Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Wybrać?


djshrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam dom jednorodzinny o powierzchni grzewczej 200m2.

Zależy mi żeby piec był z bojlerem, i mało palił węgla.

Rodzaj paliwa to właśnie węgiel. Co polecacie i w jakiej cenie?

 

Aha i jeszcze kwestia ładowności takiego pieca. Dobrze by było gdybym nie musiał przez około 40h nic nie dorzucać.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli chodzi o taki przedział cenowy to albo dyzo przewymiarowana miałówka albo za okolo 7tys eko ,no tak dobrze to nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym a tylko taką kwotą niestety operuję.

Moglibyście podać jakieś konkretne modele i ceny +/-

 

I tu mam jeszcze pytanie o spalanie przede wszystkim. Może warto faktycznie wziąć kredyt i dołożyć te 3 tyś do eko ?

 

jesli chcesz brac kredyt ipalic eko to moim zdaniem to pomyłka ,jesli chcesz palic stałopalnie ale odpady drewniane czy inne tez to polecam kocioł domino,taki z 4-6 co pozwoli na utrzymanie ognia w najwieksze mrozy ponad dwa dni dla twojej powierzchni ,bez mrozu to nawet kilka dni , wtedy te 4tys powinno starczyc na taki kociołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj DJ.

Chyba musisz pomyśleć o większej kasie !

I tylko o retortowym. Powinien zwrócić sie po 3 latach /ten większy nakład/.

A jeszcze zyskasz na czasie obsługi - idziesz do kotłowni wtedy kiedy TY chcesz, a nie wtedy jak w domu jest już zimno................

mniej kurzu, żadnego łykania goracego pyłu przy codziennej obsłudze, żadnego wygaszania pieca, Retorta to naprawdę piękna sprawa.

Aspekt ekonomiczny powinien mieć dla Ciebie największe znaczenie- więc jeśli piec węglowy to tylko z podajnikiem - nawet najtańszy- nie znaczy niedobry.

Im tańszy tym lepiej. Na Allegro masz pełno..... za 5600 w górę do 15000. Chyba musisz mieć ze 30 kW ./nie wiem jak ocieplony masz dom?/

Może przekona Cię moja eksploatacja; przy retorcie teraz zużywam ok 6 do 8 kg ekogroszku na dobę /mam duuuuużo wody do grzania/.kilka dni paliłem miałowcem /takim po poprzednim c.o. zużywa od 12 do 16 kg węgla i miału na dobę !!!! 2x wiecej; 6kg x 365 dni to oszczędzam ponad 2 tony węgla

po 780 zł?? czyli jak masz mało pieniędzy kup droższy piec ! Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj DJ.

Chyba musisz pomyśleć o większej kasie !

I tylko o retortowym. Powinien zwrócić sie po 3 latach /ten większy nakład/.

A jeszcze zyskasz na czasie obsługi - idziesz do kotłowni wtedy kiedy TY chcesz, a nie wtedy jak w domu jest już zimno................

mniej kurzu, żadnego łykania goracego pyłu przy codziennej obsłudze, żadnego wygaszania pieca, Retorta to naprawdę piękna sprawa.

Aspekt ekonomiczny powinien mieć dla Ciebie największe znaczenie- więc jeśli piec węglowy to tylko z podajnikiem - nawet najtańszy- nie znaczy niedobry.

Im tańszy tym lepiej. Na Allegro masz pełno..... za 5600 w górę do 15000. Chyba musisz mieć ze 30 kW ./nie wiem jak ocieplony masz dom?/

Może przekona Cię moja eksploatacja; przy retorcie teraz zużywam ok 6 do 8 kg ekogroszku na dobę /mam duuuuużo wody do grzania/.kilka dni paliłem miałowcem /takim po poprzednim c.o. zużywa od 12 do 16 kg węgla i miału na dobę !!!! 2x wiecej; 6kg x 365 dni to oszczędzam ponad 2 tony węgla

po 780 zł?? czyli jak masz mało pieniędzy kup droższy piec ! Pozdro

Czesc kolego 6kg na dobe ale latem na c.w.u. to się zgodze . Tylko dlaczego liczysz 6kg razy 365 dni. Lato jest krudsze a zimą pali napewno więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

 

Domu nie mam ocieplanego styropianem aczkolwiek jakieś docieplenie wewnątrz ścian jest. (Dom ma około 10 lat).

Chcę kupić sam piec, cały "system" już mam ( mój obecny piec pożera około 7-8 ton węgla przez zimę przy bardzo ekonomicznym paleniu!!! Paliło się o 17 i dogasało około 24....) Do wody mam piec gazowy, ale przez zimę chciałbym połączyć piec i bojler. Póki co przekonaliście mnie do pieca z podajnikiem. Dobrze zrozumiałem ?

Postaram się poszukać czegoś na allegro podrzucić Wam linki i poczekam na opinie.

 

Jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo DJ.

Piec z podajnikiem spali ok 5 ton, ale będziesz miał w domu 24 h ciepło, a nie tak jak do tej pory od 17 do 24 ,a potem stygło.

Naprawdę podajnik to jest super sprawa. Wybierz jak najtańszy , bo idea we wszystkich ta sama, a trochę kasy zostanie na opał.

Np. kosztuje 1500 drożej , a sprawność ma 2% większą...................szkoda kasy,,, podajniki wszędzie prawie te same, reduktory też, sterowniki podobne.......................itp.itd. Obejrzyj zebiec.com.pl idea dobra jak w firmie Kostrzewa ale prawie pół ceny..........

Sam używam z Pleszewa i wcale nie żałuję, mam już po 3 sezonach, i jest super. Chociaż teraz wybrałbym zębca, albo galmeta, który dla mnie jest ok.

Niektórzy maja złą opinie o galmecie, ale czemu??? nie piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc kolego 6kg na dobe ale latem na c.w.u. to się zgodze . Tylko dlaczego liczysz 6kg razy 365 dni. Lato jest krudsze a zimą pali napewno więcej.

 

Witaj 1973.

Jasne że zima pali więcej-bo jest ogrzewanie c.o.; ale tyle węgla pozera sama c.w.u. To jest ze 20 % całego zużycia pożera u mnie ciepła woda !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam problemów nie mam ale zawsze mozna się czegoś nowego dowiedzieć. A nastawy mam raczej dobre ,ale jakby twoje były lepsze i piec by mniej palił to jeszcze lepiej. Miałem mały problem z sadzą w piecu było jej sporo, ale paliłem lekko mokrym węglem i temperaturę na kotle 60 s. Na tą zimę opał jest suchy a na piecu dam 65-70st podobno ma byc lepiej. A i jeszcze jedno chce zamontować w kominie pod czopuchem regulator cugu ( klapkę ) i czy ta klapka morze przyniesc oszczędności w opale ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.