nie zgodzi się na gaz .To go olej i zrób ogrzewanie gazowe jako dodatkowe .Wtedy nie musisz mieć zgody właściciela budynku.Ale będziesz musiał tą instalację zrobić zgodnie z przepisami i przez (osobę ,firmę) mającą odpowiednie uprawnienia.
  6. Koilego - jezeli ty masz kocioł gazowy do ogrzewania wody - to pytanie - dlaczego nie zrobisz ogrzewania gazowgo w mieszkaniu?
  7. Przegrzanie moze byc tylko przy zwykłych akumulacyjnych przy akumulacyjnych z dynamicznym rozładowaniem sterowanie temperaturą jest precyzyjne a temp.w kazdym punkcie pomieszczenia jest w zasadzie taka sama .Przy zwykłych akumulacyjnych ,temperatura przy piecu jest wysoka a po przeciwnej stronie niska.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.