Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Carboret(buderous) 20 Kw Nie Dopala Ekogroszku


martinn1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem laikiem to moja pierwsza zima z piecem, jak w temacie piec CarboRet(buderous) 20 kW nie dopala ekogroszku, powstaje dużo sadzy. Wcześniej miałem inny ekogroszek i tego problemu nie było. Co zrobić żeby ten ekogroszek się dobrze spalał. Niewiem czy czasem forumowicz o nicku pbuli nie miał tego samego problemu bo jego zdjęcia zgadzają się ze stanem spalania u mnie + u mnie występuje przy otwarciu dolnej klapy zadymienie. Proszę pilnie o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo sadzy powoduje zbyt mało powietrza, spróbuj zwiększyć poprzez otwarcie przesłony na dmuchawie (jeśli jest)

ewentualnie podnieść trochę moc dmuchawy w sterowniku. Tylko nie przesadź, bo zbyt dużo powietrza może powodować powstawanie spieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zwiększyłem temp zadaną z 57 na 60 i otwarłem klapkę dmuchawy. Jest o wiele lepiej problem zniknął. Po całym dniu wyrzuciłem pół szuflady popiołu to dużo czy mało? Czy jest to prawda, że mając większą temperaturę zadaną piec może mniej spalać? Bo dłużej trzymie na pauzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zwiększyłem temp zadaną z 57 na 60 i otwarłem klapkę dmuchawy. Jest o wiele lepiej problem zniknął. Po całym dniu wyrzuciłem pół szuflady popiołu to dużo czy mało?

 

Ilość popiołu zależy przede wszystkim od jakości węgla. Dobry polski daje szufladę popiołu na tydzień. Słaby polski daje szufladę popiołu na 2 dni. A czeski daje szufladę popiołu na dzień. I tego się nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolega reklamuje polski węgiel???

osobiście mam pełną, czubatą szufladę z 60 kg opału...konkretnie z pieklorza Bobrek. to chyba czeski lepszy?

Gdzie Kol. widział taki węgiel co da szufladę na tydzień??? aha chyba jak się raz na tydzień przepali...

Chętnie podkupie z 5 ton...Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość popiołu zależy przede wszystkim od jakości węgla. Dobry polski daje szufladę popiołu na tydzień. Słaby polski daje szufladę popiołu na 2 dni. A czeski daje szufladę popiołu na dzień. I tego się nie przeskoczy.

 

Szufladę na tydzień? Jaką szufladę 5kg, 8kg, 10kg? Piec 15kW czy 25kW, czy może 38kW? Spalając 20kg/dobę, 30kg/dobę, czy może 50kg/dobę?

 

Kolego jaja sobie robisz takimi stwierdzeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja nie. Najwyżej za Antonim Macierewiczem: skrót myślowy :(

 

Piec 25kW, popiołu wiadro/dobę, węgiel czeski - spala 50-55kg/doba (gdzie wiadro przyjmuje ok. 1 pełnej szuflady popielnika)

 

I nie reklamuję polskiego bo jeśli już to antyreklamę gdyż tylko z jednej dostawy miałem deklarowaną minimalną ilość popiołu. I było faktycznie wiaderko popiołu na 7 dni przy zużyciu ok. 40kg dobę. Kosztował 2 lata temu 850zł/tonę luz, na składzie reklamowali go jako "najlepszy" tyle że dalsze jego dostawy ze względu na cenę sobie darowałem. Pozostałe zakupy tańszego polskiego dawały ok. pół wiaderka popiołu na dobę. A ten sezon palę czeskim.

 

Na marginesie: wiadro mieści 8kg węgla. Dla popiołu nie ważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.