Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ecoal


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , niebawem będę zamawiał Ogniwo eko 15kw

Mam pytanie odnośnie regulatora pokojowego Euro termostat (lub innego) i sterownika ecoal. Konsultowałem się z serwisem ecoal i poinformowano że raczej takiej wpółpracy nie polecają ponieważ działa to na zasadzie włącz wyłacz pompki co., Natomiast w ecoal jest wbudowana funkcja czujnika pokojowego lub pogodowego do wyboru .Tak więc dać sobie spokój z termostatem pokojowym i sterować wszystko za pomoca ecoala?

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak sobie ecoal poradzi z utrzymaniem zadanej temperatury w pomieszczeniach, to nie ma sensu dodatkowe sterowanie.

Jak sobie poradzi...

 

Trzeba było dopytać kolesi jaki w takim razie polecają najlepszy sposób utrzymania pożądanej temperatury przy użyciu tego sterownika (skoro nie polecają termostatu).

Wtedy można sie do tego jakoś odnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem ecoala od grudnia , więc ciut mogę już powiedzieć .

Ecoal ma funkcję regulatora pokojowego w sobie . Należy wyprowadzić czujnik temp. pokojowej do pomieszczenia , które jest dla nas reprezentatywne np salon . Pierwsze uruchomienie tej funkcji może być mylące , dlatego należy skalibrować czujnik według termometru rtęciowego (w ustawieniach zaawansowanych sterownika jest taka możliwość).

Osobiście wybrałem regulację temperatury w pomieszczeniach za pomocą głowic termostatycznych przy grzejnikach, natomiast temp na kotle jest sterowana za pomocą czujnika temp zewnętrznej i ustawionej w ecoalu krzywej grzania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem ecoala od grudnia , więc ciut mogę już powiedzieć .

Ecoal ma funkcję regulatora pokojowego w sobie . Należy wyprowadzić czujnik temp. pokojowej do pomieszczenia , które jest dla nas reprezentatywne np salon . Pierwsze uruchomienie tej funkcji może być mylące , dlatego należy skalibrować czujnik według termometru rtęciowego (w ustawieniach zaawansowanych sterownika jest taka możliwość).

To jest dobre rozwiązanie ale pod warunkiem, że sterujemy jakościowo (zaworem mieszającym).

Czyli pytanie - co z tym pomiarem ecoal potrafi zrobić.

W najprostszym przypadku zadziała jak termostat pokojowy a więc nie widzę sensu zakupu dodatkowego, zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.