Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozdzielacz Co Montowanie Wyjsciami W Dol


brajdak

Rekomendowane odpowiedzi

Bede samemu montowal rozdzielacz centralnego ogrzewania. Jest w nim wejscie 1 cala i 8 wyjsc na rurki 16mm. I tu moje pytanie, czy musi on byc zamontowany tak aby wyjscia byly skierowane w do? czy moze spokojnie moge zamontowac go tak aby wyjscia byly skierowane do gory co by ulatwilo mi bardzo duzo. No i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli budujesz instalację do fontanny to można w górębiggrin.gif.

Prawidłowo rozdzielacz służy do zasilania w systemie rur prowadzonych w podłodze - stąd wyjścia skierowane w dół. często na belkach są dodatkowo odpowietrzniki, które muszą być zamocowane do góry.

W ostateczności możesz spróbować ale efekt może być cienki - nieznana praca zaworów na obiegach..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że rozdzielacz zamontowany odwrotnie będzie spełniał swoje zadanie w instalacji z grzejnikami (odpowietrzenie na grzejnikach).

Do podłogówki raczej bym nie stosował takiego rozwiązania (trudności z odpowietrzeniem i częste zapowietrzanie instalacji z podłogówką).

Co do odpowietrzenia belki odpowietrznik można zamontować w miejsce korków zaślepiających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu dobudowalem pieterko takie troszke w dachu no i musze zrobic tam ogrzewanie. Piec bedzie osobny w piewnicy. Co do umieszczenia rozdzielacza to moze byc on w lazience na dole ( czyli tuz ponizej posadzki w ktorej beda szly weze do grzejnikow ) lub tez w lazience na gorze ( czyli powyzej poszadzki gdzie beda rozprowadzone werze do grzejnikow ). Grzejniki beda zawieszone na standartowej wysokosci. Odpowietrzniki na kazdym grzejniku dam bo juz nawet mam kupione tak samo na belke tez wystarczy. Caly obieg bedzie wymuszony przez pompke umieszczona przy piecu. Ja wogole myslalem ze belka musi byc ponizej rozprowadzonych wezy. Osobiscie wolalbym umiejscowic belke na gorze, 15-30cm nad posadzka gdzie beda rozprowadzone weze ale czy tak moge bez pozniejszych problemow zrobic? Belka jest na 8 wyjsc na wezyki 16mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak zrobić pod warunkiem, że rurki do grzejników na całej długości przebiegają wznosząco i nigdzie nie będzie załamania w postaci syfonu. Odpowietrzenie układu będzie wtedy możliwe przez grzejnik. Jeżelu rurka gdzieś opada do koniecznie wyprowadzenia z belki od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec napisze jeszcze raz dla pewnosci. Daje belke okolo 30cm nad posadzka a w niej odpowietrzniki. Z belki wychodza weze w dol do posadzki a w niej sa polozone poziomo, zalane poszadka. No i wychodzna po scianach do grzejnikow. Na kazdym grzejniku jest odpowietrznik. Caly obieg jest wymuszony przez pompke umieszczona przy piecu. Wszystko w ten sposob bedzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.