Skocz do zawartości

adamasz

Stały forumowicz
  • Postów

    961
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7

Ostatnia wygrana adamasz w dniu 29 Sierpnia 2013

Użytkownicy przyznają adamasz punkty reputacji!

O adamasz

  • Urodziny 29.04.1954

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    łódzkie
  • Zainteresowania
    kotłowanie podajnikowe, rowerkowanie po kraju i dalej, turystyka, języki, mechanika stosowana

Ostatnie wizyty

8 841 wyświetleń profilu

Osiągnięcia adamasz

Zaangażowany

Zaangażowany (11/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Maszyna do postowania Unikat
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

26

Reputacja

  1. Francuzi aueralni swój mktg modelują po amłejowsku - tysiąc % marży, i wcisk towaru bo jest unikalny i z lepszego świata - a my chcemy towaru dobrego na marży kilkadziesiąt %. Bardzo się fajnie czyta Wasze posty ciurkiem od początku. Klasę tego furkadła doskonale opisują forumowcy francuscy, tylko bariera językowa hamuje przepływ faktów w świat...
  2. Były kiedyś takie zasuwki mosiężne prod rumuńskiej - skojarzenia jakościowe niespecjalne, a jednak u mnie sprawdzają się nieźle. I to zarówno w CO jak CWU; żeliwo odradzam z powodu korozji w pracy na ciepło...
  3. A co powiecie na opasanie takiej studzienki rurką pętli outdorowej gruntowej pompy ciepła? Zapewne zastąpiłoby to żmudne fedrowanie pod ogródkiem-tylko na ile...
  4. Tematyka nie zawsze pachnąca, ale i tak w porównaniu z polityką to zapachy są różane :o Otóż obserwuję podczas mrozów studzienkę kolektorową od ścieków sanitarnych (szara woda+mieszanka firmowa z WC). No i tam NIE ZAMARZA - to także ciepło fermentacji tzw. osadu czynnego. Zwiedzałem kiedyś miejską oczyszczalnię i tam także jest CIEPLEJ niż dookoła! Ciekawe jak tu obliczyć wydajność energetyczną takiego G...REAKTORA :rolleyes:?? ?
  5. Kolektor NW jest OK - ale niby dlaczego mają sobie przeszkadzać??? Dzięki ZZ masz pełną separację kocioł/kominek, i pełne BHP na dodatek :rolleyes: ;i co tu jeszcze kombinować, to położenie tych klapowców :P (ma być poziome jeśli ma grawitować) ! PozdrA.
  6. Spróbuj przenieść ten rozdzielczy ZZ na powrót pod sam kominek i w ogóle to przewal tę pompowo-zaworową gitarę piecową też na powrót, ale z możliwością czyszczenia brudów pomiędzy sezonami.No i masz pełne bezp i prostotę: słowem 2 w jednym :D Ale do NW przekrój 1"min ma być wg PN ! PozdrA
  7. U mnie za podawacz PW robi szczelina między szybą a ramką, którą uzyskuję podkładając blaszkę 0,5mm pod szybkę tam, gdzie są wkręty dociskowe. Oczywiście wskazany silikon czarny, bo to się rozszerza/kurczy, ale u mnie na razie chodzi i nie pęka. Efekt: b. powolne kopcenie się szyby i niebieskawe otoczki płomieni (efekt aureolki;-). Dodam jeszcze przeróbkę szuflady popielnika tak, aby dała się wysuwać przy zamkniętych drzwiczkach - pozwala to spalać drewno nawet niedosuszone na tzw. 'dużym hajcu', no bo inaczej oczywiście zdymia się haniebnie i gaśnie! PozdrA.
  8. Wspornik można wykonać z mocowaniem do ściany po obu stronach komina - rodzaj ramy z np.rurek 1". Jeśli zaś bojler pionowy, to wystarczy jedna rurka z dospawanymi łapkami. Gdybyś zapodał fotkę miejsca+baniaczka, to byłoby łatwiej!
  9. Mam jeszcze uwagę, aby zastosować raczej rury ocynk gładkie typu rynna, bo te karbowane Al trudno się czyszczą i stawiają opór przepływowi powietrza. Karbowane nadają się jako elastyczne łączniki i tłumiki drgań. Co 2mb dobrze jest zrobić rewizję z deklem coby przed sezonem włożyć tam rurę odkurzacza i usunąć kurz! Nie na darmo panie domu uważają DGP za brudasa domowego... Ale warto i tak mieć takowego, niezależnie od kaloryferów - przed sezonem i wiosną DGP jest najlepsze i niedrogie w dodatku!
  10. Wykrywam przewody pod napięciem prostym krajowym 'piskaczem' PHASER 777 - działa nawet na grubość główki cegły czyli ok.7cm! Nie zamierzam reklamować 'dobry bo polski' ale w zastosowaniach budowlanych to naprawdę skuteczne urządzenie. Ostatnio wykrywałem nim przebieg skoszonego otworu przez strop FERT poprzez włożenie DY pod napięciem i detekcję w/w czujnikiem piętro niżej.... PS Koszt 'piskacza' to kilkanaście zł - do BOSCHa b.daleko;-)
  11. Sorki, miałem jednak na myśli piec zgazowujący - ' gasifying oven ' . Niejednoznaczna terminologia z tymi paleniskami powoduje potem omyłki w opisach!
  12. Ten 'rocket stove' z zał linku jest niekompletny - sprawdźcie na YT - tam pokazują ich różne wielkości i konstrukcje! Wspólny mianownik ich stanowi DODATKOWE POWIETRZE (secondary air) wprowadzane w górnej części płomienia w celu lepszego dopalania gazów spalinowych - daje to ów tytułowy 'rakietowy' płomień. Dotyczy to również kominków lepszej klasy tudzież składanych piecyków turystycznych. Pokombinować można, ale oba wloty muszą mieć regulację napływu, a dolny MUSI dawać minimalny przelot w celu zapobieżenia wytwarzania się czadu (chem. CO zamiast CO2)!
  13. Ciekawe są ich skojarzenia naleśnika jako 'Mlyn' co ma związek z mieleniem (grinding)! Po rusku naleśniki to Bliny - coś tam się pokręciło, ale i tak najlepsze są z kominka opalanego olchą, pieczone na żeliwnej płycie, a mąka GRYCZANA. Dla mnie BOMBA :D
  14. Tak sobie pomyślałem o ZZ - jeśli ciężko chodzi, albo sprężynka za mocna na małą pompkę, to pomoże całkowite jej usunięcie; pod warunkiem pionowego ustawienia ZZ tak, aby grawitacja go domykała zamiast sprężynki. A poza tym dobrze, że dałeś cynk o efektach poszukiwań - odwrotnie niż większość forumowiczów: jeśli już jest OK, to po co z tym zaraz na Forum :rolleyes: ?
  15. Zacznij od rysunku - zeszkicuj stan obecny na schemacie bojlerka na kartce. Potem przepływy: grawitacja bez pompy/OFF i przy pompie ON. Zdaje się, że ZZ nie domyka albo pompa nie wydaje!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.