Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czeski Eko Groszek


Martin_RK

Rekomendowane odpowiedzi

Paliłem trochę czeskim eko jesienią. Rano wygaszałem piec i rozpalałem wieczorem, bo na dworze było stosunkowo ciepło w dzień. Nie jestem fanem tego opału ale po zatrzymaniu pracy kotła żar tlił się jeszcze przez około 45min. Co ty masz za opał który trzeba wzbudzać co 3 min. bo zgaśnie. Spróbuj 10 sek. podawania, 30 sek. przerwy, nadmuch na 30%, klapka wentylatora na połowę. Napisz co się dzieje, po upływie np. 10 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zastanawiam się czy Eko groszek czeski o którym mówicie to węgiel brunatny ?? czy kamienny ??

 

Bo brunatnym takim czeskim palę to nie ma problemów - jest bardzo dobry, piec temperaturę szybko osiąga i przy mrozach -17 nie było problemów z temperaturą. Wówczas spalanie było 50 kg/doba temperatura na piecu 75-80 stopni

 

Ale jeśli macie na myśli kamienny bo to nie mam zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy moj poscik:)))u mnie czeski groszek spisal sie super, pale w starym piecu tylko z dmuchawa i pompa do krążenia wody w ukladzie i w najwieksze mrozy tej zimy, groszek potrzefil zagotować wode w ukladzie. nie wiem jak sie spisuje w nowoczesnych piecach ale w moim staruszku szykowanym do wymiany spisywal sie swietnie, 450zl / tona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystycznie czeski ekogroszek ma przewagę brązowego - tak jak polski był czarny tak tutaj czarny jest w mniejszości. Zostawia też sporo popiołu i śmieci.

 

Przestawiłem wczoraj po pracy ustawienia pieca (który rzecz jasna trzeci raz wygasł): nadmuch 3/12, klapka na wentylatorze w 80% przysłonięta, podawanie 6s na 40s przerwy. I pali się jak na razie (16 godzin) ładnie a przede wszystkim nie gaśnie.

 

Dobrze by go było opanować bo jednak co 440zł za tonę to nie 780zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem problemy z gaśnieciem, przestawiłem podawanie na 11-13s, przerwa w podawaniu ok 55s i jest ok, z suchym nie powinno byc problemu nawet z podawaniem 5s. Latem kupiłem 2t czeskiego jak zaczalem palić był zupełnie suchy, palił sie na różnych ustawieniach, później pod koniec grudnia dokupiłem kolejne 2t, ale był mokry i piec gasł, (węgiel był też z innej kopalni czeskiej) musiałem przestawić i pali się bardzo dobrze. Dmuchawa na ok 27% w skali do 100 - przymknieta w 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Kupiłem czeski groszek od znajomego.

Na początku tragedia,prawie zero mocy i masa sadzy.

Niestety w czasie kiedy go kupowałem nie było szans aby był suchy.

Wkurzyłem się i zostawiłem go w kotłowni, kupiłem na zimę polski groch podobno Pieklorz (takie info ze składu).

Nie było rewelacji, też był mokry, ale przynajmniej w domu ciepło.

W połowie stycznia skończył mi się Pieklorz i wróciłem do czeskiego.

Po dwóch miesiącach w kotłowni(workowany) wysechł na pieprz i teraz to nie ten węgiel.

Moje parametry na czeskim grochu to:

PIEC 25 KW z podajnikiem i obrotową retortą.

Podawanie 20s

Przerwa 30s

Podtrzymanie 30 min przez 32sek

Nadmuch 10%, całkowicie otwarta przesłona, czopuch przymknięty w połowie.

Temp pieca 70 st. bez problemu, nawet troszkę "przegania" w górę

Instalacja z zaworem 4D z regulają pogodową i regulatorem pokojowym.

CWU 140l.

Dom 160m, nowe okna, nie ocieplony.

Zurzycie czeskiego węgla na poziomie 40 kg doba.

Do ustawień dochodziłem popołudniami przez prawie tydzień :angry:

Ilość sadzy do przyjęcia, czyszczę kocioł co ok. 3 tyg.

 

Mam nadzieję, że moje wypociny komuś pomogą.

PODSTAWA - MUSI BYĆ SUCHY !!!!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje parametry na czeskim grochu to:

PIEC 25 KW z podajnikiem i obrotową retortą.

Podawanie 20s

Przerwa 30s

Podtrzymanie 30 min przez 32sek

 

Pozdrawiam

 

1. Podawanie duże - ja mam dość suchy i 10/40 nie był w stanie spalić.

2. Nie rozumiem tego: "Podtrzymanie 30 min przez 32sek" - co miałeś na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Piszecie, że czeski eko musi być suchy. A który nie musi? Jeżeli wsypalibyście suchy opał Pieklorz, który ma 29MJ a nie 20MJ jak czeski to zużylibyście do uzyskania tej samej energii 1 / 3 mniej. 750PLN polski eko, 500PLN czeski – gdzie tu zysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Piszecie, że czeski eko musi być suchy. A który nie musi? Jeżeli wsypalibyście suchy opał Pieklorz, który ma 29MJ a nie 20MJ jak czeski to zużylibyście do uzyskania tej samej energii 1 / 3 mniej. 750PLN polski eko, 500PLN czeski – gdzie tu zysk?

Fakt, żadna oszczędność,ale muszę spalić to dziadostwo do końca, wyczyszczę kocioł i załaduję go suchutkim grochem z Kazimierz Juliusz.

 

Zobaczymy czy to taka rewelacja, podobno ma ok 27 MG/kg.

 

Po długich poszukiwaniach w końcu znalazłem mam nadzieję, uczciwego dostawcę.

Zapłaciłem za workowany 720 zł. Znajomi kupowali u niego i są zadowoleni.

Zobaczymy, poinformuję o efektach

Pzdr. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja na początku marca kupiłem na próbę tonę czeskiego eko za 330 z przywozem z Wieszowej koło T Gór.

Spala się dość fajnie zostaje "popiół" około 0,5 wiadra z 15 wiader węgla. "Popiół" to małe gródki które po dotknięciu rozpadają się praktycznie na pył. Spalanie orientacyjnie 40-50 kg na dobę - dom 200m nie ocieplony, temp 20,75C na sterowniku pokojowym Auraton 2005.

 

Wcześniej miałem też czeski eko ale od innego sprzedawcy (pewnie z innej kopalni) spalanie to masakra - porównywalnie do polskiego brunatnego eko (którego miałem 50kg na oróbe) tak więc wg mnie czeski eko nie jest taki zły to zależy jak trafimy. Minusem jest to że idzie go więcej - nie chodzi mi o cenę ale o to że trzeba go więcej wrzucić do składziku z węglem a później więcej przenieść do kociołka - marnujemy tu swój czas i zdrowie przenosząc dodatkowe tony w sezonie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem taki wegiel

 

piec dochodzi do50 stopni a potem nie daje rady wiecej...

 

po 12h robi sie szlaka i trzeba ja sciagac

 

ja tym groszkiem palilem w cieplejsze miesiace wrzesien-listopad tego roku

 

na zime nie polecam bo masakra ;p

To masz złe nastawy pieca ja pale tym brudasem i powiem ze miale na poczatku kłopoty bo nie umiałem ustawic pieca teraz sobie chwale i jest bardzo mało popiolu z jednego zasobnika pol wiaderka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.