Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosze O Pomoc W Wyborze Kotła Około 100Kw Ekogroszek Miał


JadziaW

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie: planuję zakup kotła 100 kW na ekogroszek najlepiej aby mógł spalać też miał albo szczapy drewna.

Jaką firmę polecacie

 

1.
HEIZTECHNIK
-

Kocioł Q MAX EKO DUO

Część paleniskowa kotła podzielona została poprzez wykonaną z rur wodnych ścianę na dwa paleniska. Pierwsze z nich wyposażone zostało w palnik retortowy z automatycznym podajnikiem ślimakowym zaś drugie palenisko umieszczone z tyłu kotła wyposażone zostało w ruszt sztabkowy żeliwny i niezależny wentylator nadmuchowy

 

czy 2.
SAS

SAS GRO-ECO

Kocioł retortowy, automatyczne podawanie paliwa (eko-groszek, miał

3. Albo jeszcze
CICHEWICZ
:
Produkt charakteryzuje się:
? w pełni żeliwnym palnikiem retortowym wraz ze ślimakiem z przeciwzwojem. Wydłuża to żywotność śruby i palnika, a także umożliwia spalanie miału

 

Który piec będzie najlepszy, spali najmniej i nie będzie z nim częstych problemów serwisowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukaj na forum, kocioł Heiztechnika bodaj 70kW był opisywany przez niezadowolonego użytkownika.

Przy tej mocy kocioł powinien być dobrany do parametrów komina oraz instalacji najlepiej przez projektanta aby uniknąć pomyłek wynikających z marketingowego bełkotu, który podajesz w cytatach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam ten wątek. Heiztechnik 75 kW. Szkoda, że "niezadowolony użytkownik" nie napisał jak to się skończyło po otrzymaniu podpowiedzi od serwisu.

 

1. A którą z tych firm polecacie jako tą, której można zaufać. Oczywiście nie ma ideału. Niektórych w ogóle nie biorę pod uwagę ze względu na przeważace złe opinie jakie znalazłam w necie - np. Kostrzewa.

2. Skąd wziąć takiego projektanta? Czy wystarczy przez internet - obecnie mam piece olejowe, kiedyś miałam stare węglowo odpadkowe (ogromne) i mam wszelką dokumentację dotyczącą kotłowni.

3. Czy uważacie, że ja -inaczej mówiąc: dzielna kobieta - poradzę sobie sama z czyszczeniem tego pieca? Nie boję się, ale straszą mnie mężczyźni...

4. Pociąga mnie ten Heiztechnik ze względu na te dwa paleniska. Ale nie znalazłam nikogo kto by taki piec miał i mógł wyrazić zadowolenie lud niezadowolenie. Czy te dwa paleniska razem mają sens? Czy da się jakoś - mimo, że nic nie piszą o tym - w razie trudności finansowych, palić tam miałem bez wielkich strat spowodowanych tym, że nie jest to typowy kocioł do palenia miałem?

Edytowane przez JadziaW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Tilgner KTM ze sterownikiem Bruli tu adres: http://bruli.pl/

oraz http://www.tilgner.c...dukty/kotly-ktm

mam o nim bardzo dobre zdanie.

na stronie bruli można sobie obejrzeć kotły z tym sterownikiem jak pracują u użytkowników.

Można palić groszkiem, ekogroszkiem, miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jadziu W

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś o heiztechniku to wejdź na forum www.heiztechnik.pl

Po drugie nawet na tym forum jest mnóstwo innych postów na temat naszych produktów.

Wpisz tylko w miejsce "wyszukiwanie" słowo "heiztechnik" i zobaczysz wiele wątków.

 

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.