Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Bojlera


leszkowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

Stałem się posiadaczem takiego oto wymiennika http://www.grzejemy....ENNIK-CO-120L/3

na ulotce jest "rysuneczek" przedstawiający możliwość instalacji bojlera w pionie (chyba ze ja błędnie to interpretuje) czy zamontowanie go w pionie z wyjściem cwu w miejscu grzałki (bądź cyrkulacji) może skutkować obniżona sprawnością, a może czymś innym? Zasobnik będzie zasilany z instalacji za pomocą pompki (czujnik temperatury i sterownik)

z góry dziękuje za odpowiedzi i sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik dwupłaszczowy poziomy. Z tego co widać zalany w piance i uchwytów montażowych do powieszenia w pionie lub nóżek do postawienia nie ma.

Typowy zasobnik poziomy jak każdy dwupłaszcz. Pionowych nie widziałem. Byłby problem z odpowietrzeniem płaszcza.

Ulotki często są pisane dla całego szeregu różnych typów zasobników. Byćmoże ten rysunek "pionowego" ustawienia dotyczy takiego właśnie typu zasobnika. Ewentualnie wrzuć foto, bo informacje ze strony, którą podałeś, montażu pionowego nie przewidują. I słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia chwilowo nie posiadam (bojler przebywa w innym miejscu niż ja)

nóżek ani uchwytów żadnych on nie posiada (jako ze z założenia jest on poziomy), a do zadania pytania o pionowy montaż skłoniło mnie to zdjęcie i to ze na obydwu przyłączach wody sa "rozpraszacze" (chyba ze to norma w tego typu wymiennikach)

Czyli jednym z problemów był by problem z odpowietrzeniem układu zasobnika? (przy pionowym montazu)

Edytowane przez leszkowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem, do czego dążysz. Kupiłeś zasobnik poziomy ale nie masz miejsca do powieszenia go poziomo? Czy może dręczy cię coś innego?

 

Fakt zdublowania rozpraszacza wiąże się prawdopodobnie z przeciwdziałaniem "odwrotnemu" montażowi. Mam na myśli dowolność montażu w osi obrotu. Taka już charakterystyka dwupłaszczy, że ciężko powiedzieć gdzie góra, gdzie dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsce na poziomy montaż mam i tak pewnie będzie on wisiał :) gdyby była możliwość ustawienia go w pionie to mógłbym w ten sposób efektowniej zagospodarować cześć kotłowni (która ma tylko ~2,20m wysokosci)

e: problem w odpowietrzeniu może być taki ze przestrzeń płaszcza znajduje się także powyżej zasilania? (w ustawieniu pionowym)

Edytowane przez leszkowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z ulotki "...montuj jak chcesz, obustronny rozpylacz wody uniwersalny montaz..."

To ja proponuję montaż skośny, obrotowy, podążający za Księżycem np.

 

P.S.

Kolega najpierw kupił boiler, potem zszedł do kotłowni i stwierdził, że pionowy by był bardziej "efektywny przestrzennie"?

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w odpowietrzeniu może być taki ze przestrzeń płaszcza znajduje się także powyżej zasilania? (w ustawieniu pionowym)

Będzie stały efekt "płynącej wody". W sumie to z efektem strumyka, mógłby wisieć nawet w salonie... To dopiero by miało wpływ na efektywność wykorzystania przestrzeni kotłowni :P

 

Sorry... Trochę sie nabijam z twojego PROBLEMU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie z mogłem choć trochę poprawić humor zebranym :P

a do zadania pytania o pionowy montaż skłoniło mnie zdjęcie z ulotki (bo nie dotyczy ono raczej zasobników pionowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i temat zdechł... Może jak kolega już kotłownie zbuduje, to problemy się namnożą... A tak posucha...

 

Na dowidzenia powiem koledze coś, co zasłyszałem ostatnio w dobrym filmie:

"Czy masz z górki, czy pod górkę, patrz na ciastko, nie na dziurkę!"

 

Nie twórz problemów tam, gdzie ich nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to spróbuje reanimować ten temat :D

@kiminero w pierwszym swoim poście tego tematu napisałeś ze nie spotkałeś sie z "dwuplaszczowym pionowym" a moze to ma szanse działac?

http://www.fuego.pl/6639_Bojler_dwuplaszczowy_pionowy_ERMET_w_piance_200_zywicowany.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się spotkam z tym "wielbłądem", to sprawdzę czy w pozycji pionowej powstanie w płaszczu komora powietrzna powyżej zasilania. Jeśli tak, to nie widzę sensu montażu bojlera z dodatkowym efektem dźwiękowym "siła wodospadu"

Dziękuje za zainteresowanie tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.