Skocz do zawartości

kabajo6

Stały forumowicz
  • Postów

    194
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Ostatnia wygrana kabajo6 w dniu 23 Lipca 2012

Użytkownicy przyznają kabajo6 punkty reputacji!

O kabajo6

  • Urodziny 23.02.1977

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Małopolska

Osiągnięcia kabajo6

Współtwórca

Współtwórca (7/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. A no cały kolega Lysy-jak brakuje argumentów to inwektywy.Bzdury to Ty wypisujesz,stawiając w jednym szeregu węgiel z Kazimierza i z Sobieskiego.Albo kompletnie nie umiesz palić,albo w życiu węgla z Kazimierza na oczy nie widziałeś. Przy polskiej zmiennej pogodzie nie da się dobrego testu węgla ,a tym bardziej przeprowadzić obliczeń "fizycznych".Można jedynie intuicyjnie to ocenić.Między węglem z Kazimierza,a z Wujka jest bardzo nieduża różnica na korzyść Wujka,mimo że z węgla Kazimierz jest mniej popiołu.
  2. Jak kupujesz samochód,to spala on jednocześnie banzynę,ON,gaz ?Najpierw zastanów się czym będziesz palił,dopiero dobierz kocioł,a zaoszczędzisz pieniądze,nerwy i czas.
  3. Dlaczego nieporozumieniem?Sprawność seryjnego kotła jest "robiona",sprawdzana na węglu 24MJ.Wymiennik takiego kotła nigdy nie będzie w stanie odebrać dobrze energii z lepszego węgla.I mimo,że stosunek kaloryczności Sobieski-Wujek,jest mniej więcej +50% gratis,realnie będzie to jakieś 15%.
  4. Nie posiadam.Ale jeżeli faktycznie tak jest,to się cieszę,że nie mam tego bubla.
  5. Najlepiej kupić próbkę węgla[ze 2 worki],a dopiero pózniej większą ilość."Wujek"[czyli typ 33 lub 32.2]nadaje się do dolniaka ,a nawet z trzech sprawdzonych [sobieski,Kazimierz] jest najlepszy. Sobieskiego nie polecam nawet na okresy przejściowe,chyba,że zamiast nordic walking chcesz uprawiać" wiadro z popiołem" walking.
  6. Taki przypadek,że po wyczyszczeniu kocioł więcej spala,to jak 1:1000000.To tak samo,jakby samochód po OT-2 zaczął więcej palić. Nie próbowałeś czasem zagrać w totka?
  7. No i prawidłowo palisz.Ja natomiast odnosiłem się do techniki palenia "powietrze główne zamiast wtórnego" Przepływa powietrze,czyli właśnie są warunki do całkowitego spalenia.CO2 przechodząc przez warstwę żaru redukuje się do CO,no i są straty,choć tego nie widać w postaci dymu. Napisz na ilu metrach spalasz te 16 kg w tym czasie,no bo może akurat u Ciebie jest dobrze.U mnie są 2 piętra,160m+piwnica,stare 20 letnie drewniane okna i drzwi zewnętrzne,2 balkony po 10 m+wieniec 3*10m-a więc sporo mostków termicznych,Sciany pustak żuż.+biała cegła,nieocieplony ,na stropie 10cm styropianu.W grudniu przy -15 nawet na węglu z kop."sobieski" bez problemu 10-11h stałopalności przy tej ilości węgla.W domu średnia 21st. Dodam,że na kotle GS nierealne były te wyniki w moim domu,jeżeli chodzi o temp. w pomieszczeniach i zużycie węgla.Gdybym spalał te same ilości węgla bez przeróbek kotła,to w domu miałbym ok.15 st.
  8. http://www.energetykacieplna.pl/wiadomosci-i-komunikaty/krakow-zabroni-palenia-weglem-w-piecu--60792-10 Zastanawia mnie tylko,na czym oni "latają",że w ich głowach rodzą się takie pomysły :)
  9. kabajo6

    Szybkie Spalanie Wegla

    75 m i kocioł 17KW nie daje rady utrzymać temp.?Chyba,że ogrzewasz jeszcze jakiś basen?Na mokrych trocinach powinien dać radę,a nie na węglu-tym bardziej,że grzejniki aluminiowe.Po nasypaniu 5 kg węgla powinno byc w 20 min 100 st. na kotle,a nie,że temp. spada.
  10. Wadą podawania powietrza przez zasyp nie jest zajmowanie się całego wsadu.Jak będziesz podawał przez ruszta,też Ci się zajmie wszystko,no bo promieniowanie.Natomiast paląc w ten sposób stwarzasz warunki do "powstania"CO2 w komorze zasypowej,a ten gaz "przepuszczony" przez warstwę koksu powoduje duże straty w spalaniu.Zastanów się,czy nie lepiej jednak mieć trochę smoły w komorze zasypowej,która świadczy,że jest tam co najwyżej tlenek węgla.
  11. 7 ton to sporo.Pewnie kiepski kocioł i kiepski węgiel.Skontaktuj się z Przemysław2ar.On najlepiej Ci wyliczy,jaki kocioł potrzebny.Poza tym sam zajmuje się produkcją kotłów...
  12. kabajo6

    Sypka Sadza W Piecu

    Węgiel orzech II to paliwo podstawowe do kotłów ogniwo s6wc.Pozostałe to paliwa zastępcze.
  13. kabajo6

    Sypka Sadza W Piecu

    Jest to kocioł na węgiel o2,więc zmiana granulacji raczej zaszkodzi niż pomoże. Zawór 4d powiększy tylko straty kominowe. Ruszt wodny powoduje obniżenie temp. w palenisku,a więc kopcenie i osadzanie sadzy. Podczas palenia płomienie wchodzą między "zimne" ścianki wymiennika-znowu sadze i straty. Zamontowanie miarkownika ciągu znacznie poprawi osiągi. Sypiesz 30 kg węgla ,utrzymujesz na kotle 45 st i pali Ci się tylko 10-12h??? Bez problemu uzyskasz lepszy wynik kopcąc tradycyjnie od dołu dosypując na "żar" 10-12kg węgla.Chyba,że masz kocioł niedowymiarowany. Według mnie spalasz w zbyt grubej warstwie i na za niskiej temp.
  14. Moim zdaniem zasłanianie tylnej ściany kotła szamotem tylko niepotrzebnie zmniejsza jego moc,no i psuje cały efekt.U mnie najlepszy efekt ,gdy zasłonięte ruszta za przegrodą i cegły tylko na bocznych ściankach.I to nie za wysoko,nawet nie na szerokość cegły.Ważniejsze chyba jest jednak danie szamotu w komorze zasypowej.Tutaj mam na bocznych ściankach na szerokość cegły i ruszt pionowy zalepiony gliną.Takie rozwiązanie jak na razie przyniosło mi najlepsze efekty.Dokładam 14kg węgla O2 z kopalni "Kazimierz" i bez problemu mam przez 8,5-9h 60-65st na kotle.
  15. kabajo6

    Palenie Koksem

    A czemu rozrzedzone powietrze poprawia spalanie?No bo im cieplejsze powietrze,tym bardziej rozrzedzone.I im niższe ciśnienie,tym powietrze bardziej rozrzedzone-a lepsze spalanie[to akurat sprawdziłem u siebie przechodząc z dmuchawy na miarkownik].Na "chłopski rozum" to jest na odwrytke. Zastanawiają się nad tym na forach samochodowych i doszli do wniosku,że zimą spalanie jest lepsze,no bo gęściejsze powietrze...Tylko nikt nie odpowiedział na pytanie,czemu zimą auta więcej palą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.