Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosze O Sprawdzenie Schematu Co Icwu


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

PROSZE O RADE KTORY JEST NAJLEPSZY SCHEMAT TECHNICZNIE

CZY POTRZEBA TYLE ZAWOROW ZWROTNYCH

CZY INSTALCJA BEDZIE DZIALC W OPCJI GRZANIE WODY CWU BEZ GRZANIA CO

DZIEKUJE

post-26700-0-91553600-1298565781_thumb.jpgpost-26700-0-14303800-1298565790_thumb.jpg

 

Witam

Najprostszy jest układ drugi - z zaworem 3 drogowym na obiegu kotłowym, jeżeli przeniesiesz pompę CO za odejście na bojler ( bliżej grzejników), wystarczy 1 pompa na oba piony CO, Grzejniki obowiązkowo z głowicami termostatycznymi.

Zawór zwrotny zawsze za pompą w kierunku przepływu.

Lepszym rozwiązaniem jest układ z zaworem 3 drog. stałym i pompą CO na powrocie przed samym kotłem wg schematu poniżej, - wtedy wystarcza 1 pompa. Jeżeli chcesz rozdzielenia obiegów CO i CWU zastosuj dodatkową pompę na obiegu CWU ale na powrocie- lepsze warunki pracy.

Pozdrawiam

wolf montaż zaw 3 drogowego przy kotle 2 wersja.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wywarzasz otwarte drzwi.Na stronie producenta kotłów znajdziesz gotowe schematy i na forum też.

1.Źle podłączony zawór 4dr. Zawór zwrotny na obiegu małym kotłowym - po co?

2.Pompa cwu za pompą co -nie może być

3.Po co osobne pompy na piętra?

Zastanów się .Pozdrawiam

DZieki za odpowiedz ale jestem calkiem zielony jakbys mogl Pan naryswac jak powinno byc to poprawnie bylbym wdzieczny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wywarzasz otwarte drzwi.Na stronie producenta kotłów znajdziesz gotowe schematy i na forum też.

1.Źle podłączony zawór 4dr. Zawór zwrotny na obiegu małym kotłowym - po co?

2.Pompa cwu za pompą co -nie może być

3.Po co osobne pompy na piętra?

Zastanów się .Pozdrawiam

Jeszcze raz witam moze teraz dobrze bedzie

post-26700-0-24379500-1298579386_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

I JESZCZE RAZ DZIEKUJE ZA POMOC ZALACZAM POPRAWIONY SCHEMAT

ZAWOR ZWROTNY ZAMONTOWALEM KOLO CZTERODROZNEGO CZY TO DOBRZE RZECZ W TYM ZE BOJE SIE ZE LATEM JAK WLACZE GRZANIE TYLKO CWU(NA STEROWNIKU) CZY POMPA CWU NIE BEDZIE MI PCHALA POWROTEM WODE DO GRZEJNIKOW MOZE JEST IDIOTYCZNE PYTANIE ALE JESTEM ZIELONY W TYM

ROZMIAR RUR NA MALYM OBIEGU I ROZDZIELACZY DN 25

DZIEKUJE ZA CIERPLIWOSC

post-26700-0-67050600-1298643303_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

I JESZCZE RAZ DZIEKUJE ZA POMOC ZALACZAM POPRAWIONY SCHEMAT

ZAWOR ZWROTNY ZAMONTOWALEM KOLO CZTERODROZNEGO CZY TO DOBRZE RZECZ W TYM ZE BOJE SIE ZE LATEM JAK WLACZE GRZANIE TYLKO CWU(NA STEROWNIKU) CZY POMPA CWU NIE BEDZIE MI PCHALA POWROTEM WODE DO GRZEJNIKOW MOZE JEST IDIOTYCZNE PYTANIE ALE JESTEM ZIELONY W TYM

