Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witam


graba3sz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow.Pisze gdyz czytam wasze posty i sie zastanawiam nad jedna rzecza?Wszyscy pisza ze maja powieszchnie domow od 120 do 160 mkw i raczej wszystkie te osoby maja piece o mocy 23 kw chodzi mi o piec SAS Gro Eco .No i tutaj moje pytanie czy jesli do do mu o powierzchni wstawie piec SAS Multi o mocy 17 kw czy bedzie on wystarczajacy na ta powierzchnie?Chce sie poradzic was .w sumie dzwonilem do SASa na infolinie i tam mi powiedzieli ze bedzie to wystarczajaca moc na ta powierzchnie ale wiecie chialbym sie upenic na forum i mam nadzieje ze uzyskam szybka konkretna odpowiedz ktora rozwieje moje watpliwosci .Pozdrawiam wszystkich forumowiczow !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow.Pisze gdyz czytam wasze posty i sie zastanawiam nad jedna rzecza?Wszyscy pisza ze maja powieszchnie domow od 120 do 160 mkw i raczej wszystkie te osoby maja piece o mocy 23 kw chodzi mi o piec SAS Gro Eco .No i tutaj moje pytanie czy jesli do do mu o powierzchni wstawie piec SAS Multi o mocy 17 kw czy bedzie on wystarczajacy na ta powierzchnie?Chce sie poradzic was .w sumie dzwonilem do SASa na infolinie i tam mi powiedzieli ze bedzie to wystarczajaca moc na ta powierzchnie ale wiecie chialbym sie upenic na forum i mam nadzieje ze uzyskam szybka konkretna odpowiedz ktora rozwieje moje watpliwosci .Pozdrawiam wszystkich forumowiczow !!

 

Jeżeli powierzchnia mieszkania jest około 160 m2 to powienien wystarczyć, tylko jeszcze jedno pytanie o zasobnik CWU jakiej wielkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 sezonów temu liczyłem moc kotła mnożąc a x b budynku po zewnętrznej x 30 % + wartość grzałki bojlera przy współczynniku przenikalności cieplnej 1,1. czyli słabe ocieplenie. Zurzycie eko 5,5 t na rok dla 180 m2 użytkowej. Kocioł ma pionowe płomienice przez co utrzymuje mi sprawność na poziomie 75 % przy 87 % obliczeniowej -wykazanej. Węgiel jest różny o różnej zawartości kalorycznej i dlatego przy obliczaniu mocy kotła instalator poradził mi zrobić pewien zapas. Rzeczywiście sprawdziło mi się to w późniejszej eksploatacjii. Sam kocioł to nie wszystko tak jak myślą niektórzy - kocioł to tylko 30 % reszta to właśnie cała otoczka z urządzeń regulujących i wspomagających prawidłowe działanie instalacjii grzejnej. U mnie w kotle słabym ogniwem okazał się być palnik który na dzień dzisiejszy mało że jest uszkodzony to jeszcze "żre" paliwa z górnej półki to tak jak ja bym przy pensjii 1500 zł chodził na obiady do "Grand Hotelu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki wszystkim za odpowiedz a bojler jesli oto chodzilo przewiduje w granicach 150- 200 lmysle ze bedzie wystarczajacy .I jeszcze jedna sprawa dzisaj rozmawialem z moim hydraulikiem i on powiedzial ze cos sie pozmienialo z tymi wielkosciami Kw.np.powiedzila ze dawniej piece zabca mialy 25 kw a teraz taki sam piec to juz tylko 17 kw bo cos uregulowali to prawnie wreszcie ale nie chcialbym w blad wprowadzac nikogo jeszcze raz dzieki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam !!No i na gorze jeszcze troszke mniejsza kubatura bo sa skosy wylane i ocieplone 7 cm 3i4 na przemian a w scianach 4 i5 cm na przemian tak ze mysle ze to juz :D :D :P :D wystarczajaco

Edytowane przez graba3sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.