Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny Węgla Na 2017R


domelo27

Rekomendowane odpowiedzi

 

dodatkowo sprawdziłem na stronach producenta http://www.weglokokskraj.pl/pl/sprzedaz-wegla/ruch-bobrek-oferta-handlowa i takiego sortu oraz kaloryczności nie ma w ofercie. Kolejny sprzedawca co (teoretycznie) miesza opał. No chyba że to co podaje to marzenia, a nie stan faktyczny ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu cen, miesiąc temu byłem zdania że obniżek już nie będzie, ale dziś kumpel podesłał mi link do eko z Kolumbii

 

https://swiatopalu.pl/products/ekogroszek-kolumbijski-26-gj-trojka

 

i wniosek jaki mi się nasuwa to jak już opłaca się transportować wyngiel z Kolumbii to podwyżek też już nie będzie :)

 

jakby ktoś miał namiar na dobry workowany miał, w dobrej cenie (nie odsiewka, nie karena i nie rastar :) ) to proszę o info

taaa produkt niedostępny i już nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płatności gotówką utargowałem przy węglu luzem upust po 10 zł na tonie (o bogowie są jajcarze) plus transport "gratis" do zamawiającego raptem to 20 km ale to zawsze na browara będzie hehe....

Co do przyszłości - koleś ze składu wprost zapowiedział tańszego węgla po tych cenach co z zimy i wiosny nie ma co liczyć nowy transport z Rosji będzie już po nowych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie właściciel skladu prosto w oczy mi to dziś powiedział - czasy taniochy na węglu kończą się

 

mi na składzie latem, od kilku lat mówią prosto w oczy: "Panie, ta zima to będzie zimą stulecia" - przez kilka lat mijali się z prawdą, ostatnim rokiem udało im się co nieco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o problemach na składach z węglem - teraz i popatrz na ceny rok do roku.

Góru tu nie jestem ale czuję po kieszeni zmiany. Późną jesienią lub zimą groch po 580/590 a teraz brak. Eko stary sort po 620. To ceny ruska.

Gruby Polak typ 33 po takiej cenie, że chyba koks lepiej kupić.

Limity bratku limity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ceny w tym roku są wyższe niż w ubiegłym ale porównaj to do cen z np. z lat 2010-2012, to już ceny w tym roku nie wyglądają na mega wysokie ....

 

ja tam nie widzę braku wyngla na składach, słychać o limitach na kopalniach na poszczególne sorty ale tym się nie przejmuję  tylko czekam jeszcze z ostatecznym zakupem  1-2 miesiące,  na razie sonduję różne składy. Nastawiam się, że do końca wakacji raczej mega podwyżek nie będzie, a na pewno kupię opał suchszy - co nawet przy ewentualnej małej podwyżce i tak wyjdę na zero :)

 

oczywiście nikt nikomu nie zabroni kupować opał i na 5 lat do przodu :D

 

a i pamiętam czasy kiedy opłacało się kupować koks więc nic nowego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem niby będzie suchszy niż teraz? Możesz mi to wytłumaczyć? Wiesz, co to jest wilgotność naturalna węgla? Wiesz na czym polega przeróbka węgla na płuczce? Wg Ciebie latem nie ma ulew i oberwań chmur? Nic nie zaoszczędzisz, ale zawsze możesz faktycznie poczekać na statek z Kolumbii.

A w latach 2010/13 ceny węgla były mniej więcej takie jak teraz. Możesz je nawet odnaleźć w tematach archiwalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dojechał Retopal i ekoret ze sklepu internetowego PGGi KWSA w foliowych workach i powiem że nawet suchy- zamówione w poniedziałek, a środę retopal i ekoret dziś w domu - plus na szybką wysyłkę no i że waga worków się zgadza min 25-26kg w worku, a od prywaciarza z neta to różnie między 23,5-24,5 i do tego mokry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem niby będzie suchszy niż teraz? Możesz mi to wytłumaczyć? Wiesz, co to jest wilgotność naturalna węgla? Wiesz na czym polega przeróbka węgla na płuczce? Wg Ciebie latem nie ma ulew i oberwań chmur? Nic nie zaoszczędzisz, ale zawsze możesz faktycznie poczekać na statek z Kolumbii.

A w latach 2010/13 ceny węgla były mniej więcej takie jak teraz. Możesz je nawet odnaleźć w tematach archiwalnych.

mam cynk że już wypłynął z San Escobar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to mieszanka rosyjskiego Kuzbass w sortach 1,8 t. ekogroch i  1,5 t. orzech z kostką. Węgiel matowy typowa 24 płomienno-gazowa. W teście łopatologicznym zderzenie dwóch brył w rękach daje coś jak ekogroch :) Mimo warunków atmosferycznych węgiel relatywnie suchy i fizycznie bez oznak lasowania się.

Z premedytacją zakup na okres przejściowy zamiast brunatnego lub jakiegoś podłego piachu zwanego zaszczytnie miałem :)

Spaliłem małe wiadereczko max 5 litrowe w garażowej kozie - zdjęcie nr 2. wypala się z tego co widziałem do gołego rusztu może przy większych bryłach zostaje trochę żaru. (Palone tradycyjnie od dołu). Węgiel barwa jasna w kierunku białej. Zawartość popiołu liczę na około 12% objętościowego. Przy paleniu od dołu zapach dymu był znośny mniej śmierdzący niż przy brunatnym czy polskim kamiennym (zasługa czyżby mniejszej zawartości siary ?) to samo z wizualizacją dymu - mimo kapitalnej pogody bezwietrznej ciężko było dostrzec dym.

Za 620 zł powtarzam węgiel z premedytacją kupiony na przejściówkę.

 

Teraz odsapnąć ciut i zapolować na polskiego mocarza. chociaż sam wariant z flotem wcale głupi nie jest.

post-22868-0-75293800-1495740792_thumb.jpg

post-22868-0-17045800-1495740800_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Jastrzębska spółka szuka sprzedawców koksu opałowego więc wychodzi na to że znów się pokaże koks opałowy , ciekawe jak to ma się do węgla $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem niby będzie suchszy niż teraz? Możesz mi to wytłumaczyć? 

 

"Węgiel powi­nien być moż­li­wie suchy w momen­cie zakupu, bo po co pła­cić za wodę. Naj­le­piej kupo­wać węgiel mię­dzy czerw­cem a wrze­śniem, ze wska­za­niem na sier­pień z racji niskich śred­nich opa­dów w tym mie­siącu. Wybierz moment, kiedy od 2 tygo­dni było bez­desz­czowo i słonecznie."

 

uruchom wujka googla i sprawdź sobie skąd ten cytat pochodzi a może co innego Ci się "przyda"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Węgiel powi­nien być moż­li­wie suchy w momen­cie zakupu, bo po co pła­cić za wodę. Naj­le­piej kupo­wać węgiel mię­dzy czerw­cem a wrze­śniem, ze wska­za­niem na sier­pień z racji niskich śred­nich opa­dów w tym mie­siącu. Wybierz moment, kiedy od 2 tygo­dni było bez­desz­czowo i słonecznie."

 

uruchom wujka googla i sprawdź sobie skąd ten cytat pochodzi a może co innego Ci się "przyda"

 

 

Twój plan bierze w łeb, bo są składy co mają sztuczne nawadnianie hałdy z ekogroszkiem lub gdy świeci słońce to hałda jest przykryta plandeką, a gdy pada deszcz jest odkryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co się targujecie, co kto ma/robi na składzie, i po co. 

Kupować u producenta i paletki :) Wg mnie (nie jestem młody) lepiej dołożyć, i mieć porządne paliwo B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.