Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka Nie Grzeje


Paweł26

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z instalacja ogrzewania podłogowego .(podłogówka nie grzeje mimo iz na rotometrach wskazywany jest przepływ)

Układ wydląda tak jak na zamieszczonym schemacie.

Zawory kulowe sprawdziłem,sa sprawne

Zawór termostatyczny z kalpilara działa właściwie

Zawó zwrotny działa

Filtr skośny czysty

Spora cześc podłogówki zapowietrzona

post-24887-0-41395400-1320952453_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora cześc podłogówki zapowietrzona

Witam,

O co pytasz? Skoro zapowietrzona, to nie grzeje.

 

Trzeba odpowietrzyć.

 

Czy ona kiedykolwiek działała czy może nowa?

Poza tym - nie grzeje to pojęcie wzgledne. Puść na przykład 40C na termostacie i sprawdź na powrotach które pętle są ciepłe a które nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie bo to co rysujesz również nie ma prawa działać - otwarcie zaworu termostatycznego powoduje natychmiastowy wzrost temperatury i zamknięcie zaworu co powoduje, że co najwyżej ciepły będzie rozdzielacz ale same rurki nie mają szans - możliwe, że przeniesienie kapilary na powrót by pomogło, ale wtedy musisz tak ustawiać aby temperatura powrotu nie przekroczyła c.a. 45oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z instalacja ogrzewania podłogowego .(podłogówka nie grzeje mimo iz na rotometrach wskazywany jest przepływ)

Układ wydląda tak jak na zamieszczonym schemacie.

Zawory kulowe sprawdziłem,sa sprawne

Zawór termostatyczny z kalpilara działa właściwie

Zawó zwrotny działa

Filtr skośny czysty

Spora cześc podłogówki zapowietrzona

Witam.

Jeśli rotametry kręcą, to jest przepływ.

Jeśli jest przepływ, to nie ma zapowietrzenia.

 

Błąd polega na brakującym zaworze regulacji podmieszania. Prawidłowe działanie układu z kapilarą wymaga wyregulowania ciśnień w układzie podmieszania w celeu ukierunkowania przepływów.

Tak jak masz teraz pompa ma łatwiej gonić wodę przez pętle podłogówki, niż przeciskać ją przez zawór zwrotny powtrotu, nawet jeśli kapilara otworzy termostat na full.

Mając założony zawór regulacyjny na obejściu podmieszania, to odpowiednio go skręcając zmusisz pompę do pobierania wody z zasilenia układu.

 

Przepływ obejścia nigdy nie może być na 100%, bo takie otwarcie nie generuje oporów. Dlatego twoja pompa wybiera takie a nie inne kierunki przepływu.

 

Załóż zawór i będzie good.

 

Pozdrawiam i zachęcam do poczytania o tego typu układach. Źródła nie podam, bo by było za łatwo ;)

 

 

P.S.

Tak to powinno wyglądać. Nie było schematu z zestawem albo przy zaworze z kapilarą?

 

post-18583-0-62674600-1321007041_thumb.jpg

post-18583-0-15257200-1321007078_thumb.jpg

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było żadnej instrukcji przy kapilarze.

Przepłukałem podłogówke woda i teraz wiem ze zrobiłem bład,bo nie była zapowietrzona.

Gdybym tak zamiast stosowania zaworu regulujacego na obejściu dac głowice na zasilaniu -czy to coś da?(mówię o takim rozwiazaniu poniewaz wymaga mniej przeróbek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tak zamiast stosowania zaworu regulujacego na obejściu dac głowice na zasilaniu -czy to coś da?(mówię o takim rozwiazaniu poniewaz wymaga mniej przeróbek).

Raczej nie. Tyle tylko, że czynnik generujący opory przewędruje na zasilanie. Z punktu widzenia przepływów nic się nie zmieni.

Powyżej schemat z materiałów Danfossa. Inną wersję proponuje Kisan (poniżej), co nie zmienia faktu, że w obu przypadkach wymagany jest zawór regulacyjny.

 

post-18583-0-45855300-1321022951_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem różnicy ciśnień jest pompa. Po stronie ssawnej podciśnienie jest... zawsze :blink:

 

Zawór w tym miejscu ma zapobiegać obiegowi wody przez bypass gdy pompa podłogowa nie pracuje. Przepływ ten wymusiłaby pompa kotła (CO).

 

O to ci chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez bypass nie popłynie, to fakt ale co z podłogówką?

Hmmm... no to zawór zwrotny na głównym zasileniu np.?

 

Sytuacja, o której piszesz mogłaby się zdarzyć, gdy pompy są względem siebie podpięte równolegle. Gdy pompa podłogi stoi, pracująca pompa CO mogłaby próbować zasysać wodę zarówno z kotła jak i z podłogi. Wtedy "odwrócone" kierunkiem podciśnienie pojawi się na zasilaniu ogrzewania podłogowego. Fakt. W znaczące zaburzenie obiegu w układzie nie wierzę, bo podcisnienie to będzie z równą siłą odziaływało na pompę podłogi jak i na otwarty w tym kierunku bypass.

 

Tak czy inaczej dodatkowy ZZ załatwi twoje wątpliwości.

 

Nie prościej było wrzucić go na schemat, a nie bawić się w te podchody i zgadywanki? :angry:

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu gdzie łaczy sie powrót z zasilaniem obiergu podłogówki znajduje sie trójnik oraz nypel.

Miałem chwile czasu wiec odkreciłem kawałek rurki i na nyplu wkreconym w trójnik oparłem podkładke metalowa z otworem w srodku.

Wystarczy dobrac odpowiednia srednice otworu w podkładce,aby układ działał włąsciwie.

Potestuje,sprawdze -możliwe ze uda sie bez ciecia ,skrecania i lutowania.

post-24887-0-41710800-1321034921_thumb.jpg

post-24887-0-80973300-1321035529_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.