Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Doły Grzejników Zimne Po Zamontowaniu Kotła Gazowego.


darek1120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, u klienta zmieniłem (zainstalowałem obok weglowego) kocioł kondensacyjny de dietrich (hydraulicznie wszystko prawidłowo, zawory zwrotne itp itd dane) Wszysko pracuje prawie dobrze, otóż doły grzejników są niedogrzane (tylko w najmniejszym grzejnikach doł ma prawidłową temperature). Filtr przed kotłem czysty, wszystko odpowietrzone. Instalacja na rodzielaczach, grzejniki aluminiowe, zawory z regulacja przepływu (NIE termostatyczne, przy otwarciu mają pełne przepływy). Mi przychodzi na myśl tylko to że trzeba założyc termostaty (gdzie juz sa kryzowane przepływy) lub pompa w kotle jest za słaba (kocioł nowy, właściciel od razu zauwazył ze doły chłodniejsze, na starym kotle wszystko było ok). Czy wymiana na termostatyczne pomoże na 100%? Nie chce klienta narazić na dodatkowe koszta ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana biegu pompy nie robi różnicy?

 

Wyregulować przepływy można zaworami powrotnymi, tak na próbę lub na stałe.

 

Zastanawia mnie dlaczego było dobrze (ty jesteś tego pewien, czy tak twierdzi klient?) a teraz jest źle. Co poza podpięciem drugiego pieca zostało zmienione?

 

Na próbę możesz też wyjąć wkład siatkowy filtra i poobserwować. Jeśli pompa jest za słaba to po wyjęciu filtra powinno być troche lepiej.

 

Jak to nie pomoże to poprosimy schemat i parametry pompy oraz instalacji.

 

Czy każdy kocioł ma swoją pompę? Jeśli nie, to przyczyna po stronie instalacji.

 

Czy ten drugi kocioł jest pomocniczy, czy też funkcjonują one zupełnie rozłącznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chłodne są tylko doły wszystkich większych grzejników, to mogą być tylko dwie przyczyny:

- za niską temperaturę podaje piec gazowy

- za mały -zbyt wolny przepływ

 

Z grzejnikami jest tak, że na większych - grzejnik większą powierzchnią oddaje ciepło, dlatego doły są zimniejsze, natomiast na mniejszych grzejnikach mniejsza powierzchnia oddaje ciepło, dlatego całe są ciepłe. Najprawdopodobniej rurki doprowadzające są o takim samym przekroju. Doprowadzenie wody o takiej samej temperaturze i w takiej samej ilości do do grzejników o różnych powierzchniach powoduje, że te większe szybciej oddają ciepło (szybciej się schładzają), a że ciepła woda idzie do góry, to dlatego doły są chłodne.

 

Lekarstwo:

1) wyregulować zaworami - najlepiej zwrotnymi (aby nikt z domowników nie rozregulował) - a konkretnie to przytłumić (przykręcić) na mniejszych grzejnikach - tak jak pisał kiminero

2) dodatkowo zwiększyć temperaturę na piecu (bo wyregulowanie spowoduje pojawienie się chłodnego dołu w małych grzejnikach oraz zmniejszenie się chodnego dołu w większych)

3) po wyregulowaniu można też spróbować wrzucić wyższy bieg -jeżeli nie jest najwyższy - również za radą - kiminero

 

Napisz też jakie są średnice pomp na piecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.