Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co wybrać???


xadamx

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ponieważ jestem nowy na tym forum, zwracam się do was z prośbą o doradzenie w sprawie zakupu pieca. do tej pory paliłem zwykłym miałowcem ale juz znudziło mnie non stop dokładanie do pieca. cholernie duży wybór z tymi piecami. póki co padło na stalmarka 25kw (bo dużo ludzi go kupuje i chyba nie narzekają) oraz iskrę (podobne parametry i dostepny w pobliżu miejsca zamieszkania). i nie wiem który z nich wybrać.

co wy byście wybrali?? chyba że macie jeszcze coś innego na oku w podobnym przedziale cenowym.

z góry dziekuję

 

acha jest jeszcze jedna kwestia która nie daje mi spokoju. dom ma póki co niedocieplony, pow. w granicach 100m2 oraz poddasze, które planuje wykorzystac na pomieszczenia. czy może odpuścić sobie 25kw na rzecz 17kw (w przypadku stalmarka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale warto zostawić sobie furtkę-jak nie ma miału to możesz zamiennie używać groszku lub nawet ekogroszku a od biedy to i zbożem mozna palić czego nie zrobisz np. w retortach. Oglądałem oba piece ale wybrałem Stalmarka i myślę że dopiero za 10 lat można będzie te piece porównać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim sprawdż co jest podstawowym paliwem dla tych kotłów. Często jest to właśnie ekogroszek co wydaje się być dość głupawe bo dla ekogroszku to najlepsza retorta. Gaur też może być dobrym wyborem chociaż mam dość mieszane uczucia związane z tą firmą-pisałem kilka emaili z zapytaniem to zero reakcji, a przy rozmowie telefonicznej stwierdzili że głownie ekogroszek. Dobre tłokowce na miał robi także Spyra ze Pszczyny ale ta cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 25kW grzeje 200m kw nieocieplonego domu - więc myślę, że 25kW na 100m domu, który zamierzasz (z tego co piszesz) ocieplić to zdecydowanie za dużo - inna sprawa, że tego typu piece mają pseudo-modulowaną moc więc kupno trochę większego pieca nie musi być wielkim błędem (a może i lepiej bo będzie jakaś rezerwa mocy np na grzanie cwu).

 

Jeżeli chcesz spalać miał jednak nie bawiłbym się w retortę. Trzeba mieć sporo szczęścia, żeby to zadziałało jak trzeba (sprawdzone doświadczalnie :lol: ). Jeżeli chciałbyś spalać eko-groszek poleciłbym jak najbardziej retortę.

 

I jeszcze na koniec moje zdanie: cena nie powinna mieć więcej niż 20% wpływu na wybór pieca. To inwestycja rozkładająca się na wiele lat i nawet 2 czy 3 tysiące różnicy w cenie może się w ostatecznym rozrachunku opłacić. Inna sprawa, że nie należy płacić więcej za markę, lecz za jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mam zamiar palic glownie mialem.

 

tak tak. napisalem glownie mialem, ale nie wykluczam ze czasem zdarzy mi sie czyms innym opalac. zastanawiam sie jeszcze czy aby 25kw to nie bedzie za duzo, bo na dzien dzisiejszy mam ok 100m2 do ogrzania. pozniej dojdzie jeszcze poddasze ale zanim je rusze to najpierw caly dom docieple styropianem 10-tka. czy czasem nie brac 17kw.

a powiedz mi ta rura ktora idzie od stalmarka do komina to jakas solidna jest czy to jest z jakiejs cienkiej blaszki. i jeszcze jedno co wczesniej zuwazylem w zgodzie. sposob czyszczenia pieca tzn. wyczystki sa od strony podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.