Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termostat Grzejnikowy


RobertoP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Na forum jestem nowy i mimo wykształcenia technicznego na tym sprzęcie nie znam ani troszeczkę. Mój problem polega na tym, że rozwaliłem termostat przy przesuwaniu szafy. Nie wiem co to za model, ale po rozmowie z bardziej wtajemniczonym człowiekiem powiedział, że to zawór starszego typu i cięzko takie coś dostać. Czy możecie mi podpowiedzieć co mam wpisywać w internecie, żeby znaleść takie cudo? Ewntualnie gdzie uderzyć? Zależy mi na tym, żeby nie rozkręceć grzejnika w celu zmiany całego zaworu z głowicą a na kupnie samej głowicy. Dołączam zdjęcie. Średnica wewnętrzna gwintu to około 32mm (domyślam się że 5/4''). Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

post-53684-0-81882800-1378232008_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leć z uszkodzoną głowicą do sklepu i poproś o dobranie głowicy o tych samych parametrach (gwint, skok, długość trzpienia). Powinieneś coś dobrać, tylko szukaj w sklepach hydraulicznych, nie supermarketach.

 

Ewentualnie może ktoś rozpozna tego producenta.

 

P.S.

Jeżeli połamaną głowicę wyrzuciłeś to odkręć z innego grzejnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie termostaty były na początku lat 90, sam miałem takowe z zaworami 3/4" , działały na grawitacji, nie wiem czy te są na 1/2 czy na 3/4

Podobno były produkowane w Radomiu (na Podkanowie w FŁ)

 

Oj będzie ciężko, ale do zaworu 1/2" to podbierzesz, gorzej z 3/4"

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie domyślam się, że może być ciężko. Szczerze mówiąć - bardziej liczę, że znajdę takowy na pchlim targu lub u kogoś w piwnicy. Nie mam pojęcia czy sklepy hydrauliczne dysponują historycznym sprzętem. Jeżeli ktoś miałby taki u siebie i chciałby się go pozbyć to zapraszam. Oczywiście firma nie ma znaczenia tylko zeby byl kompatybilny z aktualnym zaworem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.