Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie Dotyczace Rury Bezpieczeństwa


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wiem ze dla wielu to pytanie wyda sie oczywiste i trywialne ale pytam bo chciał bym byc pewniem pewnej rzeczy która mnie nurtuje od paru dni jak zamontowałem piec.

 

Pytanie moje dotyczy rury wychodzącej z pieca o srednicy minimum fi28 w miedzi i biegnącej do najwyzej położonego punktu w instalacji czyli zbiornika przelewowego...

 

Ja wymieniałem piec i nie kojaze jak byłow starej instalacji ale na pewno działało bo pare razy na starym piecu zagotowała sie woda i wszyscy zyja;)

 

Jak powinna sie zachowywac ww. rura tzna jaka powinna miec temp ja ja mam ok 1-1,5 metra od pieca ciepła potem juz jest zimna.

Ale im wyższa temp to dalej sie grzeje i teraz moje pytanie czy takie zjawisko jest ok??

 

Czy działa to tak ze woda pod wplywem wzrostu temp wytwarza wieksze cisnienie i słup goracej wody sie podnosi??

 

Jak temp dojdzie do bardzo wysokiej temp bliskiej 100*C słupo bedzie na tyle wysoki ze zacznie grzac wode w zbiormniku i po przekroczeniu progu zagotowania nadmiar pary bedzie odprowadzany przez zbiornik??

 

Wolał bym wiedziec

 

Z gory serdecznie przepraszam i dziekuje za informacje..

 

 

P.S mam piec Cichcewicz Logica 20-27 który jest z wezownica schładzająca jak sie ma taka wezownica do rzeczywistosci??

 

Ma tyle wysoka wydajnosc by schłodzic piec i nie dopuscic do zagotowania - sprawdzał ktos??

 

jeszcze mam pytanie czy układ lepiej przerobic na zamkniety jest wezonica da mi bezpieczenstwo dodatkowo zapezpieczyc to np. zaworewm bezp. czy lepiej zostawic układ otwarty??

 

Z gory jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

Opublikowano

Wszystko działa prawidłowo. Woda nie powinna krążyć przez zbiornik wyrównawszy. Wiec pion na którym jest wpięty powinien być chłodny. Oczywiście z czasem sie nagrzewa, bo woda w nim miesza się.

 

A wężownica teoretycznie powinna być tak dobrana do kotła żeby zapewnić skuteczne schłodzenie go. A czy tak jest, to już pytanie do producenta.

Opublikowano
Wszystko działa prawidłowo. Woda nie powinna krążyć przez zbiornik wyrównawszy.

 

2.11 Ochrona przed zamarznięciem urządzeń zabezpieczających. Naczynie wzbiorcze, rury zabezpieczające tj. rura bezpieczeństwa, wzbiorcza, sygnalizacyjna i przelewowa powinny być umieszczone w przestrzeni, w której temperatura powietrza jest wyższa niż 0C. W szczególnych przypadkach, jeżeli ze względów budowlanych warunek ten nie może być spełniony należy zapewnić przepływ wody przez naczynie wzbiorcze stosując rury cyrkulacyjne do każdej rury bezpieczeństwa zgodnie z rys.1. średnica wewnętrzna rury cyrkulacyjnej powinna wynosić co najmniej 20mm. Na każdej rurze cyrkulacyjnej powinien znajdować się element dławiący przepływ (np. kryza) zapewniający łączny strumień wody cyrkulacyjnej nie mniejszy niż 1% obliczeniowego strumienia obiegowej wody instalacyjnej. W przypadku stosowania rur cyrkulacyjnych, naczynie wzbiorcze wraz z rurami powinno być izolowane cieplnie, przy czym warstwa izolacji powinna mieć opór przewodzenia ciepła nie mniejszy niż 2 m2K/W. Izolacja cieplna urządzeń ma zadanie chronić je przed zamarzaniem tylko w czasie krótkotrwałych przerw w działaniu ogrzewania.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.