ROZMIAR RUR NA MALYM OBIEGU I ROZDZIELACZY DN 25

DZIEKUJE ZA CIERPLIWOSC

post-26700-0-31470400-1298644217_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr siatkowy przy CWU zamontuj przed sama pompą masz tam zawory kulowe jak przyjdzie ci czyszczenie filtra wystarczy ze je zakręcisz i będziesz mógł bez problemu przeczyścić tak samo na CO filtr bliżej pompy CO i przed filtrem zawór kulowy i za pompą. Inaczej będziesz musiał spuszczać całą wodę z instalacji żeby je wyczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr siatkowy przy CWU zamontuj przed sama pompą masz tam zawory kulowe jak przyjdzie ci czyszczenie filtra wystarczy ze je zakręcisz i będziesz mógł bez problemu przeczyścić tak samo na CO filtr bliżej pompy CO i przed filtrem zawór kulowy i za pompą. Inaczej będziesz musiał spuszczać całą wodę z instalacji żeby je wyczyścić

Witam

Rozumiem ze po uwzglednieniu Pana uwag schemat instalacji z zaworem 4 droznym jest poporawny.Prosze tylko potwierdzic lub zaprzeczyc czy zawor zwrotny na powrocie jest potrzebny aby grzac tylko ceipla wode na obiegu c.w.u bez obiegu c.o . tak jak na schemacie to zaznaczylem Piec z opcja sterownika grzanie cwu tylko latem bez c.o

Pozdrawia

post-26700-0-51623100-1298665305_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może być, ale obie pompy miały być na powrotach. + uwagi Kolegi ChucM o filtrach - koniecznie w poziomach , i zawory przed i za

Pozdrawiam

WITAM

DZIEKUJE Z A ZAINTERESOWNIE MAM NADZIEJE ZE TO JEST JUZ OSTATECZNA WERSJA .PROSZE SPRAWDZIC CZY TEN SCHEMAT JEST JUZ DOBRZE MA NA UWADZE TE FILTRY I ZAWORY CHOC ICH NIE NARYSOWALEM NA SCHEMACIE.

PROSZE O ODPOWIEDZ ODNOSNIE TEGO ZAWORU ZWROTNEGO NA SCHEMACIE CZY JEST ON POTRZEBY .UWAZAM ZE TAK PONIEWAZ JESLI BEDE CHCIAL USTAWIC GRZANIE TYLKO CWU BEZ C.O. TO POMPA CWU BEDZIE POMPOWALA TAKZE WODE DO C.O A TEN ZAWOR NIE POZWOLNI NA TO .CZY MAM RACJE ? .CZY JEST TO DOBRZE? .PROSZE O WYJASNIENIE TEGO

ROZUMIEM TO TAK TRYB LATO NA STEROWNIKU PRACUJE POMPA CWU BEZ POMPY C.O

TRYB PRACY STEROWNIKA ZIMA PRACUJE POMPA C.O I C.W.U ZALACZA SIE AUTOMATYCZNIE GDY TEMPERATURA W BOJLERZE SPADA PONIZEJ ZADANEJ

CZY DOBRZE TO ROZUMIEM ?CZY TEN ZWOR ZWROTNY JEST POTRZEBNY I CZY W DOBRYM MIEJSCU GO NARYSOWALEM ?

POZDRAWIAM

post-26700-0-32013800-1298667199_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKUJE Z A ZAINTERESOWNIE MAM NADZIEJE ZE TO JEST JUZ OSTATECZNA WERSJA

Ale dajesz po garach Kolego.

Zanim zrobisz instalację z zaworami mieszającymi, to trzeba się zastanowić jak będzie ona sterowana. Czy będzie siłownik na tychże zaworach itp.

 

Jak dla mnie, to najbardziej uniwersalny jest schemat 1 z postu #1.

Trzeba tam tylko:

1. Za zaworem 4D zamienić miejscami rurkę niebieską z czerwoną

2. Wyrzucić zz z obiegu kotłowego

3. Zawór 4D umiejscowić max 50 cm od kotła i zainstalować tak, żeby grawitacja w krótkim obiegu działała (czytaj forum)

4. Zawory różnicowe wyrzucić a za każdą pompą dać zawór zwrotny.

 

W takim układzie w trybie lato, zawór 4D odetnie przepływ poza CWU i będzie ok.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.