Skocz do zawartości
IGNOROWANY

proszę o radę-piec z podajnikiem-KLIMOSZ czy DEFRO?


arachne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nową użytkowniczką, ale że przede mną modernizacja starego domu więc pewnie będę tu stałym bywalcem , takze itam serdecznie :)

 

Mamy z mężem stary dom,110 m2, ok 25 letni, stara stolarka (okna w drodze) jeszcze nie ocieplony, grzejniki na razie stare.

 

W nast tyg chcemy zamówic piec, a ze nie mamy zielonego pojęcia w tym temacie od pary dni przekopuję interent i wszelkie fora. Dziś nawet przez sen mówiłam o kotłach :)

 

Miec ma byc na eko-groszek(w podlaskim cena 550 takze do zaakceptowania, miał niewiele tanszy-470), piec ma byc przede wszystkim wygodny, czysty, żadnego brudu, ton popiołu i odwiedzin w kotłowni pare razy dziennie(mamy piec gazowy, ale zwazywszy na koszty gazu jest nieuzywany, mamy tez kilkuletni piec zasypowy, ale chcemy sie go pozbyc- za duzo brudu i pracy przy nim).

 

Po wielu godz przez kompem udało się nam zawęzić zakres producentów do 2:

 

1. Klimosz ling plus 15 kw -cena 6740, nie iem jeszcze jak z montazem ( dobre opinie, duo nie chcemy, bo nastawiamy sie na eco-groszek, poza tym za tą marką przemawia dostepnośc , mamy kilku dystrybutrów w naszym miescie, poza tym regulator pogodoy i jakies inne bajery cenie)

2.Defro komfort eco cena 6300, nie iem jak z montazem(dobre opinie, cena prawie jak klimosza) -przy okazji czym sie różnią poszczególne modele :defro eko, defro komfort eko i defro kompakt-ja jakos róznic za bardzo nie moge wyłapać... :)

 

Co byście wybrali? Dodam,ze priorytetem nie jest cena-piec ma byc po prostu dobry,ale dobrze jakbysmy zmiescili sie w 7-8 tys za sam piec.

 

 

Mam jeszcze pytanie-na jakie koszty powinnismy sie jeszcze nastawic prócz pieca i montazu (jako laik wyczytałam ze bedą potrzebne 2 pompy, zawór 4-drogowy-do czego (?), boiler. Piec ma róniez ogrzewac wodę- póki co ogrzewamy gazem , a ze zuzywamy sporo jakos tej wody to rachunki za gaz są zawsze niemiłą niespodzianką.

 

sorry za banalne pytania, ale pytam, bo sie na tym nie znamy, a nie chcemy dac sie nabić w bambuko .

 

Z góry dzięki za odzew i wszelkie uwagi

pzdr, arachne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie strasząc moja prognoza na ten rok to 1 tyś/T. ( za workowanego Julka – okrzyknięty najlepszym) skąd przypuszczenia.... ano w tamtym roku jak brakowało na Pomorzu cena dochodziła do 850 zł /T. Nieszczęśliwi Ci którzy palą tak daleko od kopalni czarnym złotem i płacą 40% za transport przez piękny kraj Polska. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak czytam ile kosztuje opał daleko od Śląska to bardzo się cieszę, że eko-groszek na ten rok już kupiłem za 500 zł tona (+ parę złotych za transport). Ale do ZG Piekary mam rzut beretem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panoie, a ile mniej wiecej kupic , bo nie mam pojęcia ??? Dom ok 110m, nowe okna, nieocieplony.

4-5 ton powinno z zapasem wystarczyć. Ja na 200m + zasobnik podobnego domu spalam 7-8 ton na cały sezon. Ale staram się kupować przed zimą tak, aby "dobić" do 10 ton (lubię czuć "bezpieczeństwo energetyczne" :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.