Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich.

Nadeszła zima a wraz z nią moje niezadowolenie z temperatury w mieszkaniu. Jego powierzchnia to 36m, wysokość 3m (tylko w pokoju bo w przedpokoju, kuchni i łazience jest sufit podwieszany na 2,5m). Mieszkanie to nabyłem "po remoncie". W mieszkaniu nie ma drzwi (za wyjątkiem łazienki oczywiście :) ). W pokoju stoi piec kaflowy (1,8m wysokości). W związku z tym, że po roku zaczął pojawiać się grzyb na ścianach postanowiliśmy z małżonką zakupić nawiewniki do okien. Oczywiście spełniają swoją rolę - piec ciągnie, nawiewniki dmuchają ... tylko na litość boską ... teraz dmuchają mi -20 stopni do pokoju :) chociaż to jeszcze pół biedy, w pokoju się pali ale w kuchni mam 14 stopni.

 

Czytałem tak kilka postów jednak nie znalazłem tego co by mnie interesowało. Mianowicie chciałbym aby wspomniany piec zasysał mniej powietrza, ale na to pewnie nie mogę mieć większego wpływu. Druga opcja to montaż trzech kaloryferów i może wężownicy. Wobec powyższego mam pytanko czy montaż takiej wężownicy to jakiś wielki problem, czy trzeba bardzo ingerować w piec ? Jaki jest przybliżony koszt takiej inwestycji ?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Opublikowano

Cześć,

 

Podejrzewam , że wsadzenie podkowy (czyli wymiennika z rur stalowych) do wnętrza paleniska bez rozbierania go byłoby nielada wyczynem. Może sprytny zdun byłby w stanie to zrobić. Taką podkową spokojnie nagrzejesz jeden kaloryfer i bojler z wodą i na pewno warto iść w tę stronę. Jak będzie dobrze zrobiona może osiągać realnie moc około 4kW. Pytanie tylko jak je wsadzić do środka, dużo zależy od budowy pieca , od tego czy masz dostęp do tyłu pieca od strony ściany przy której stoi... itp.

 

Co do powietrza , to ograniczając jego ilość ograniczasz efektywność spalania. Nie wolno tego robić. Mam natomiast taką sugestię, żebyś doprowadził powietrze z zewnątrz np rurą kanalizacyjną 110 lub rurą spiro bezpośrednio pod piec.

Piec będzie miał świeżego powietrza tyle ile będzie chciał, zwiększy się bezpieczeństwo i komfort termiczny w pomieszczeniu.

 

Pozdrawiam

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.