Skocz do zawartości

adamasz

Stały forumowicz
  • Postów

    961
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7

Ostatnia wygrana adamasz w dniu 29 Sierpnia 2013

Użytkownicy przyznają adamasz punkty reputacji!

O adamasz

  • Urodziny 29.04.1954

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    łódzkie
  • Zainteresowania
    kotłowanie podajnikowe, rowerkowanie po kraju i dalej, turystyka, języki, mechanika stosowana

Ostatnie wizyty

8 836 wyświetleń profilu

Osiągnięcia adamasz

Zaangażowany

Zaangażowany (11/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Maszyna do postowania Unikat
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

26

Reputacja

  1. Były kiedyś takie zasuwki mosiężne prod rumuńskiej - skojarzenia jakościowe niespecjalne, a jednak u mnie sprawdzają się nieźle. I to zarówno w CO jak CWU; żeliwo odradzam z powodu korozji w pracy na ciepło...
  2. Kolektor NW jest OK - ale niby dlaczego mają sobie przeszkadzać??? Dzięki ZZ masz pełną separację kocioł/kominek, i pełne BHP na dodatek :rolleyes: ;i co tu jeszcze kombinować, to położenie tych klapowców :P (ma być poziome jeśli ma grawitować) ! PozdrA.
  3. Spróbuj przenieść ten rozdzielczy ZZ na powrót pod sam kominek i w ogóle to przewal tę pompowo-zaworową gitarę piecową też na powrót, ale z możliwością czyszczenia brudów pomiędzy sezonami.No i masz pełne bezp i prostotę: słowem 2 w jednym :D Ale do NW przekrój 1"min ma być wg PN ! PozdrA
  4. U mnie za podawacz PW robi szczelina między szybą a ramką, którą uzyskuję podkładając blaszkę 0,5mm pod szybkę tam, gdzie są wkręty dociskowe. Oczywiście wskazany silikon czarny, bo to się rozszerza/kurczy, ale u mnie na razie chodzi i nie pęka. Efekt: b. powolne kopcenie się szyby i niebieskawe otoczki płomieni (efekt aureolki;-). Dodam jeszcze przeróbkę szuflady popielnika tak, aby dała się wysuwać przy zamkniętych drzwiczkach - pozwala to spalać drewno nawet niedosuszone na tzw. 'dużym hajcu', no bo inaczej oczywiście zdymia się haniebnie i gaśnie! PozdrA.
  5. Wspornik można wykonać z mocowaniem do ściany po obu stronach komina - rodzaj ramy z np.rurek 1". Jeśli zaś bojler pionowy, to wystarczy jedna rurka z dospawanymi łapkami. Gdybyś zapodał fotkę miejsca+baniaczka, to byłoby łatwiej!
  6. Mam jeszcze uwagę, aby zastosować raczej rury ocynk gładkie typu rynna, bo te karbowane Al trudno się czyszczą i stawiają opór przepływowi powietrza. Karbowane nadają się jako elastyczne łączniki i tłumiki drgań. Co 2mb dobrze jest zrobić rewizję z deklem coby przed sezonem włożyć tam rurę odkurzacza i usunąć kurz! Nie na darmo panie domu uważają DGP za brudasa domowego... Ale warto i tak mieć takowego, niezależnie od kaloryferów - przed sezonem i wiosną DGP jest najlepsze i niedrogie w dodatku!
  7. Wykrywam przewody pod napięciem prostym krajowym 'piskaczem' PHASER 777 - działa nawet na grubość główki cegły czyli ok.7cm! Nie zamierzam reklamować 'dobry bo polski' ale w zastosowaniach budowlanych to naprawdę skuteczne urządzenie. Ostatnio wykrywałem nim przebieg skoszonego otworu przez strop FERT poprzez włożenie DY pod napięciem i detekcję w/w czujnikiem piętro niżej.... PS Koszt 'piskacza' to kilkanaście zł - do BOSCHa b.daleko;-)
  8. Sorki, miałem jednak na myśli piec zgazowujący - ' gasifying oven ' . Niejednoznaczna terminologia z tymi paleniskami powoduje potem omyłki w opisach!
  9. Ten 'rocket stove' z zał linku jest niekompletny - sprawdźcie na YT - tam pokazują ich różne wielkości i konstrukcje! Wspólny mianownik ich stanowi DODATKOWE POWIETRZE (secondary air) wprowadzane w górnej części płomienia w celu lepszego dopalania gazów spalinowych - daje to ów tytułowy 'rakietowy' płomień. Dotyczy to również kominków lepszej klasy tudzież składanych piecyków turystycznych. Pokombinować można, ale oba wloty muszą mieć regulację napływu, a dolny MUSI dawać minimalny przelot w celu zapobieżenia wytwarzania się czadu (chem. CO zamiast CO2)!
  10. Ciekawe są ich skojarzenia naleśnika jako 'Mlyn' co ma związek z mieleniem (grinding)! Po rusku naleśniki to Bliny - coś tam się pokręciło, ale i tak najlepsze są z kominka opalanego olchą, pieczone na żeliwnej płycie, a mąka GRYCZANA. Dla mnie BOMBA :D
  11. Tak sobie pomyślałem o ZZ - jeśli ciężko chodzi, albo sprężynka za mocna na małą pompkę, to pomoże całkowite jej usunięcie; pod warunkiem pionowego ustawienia ZZ tak, aby grawitacja go domykała zamiast sprężynki. A poza tym dobrze, że dałeś cynk o efektach poszukiwań - odwrotnie niż większość forumowiczów: jeśli już jest OK, to po co z tym zaraz na Forum :rolleyes: ?
  12. Zacznij od rysunku - zeszkicuj stan obecny na schemacie bojlerka na kartce. Potem przepływy: grawitacja bez pompy/OFF i przy pompie ON. Zdaje się, że ZZ nie domyka albo pompa nie wydaje!
  13. Nie woda, a ciepło w niej zawarte - poczytaj Forum z wyszukiwarką na 'wychładzanie CWU bojlera' , i na pewno odpowiesz sobie na to pytanie sam!
  14. A jak jesteś PRowcem ACV - to odpuść :wacko: ! PozdrA.
  15. To jest akurat pytanie do jego właściciela, ale bęben nie ma ogranicznika gr. warstwy skrawanej, czyli kawałki mogą być za duże! Producent tutaj też nie zamieścił fotki zrębki produkowanej przez urządzenie swojego chowu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.