Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko,klimosz Ling A Może Coś Innego?


Morak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,tak jak w temacie zastanawiam się nad tymi kotłami.Który lepiej wybrać?Podobno ten i ten jest bardzo dobry.Dodam że głównie będę palić ekogroszkiem ale czasami może chciałbym zrobić mieszankę pelletu z ekogroszkiem.Klimosz ma zwykłą retortę i opisuje że można palić pellety,ekogroszek i nawet owies.Defro też ma zwykłą retortę i opisuję że podstawowym paliwem jest tylko ekogroszek.Czyżby Klimosz stosował chwyt marketingowy?Oczywiście porównywałem wszystkie palniki tzn.retortę zwykłą,obrotową i palnik rynnowy.I niby najlepsza i niezawodna jest tradycyjna retorta.Słyszałem też że kotły defro plus miały obrotowy retort ale wycofali z produkcji ale za to Klimosz posiada retortę obrotowa dobrze rozmyślaną

Edytowane przez Morak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś argumenty?? Ja mam Klimosza i jestem średnio zadowolony - jakość wykonania i przede wszystkim serwis pozostawiają baaaaaaardzo wiele do życzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ling Duo trzeci sezon. Zauważyłem prostą zależność - czym lepszy eko-groszek tym mniej problemów. Pierwszy sezon zerwało mi zawleczkę 4 razy, drugi 6 razy a w tym sezonie 0 razy (eko-groszek Julian). Innych problemów niż zawleczka sobie nie przypominam. Jakość wykonania Klimosza jest bardzo wysoka, serwis widziałem raz na oczy podczas rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 19kw, 28kw jest zaduży na twoją powierzchnię.

 

Raczej 19KW to za mały. Skoro jest 200m2 to 20kW to minimum a do tego jeszcze wymiennik CWU około 5KW więc wychodzi 25KW. Ja bym brał 28KW. lepiej mięć zapas mocy niż za mało.

 

Choć nie wiadomo czy ten dom jest ocieplony czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ling Duo trzeci sezon. Zauważyłem prostą zależność - czym lepszy eko-groszek tym mniej problemów. Pierwszy sezon zerwało mi zawleczkę 4 razy, drugi 6 razy a w tym sezonie 0 razy (eko-groszek Julian). Innych problemów niż zawleczka sobie nie przypominam. Jakość wykonania Klimosza jest bardzo wysoka, serwis widziałem raz na oczy podczas rozruchu.

 

Potwierdzam palę ekogroszkiem z KWK Julian już trzeci sezon i jak na razie ani razu nie zerwało mi zawleczki.

 

================================

Co do mocy kotła to mam 35 kw i grzeję nim razem z pralnią i kotłownią łącznie 240 m2. Dom z phoroterm 38 cm plus 10 cm styropian, plus 25 cm wełna na poddaszu. Kocioł mam przewymiarowany i to sporo - w zupełności wystarczyłoby 25, a może nawet 20 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch Ja wybrałbym Defro.

Ling posiada ruszt wodny umieszczony nad retortą, a w tych kotłach nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie.

Budowa wymiennika w Defro Eco jest o wiele lepsza, duża komora spalania pozwala na dokładniejsze dopalenie produktów spalania.

Zresztą popatrz na kocioł Ogniwo Eco, budowa wymiennika jest prawie taka sama i nie jest to kaprys wykonawcy, tylko głęboko przemyślana konstrukcja.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się nie dogadałem z połową rodziny(pół domu).Tak więc będę ogrzewał około 100m2.Dom jest średnio docieplony.Ale w przyszłości myślę że za kilka lat jednak podłączę resztę domu.Tak więc wziąć kocioł 15kw czy 25kw na zapas jak podłącze za kilka lat?Na razie jak podłącze tylko 100m2 to będzie różnica w ilości spalania eko groszku?W kotle 15 kw czy 25 kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł retortowy może pracować w pewnych zakresach mocy nominalnej, dzieki regulowanej mocy palnika.

Zorientuj się który kocioł będzie Ci odpowiadał, np.Defro Eko 19 posiada zakres mocy od 8 do 26kW.

Tak więc możesz ogrzać 100m2 jak również 200m2. Wszytko zależy od tego jak sobie ustawisz palnik i z jaką mocą będzie pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dokładnie to mam około 70m2.Ale 15 kw mi nie odpowiada ze względu na 2 drzwiczki.a w modelu 25kw troje drzwiczek.Mam 4 grzejniki tylko,cała instalacja miedziana,dom można powiedzieć że dobrze ocieplony,zasobnik z wodą bardzo mały,więc nie byłoby prawie co grzać.Jak bym kupił kocioł 25kw i ustawił minimalną moc to myślicie ile by mógł spalać w zimę?Optymalna temperatura u mnie w domu to 20-22 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.